Erdogan pohrozil, že Kurdům „rozdrtí hlavy“! Asi viděl videa, co dělají jeho vojska
21. října 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 11549 0
Recep Tayyip Erdogan oslovil kurdské bojovníky „děsivou řečí“, zatímco šéf Kremlu Vladimir Putin a německá kancléřka Angela Merkelová diskutovali telefonicky o situaci na Blízkém východě, informoval Rheinische Post.
 

 
Loading...

Zatímco šéf Kremlu Vladimir Putin a německá kancléřka Angela Merkelová diskutovali telefonicky o situaci na Blízkém východě, turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oslovil kurdské bojovníky v severní Sýrii „děsivou řečí“, uvedl Rheinische Post.

Zejména německé noviny poukázaly, že turecký vůdce pohrozil „rozdrtit hlavy kurdských povstalců“, pokud před koncem příměří neopustil řadu území v severní Sýrii, na čemž se strany dohodly za účasti Spojených států.

Turecký prezident kromě toho uvedl, že bude jednat s šéfem Kremlu Vladimirem Putinem, kdy budou oba vůdci diskutovat o vytvoření turecké bezpečnostní zóny, kde jsou v současné době rozmístěna vojska prezidenta Bašára Asada.

Zároveň Erdogan objasnil, že Turecko realizuje svůj „vlastní plán“, pokud se jednání s prezidentem Ruské federace Putinem dostane do slepé uličky, uvedl Rheinische Post.

Co se týče posledního telefonního rozhovoru mezi Vladimirem Putinem a Angelou Merkelovou, kromě situace v Sýrii diskutovali i lídři Německa a Ruska o konfliktu na východní Ukrajině, dodala publikace.

 

Vážení čtenáři, přispět na provoz vašeho nezávislého zpravodajství můžete na:

2000597440 / 2010
IBAN: CZ1120100000002000597440
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor