Erdoğan promluvil o hrozbě pro Turecko ze strany USA
6. května 2018 Redakce AC24 Ze světa 5270 2

Hrozba pro Turecko pramení především od jeho strategických partnerů, prohlásil Recep Tayyip Erdoğan, maje na mysli USA, které poskytují vojenskou pomoc oddílům domobrany syrských Kurdů (YPG).

„Odkud pramení hrozba? Pramení především od našich strategických partnerů <…>. Nemůžeme kupovat zbraně v USA za naše peníze, ale USA a koalice bohužel bezplatně zásobují zbraněmi a municemi teroristické organizace," řekl prezident v interview pro televizi NTV.

Dodal, že USA vyslaly pět tisíc nákladních aut se zbraněmi na sever Sýrie, což je bezprostřední hrozba pro Turecko.

Erdoğan také zkritizoval USA za odmítnutí extradice opozičního islámského kazatele Fethullaha Gülena. Komentoval tak žádost Washingtonu o osvobození evangelického pastora Andrewa Brunsona, který byl zatčen v Turecku kvůli podezření z účasti v činnosti FETO.

„USA mají být opatrnější ve svých krocích a dodržovat smlouvu o extradici, chtějí-li, aby se americký pastor Brunson dostal na svobodu," řekl Erdoğan a dodal, že žádost USA o osvobození Brunsona není legitimní.

 
 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Dedouch11 *
6. května 2018
Celý svět, je ohrožen SSa. Nejvíc země, které ještě nemají proamerické vlády a mají zdroje, které SSa zoufale potřebuje. Neposlušné země roztahující se na amerických ropných, nebo plynových polích a neumožňující rabovat doly.
80
PE
Pátý Element
6. května 2018

00