Tvrdá rána pro EU. Populistická koalice přebírá v Itálii vládu a to není vše
2. června 2018 Redakce AC24 Ze světa 12008 2
Evropská unie v Itálii utrpěla těžkou ránu, když proti establishmentu zaměřená strana Pět hvězd s nacionalistickou Lega stejně formují vládu, a to i s euroskeptikem Paolem Savonou. 

 
 
loading...
 

Italský prezident Sergio Matterella, eurohujer jmenovaný ostatními kariérními politiky a nikoliv zvolený lidem, zneužil své obvykle jen ceremoniální pozice, aby populistickým stranám zablokoval první pokus o zformování vlády, když tvrdil, že Savona – tehdy vybraný za ministra hospodářství – je na funkci nezpůsobilý kvůli tomu, jaký je to kritik měny euro.

Tato přestárlá hlava státu pak vyslala globalistického technokrata a bývalého ředitele Mezinárodního měnového fondu Carlo Cottarelliho, aby ten zformovat tzv. ‚pečovatelskou‘ vládu – ale tohle spiknutí se zhroutilo uprostřed masivního vzedmutí odporu veřejnosti, když vůdce Pěti hvězd Luigi Di Maio volal po impechmentu prezidenta a veřejnost tomu hromadně vyjadřovala podporu na sociálních médiích.

Vypadalo to, že tato středomořská země směřuje zpátky k volbám, přičemž takoví eurokraté jako Günther Oettinger – muž Angely Merkelové v nevolené Evropské komisi – povídal o tom, jak všichni doufají, že: „Trhy a ‚temné‘ vyhlídky dají italským voličům za vyučenou, aby už v příštích volbách populistické strany nevolily.“

Tyto poznámky však jen posloužily k rozdmýchání pocitů, že demokracie byla Italům uzurpována, přičemž průzkumy ukazovaly, že Pět hvězd a zvláště pak nacionalistická Lega Matteo Salviniho by se stejně po mimořádných volbách vrátily zpět, a to ještě silnější, a EU by tím dostaly do ještě obtížnější situace.

V důsledku toho řekl prezident Matterella, že dá těmto dvěma stranám na zformování vlády více času a nakonec podepsal první italskou administrativu, do které se Paolo Savona vrací, i když ne jako ministr hospodářství, nýbrž byl jmenován ministrem záležitostí EU.

Toto spolu s tvrzeními předsedy Evropské komise Jean-Claude Juncera, že Itálie potřebuje spíše „více práce, méně korupce a serióznost,“ než méně EU téměř zaručuje, že konflikt mezi Římem a Bruselem propukne spíše dříve než později.

Jedním ze zdrojů konfliktu by mohly být plány, že deportují statisíce ilegálních migrantů, kteří byli v posledních letech do této země přivezeni – což je krok, kterému odporuje vedení EU, eré zastává masovou migraci. 

Zdroj: breitbart.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PE
Pátý Element
2. června 2018

 MIGRANTI VE VIDEU JSOU JIZ  ITALOVE  ? >>

https://www.youtube.com/watch?v=cOnPUf0EwG4

 

 


00
AC
awe cens
3. června 2018

kurzové sázení, spolehlivé informace

http://vitosen.blogspot.cz/


10