Erdogan pohrozil, že Kurdům „rozdrtí hlavy“! Asi viděl videa, co dělají jeho vojska
21. října 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 18577 0
Recep Tayyip Erdogan oslovil kurdské bojovníky „děsivou řečí“, zatímco šéf Kremlu Vladimir Putin a německá kancléřka Angela Merkelová diskutovali telefonicky o situaci na Blízkém východě, informoval Rheinische Post.

 

 
 
 
 

Zatímco šéf Kremlu Vladimir Putin a německá kancléřka Angela Merkelová diskutovali telefonicky o situaci na Blízkém východě, turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oslovil kurdské bojovníky v severní Sýrii „děsivou řečí“, uvedl Rheinische Post.

Zejména německé noviny poukázaly, že turecký vůdce pohrozil „rozdrtit hlavy kurdských povstalců“, pokud před koncem příměří neopustil řadu území v severní Sýrii, na čemž se strany dohodly za účasti Spojených států.

Turecký prezident kromě toho uvedl, že bude jednat s šéfem Kremlu Vladimirem Putinem, kdy budou oba vůdci diskutovat o vytvoření turecké bezpečnostní zóny, kde jsou v současné době rozmístěna vojska prezidenta Bašára Asada.

Zároveň Erdogan objasnil, že Turecko realizuje svůj „vlastní plán“, pokud se jednání s prezidentem Ruské federace Putinem dostane do slepé uličky, uvedl Rheinische Post.

Co se týče posledního telefonního rozhovoru mezi Vladimirem Putinem a Angelou Merkelovou, kromě situace v Sýrii diskutovali i lídři Německa a Ruska o konfliktu na východní Ukrajině, dodala publikace.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor