EU už řídí, jak má Česko zacházet s polským masem. Veterináři se vzepřeli
4. března 2019 Redakce AC24 Z domova 14759 7
Česko zavedlo mimořádné kontroly polského masa. Důvody musí vysvětlit Evropské komisi, která se postavila na stranu Polska a žádá ukončení českých opatření, oznamují média. (Foto: Wikimedia)
 

 
Loading...

Eurokomisař pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenis Andriukaitis v pondělí napsal dopis adresovaný ministru zemědělství Miroslavu Tomanovi, v němž požádal o ukončení českých opatření do konce tohoto týdne, uvádí ČTK.

„Žádná země nemůže žádat o další dodatečné kontroly, pokud nemá odpovídající odůvodnění, nesouvisející s protekcionismem. Nesmí se dovolit členským zemím používat protekcionistické nástroje," citovala mluvčí EK Anca Paduraduová eurokomisaře.

Anca Paduraruová také v polské televizní stanici Polsat prohlásila, že dodatečné kontroly dováženého hovězího po objevení salmonely nejsou přiměřené ohrožení a tvrdí, že ČR by mělo zastavit tyto kontroly.

Na požadavky Evropské komise reagoval ředitel Státní veterinární správy (SVS) Zbyněk Semerád. Ve čtvrtek pro ČTK pronesl, že Česko odmítne požadavek EK, aby do konce týdne ukončilo mimořádné kontroly hovězího masa z Polska, v odpovědi české ministerstvo zemědělství vysvětlí, proč mimořádné kontroly zavedlo.

Mimořádná veterinární opatření platí od minulého čtvrtka. Český ministr zemědělství Miroslav Toman 20. února odůvodňoval kontroly polského masa výskytem bakterií salmonely nalezené v 700 kilogramové zásilce výrobků. V tento čtvrtek Veterinární správa zjistila salmonelu i v kuřecích stehnech přivezených z Polska.

 

Vážení čtenáři, přispět na provoz vašeho nezávislého zpravodajství můžete na:

2000597440 / 2010
IBAN: CZ1120100000002000597440
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JN
Jaromír Novák
4. března 2019

Asi začnu zvažovat koupi pijáka ,ve smyslu tu  malou potvůrku plnou všemožných svinstev ,který se zalíbil zřejmě vjedcům ala sionmengele  a toho parazítka s alergii na maso si pořídím .Za bůra jako veš za našich školních let to asi nebude ,horší ,že mi těžko někdo zaručí že tato vakcinace bude pouze na onu alergii ,jinak velice šikovné zvířátko jak potrápit otrokgojima -jenom konspiruji ale jak víme , žádný hnus vyvolencům není cizí.

Poněkud svérázná vakcinace ušetří a zároveň potlačí zcela chuťe na polské šmakulády.


10
Jarin G.
4. března 2019

Lubi! To je moc složité.

Zkus to podle přísloví: "Co tě nezabije. to tě posílí"

Ale bacha na výjimky:


20
JN
Jaromír Novák
5. března 2019
Nesmí se to brát moc vážně a žít každý den naplno a s optimismem .Politici jsou jenom tragikomické loutky , bohužel všade rozhodují prachy az nima stojí pěkný hovada,kdyby volby něco změnily už by je zrušili.
10
JZ
Jan Zika
4. března 2019
Eurokomisař pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenis Andriukaitis  si může tím masem nakrmit svoji rodinu jak takoví zmetek může být eurokomisař tady je pčesně vidět co je v Bruselu za parazity jsou horší jak komunisté.
10
VC
Vítězslav Crha
4. března 2019
Zlatý komunismus v ČR. To byly zavřené hranice,ale jedli jsme zdravé a hlavně vlastní potraviny. Nechci hájit samotnou doktrínu,ale ty dobré věci, jako je státnost a naprostá soběstačnost, kterou spousta západních zemí ani náhodou neměla. Jen si vemte co všechno jsme vyráběli s čistým ziskem.A nakonec všechny vlády sv%eta jsou dnes vlastně komunistické co do obsahu a likvidace, jakou známe z roku 1989 u nás jaou velký podvod na lidech a jejich postupné zlikvidování. Toto je pouze hrstka zvěrstva. To hlavní teprve příjde.
20
Jarin G.
4. března 2019

 Samozřejmě máš pravdu. V té době mě nějaké mezinárodní či bankovní vztahy nevzrušovaly. Nadával jsem, to ano, ale žil jsem svůj život, jehož hlavní starostí bylo to, aby měla moje rodina to, co bylo třeba!

A že  budse hůř? Určitě! A proto si, Víťo, užívejme každou chvíli dokud to jde! Blíží se jaro, vychutnejme si ho. Vždyť příroda je na jaře tak krásná a pak se uvidí, třeba to vydrží i přesa léto, ..... 


20
VV
vojta vojta
5. března 2019

Musíme si uvědomit, že hranice Východ - Západ nebyla stanovena náhodně ve 2.sv.v. Ta je tady uý od dob Alexandra Makedonského, který zaruil ve svém "Listu Slovanům" nedoknutelnost jejích území  "na V od Rýna a na S od Dunaje". Všechny další akce včetně křesťanizace, křížových výprav proti Slovanům až po Napoleonova tažení byla vedena s vědomím této hranice. Jedná se o hranici mezi Slovany a Kelty (Franky). 

EU je si vědoma toho, že přijetí slovanských zemí by mohlo vést ke změnám ve vnitřním řízení EU. Například by mohli chtít, aby se jedním z úředních jazyků EU stal slovanský jazyk. atd. Proto se snaží tuto hranici zachovat a "východní partnery" tzn. kolonie, držet odděleně. Proto bylo v EU určeno, že tu slovanskou verbež budou krmit Poláci a dodavatelé z plnohodnotné EU tam mohou dodávat méně hodnotné "zmetky" s věhlasnými etiketami.


10
Jarin G.
4. března 2019

Lubi! To je moc složité.

Zkus to podle přísloví: "Co tě nezabije. to tě posílí"

Ale bacha na výjimky:

+ 2