Erdogan hrozí Evropě: Zaplavím vás miliony uprchlíků, pokud mě obviníte z okupace
10. října 2019 Redakce AC24 Ze světa 95369 13
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ve čtvrtek pohrozil Evropské unii za to, že se postavila proti turecké vojenské operaci na severovýchodě Sýrie. Podle něj může Evropu zaplavit několika miliony syrských uprchlíků. (Foto: Wikimedia)

 

 
 
 

Ve středu většina evropských zemích ostře odsoudila tureckou operaci proti kurdským milicím na severu Sýrie. Evropané upozorňují, že Kurdové pomohli v boji proti teroristům z Islámského státu (IS)* a turecký vojenský zásah může vyprovokovat novou uprchlickou krizi.

Ve čtvrtek turecký prezident ve svém projevu k vládnoucí Straně spravedlnosti a rozvoje (AKP) pohrozil Evropě novými uprchlíky, pokud bude nadále odsuzovat tureckou operaci.

„Otevřeme své brány a pošleme vám 3,6 milionu uprchlíků,“ prohlásil Erdogan.

Ve středu se dosluhující předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker postavil proti tureckému plánu vytvoření bezpečnostní zóny na severu Sýrii a vyzval Ankaru k zastavení operace.

„Nebude to fungovat. Pokud Turecko hodlá vytvořit bezpečnostní zónu, nepočítejte s financemi z Evropské unie,“ uvedl Juncker na slyšení v Evropském parlamentu.

Podobné prohlášení učinil i francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian, podle kterého Turecko ohrožuje úsilí mezinárodní protiteroristické koalice a bezpečnost Evropanů.

Ve společném prohlášení Evropská unie uvedla, že turecký plán nedokáže zajistit nezbytné potřeby pro syrské uprchlíky.

„Je nepravděpodobné, že takzvaná ‚bezpečnostní zóna‘ na severovýchodě Sýrie, kterou si představuje Turecko, splní mezinárodní kritéria pro návrat uprchlíků,“ stojí v prohlášení.

Zdroj: reuters.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


MK
Milan Klusák
10. října 2019
je to k smíchu, tenhle Erdoganův teátr, vždyť právě že Kurdové znají způsob, jak Isiláky likvidovat, a podařilo se jim to. Aha, a tohle už nevoní neokonům. Vždyť oni právě že, chtěli, aby tam Isil operovalo a dělalo napětí! Tím, že budou Turkové likvidovat Kurdy, nebude kdo vyklízet ISIL. A vo to tady právě jde. A těch 3,5 milionů nás ve volbách přehlasuje, jako ministranu, a budou pak vládnout oni. Kalergi naživo., v reálu.
20
EP
Eduard Piovarči
10. října 2019

Kurdi zo Sýrie neutečú. USA to Erdoganovi priamo umožnili tak je zbytočné bedákať. Erdogan si vytvára nárazníkovú pohraničnú  zónu do ktorej presídli Sýrskych opozičných utečencov.

Kurdi sa musia dohodnúť so Sýrskou vládou, keby to urobili skôr a nespoliehali na USA pomoc nebol by sa dnes do nich Erdogan pustil.

Ešte sadá všeličo zachrániť treba jednať

https://aragonit11.blogspot.com/2019/08/ta-9.html


30
JM
John Maxwell *
10. října 2019

Zdravim Pio , nevím jak si to přestavuješ, ale ta jednání pokud by nějaká byla by Kurdy stavěla do nemilé situace kdy z nepřítele se má stát zastánce menšiny na kterou se mocnost vybodla a nechala na pospas Turecku i když to dopředu bylo defakto zcela evidentní jak bude s Kurdama naloženo kteří se postavili proti Assadovi a teď u nej budou hledat spásu?

Nemužou počítat s vlastní autonomií o tu se připravili kolaborací s UssA.Kdyby se hned od začátku kdy jim to Assad nabízel postavily na stranu vládních vojsk měli šanci usmlouvat vlastní území ....

 

Prúběžné info o Sýrii a válce s teroristy ...

Sýrie

PS: Novou válku v Sýrii RF roznořet nenechá , to spíš je nažene ke stolům a k jednání wink


00
EP
Eduard Piovarči
11. října 2019

Stále majú šancu dostať autónómne spravovanie časti územia ak odovzdajú Sýrii ropné pole Omar na juhovýchode za Eufratom

Tak že tie jednania už prebiehajú.

Američania nechceli riskovať potičky s tureckom preto stiahli vojakov z toho 40 km hlbokého nárazníkového hraničného pásma. Na území Sýrie však ostávajú zatiaľ ďalej.

Sýrska armáda mala využiť situáciu a postúpiť v Idlíbe. Ten treba postupne očistiť až nahor po Aleppo. Ale zatiaľ sa do toho akosi nemajú hoci to už deklarovali. Ofenzíva sa neuskutočnila.


00
EP
Eduard Piovarči
10. října 2019

Ale USA sa zo Sýrie nestiahli len z oblasti o ktorú majú záujem Turci.

USA i naďalej v Sýrii ostávajú aj na Kurdských územiach

https://southfront.org/dozens-of-u-s-service-members-withdrew-from-northeast-syria-sana/


00
RK
Rudolf Kavan
10. října 2019

"Ve středu většina evropských zemích ostře odsoudila tureckou operaci proti kurdským milicím na severu Sýrie. Evropané upozorňují, že Kurdové pomohli v boji proti teroristům z Islámského státu"

A raketove utoky na Syrii na zaklade fingovanych chemickych incidentu nahodou neodsoudili? Asad v boji proti teroristum nepomohl?


00
EP
Eduard Piovarči
11. října 2019

Aktualizácia Máp: Vojenská Situácia V Nortern Sýrii O Október 10, 2019

 

Turecké Ozbrojené Fores a turecká-cúval militantné skupiny vyvíjajú svoje vopred na pozície Sýrskej Demokratických Síl (SDF) v severovýchodnej Sýrii. VIAC TU

USA základne na východnom brehu Eufratu sú už nikde neni zakreslené. Sýrska armáda by mohla teraz prejsť na druhý breh Eufratu a obsadiť ropné pole Omar ak tam už teda američania nie sú.

https://aragonit11.blogspot.com/2019/09/piaty-maly-vyjazd-na-istriu-v-roku-2019.html


00
EP
Eduard Piovarči
11. října 2019

Reakce na „Trumpovu syrskou kapitulaci“ je reakce ze strany nejmenovaných zdrojů z evropských tajných služeb, které cituje novinářka z amerického listu The Daily Beast Betsy Woodford Swanová:

„Světový řád se boří před našima očima.“

Americký televizní kazatel Pat Robertson, který, jak píše The Washington Examiner, prohlásil, že Trump „riskuje ztracení nebeského mandátu“ kvůli svým rozhodnutím o Sýrii.

Čomu slúži náboženstvo v USA? Americkým vojnám vo svete?

Aký sú to kazatelia a akí kresťania?

Náboženstvo v USA je v rukách neoconov

Donaldu Trumpovi vyhrožují trestem z nebes za jeho přání stáhnout vojáky ze Sýrie!!!

Je vám už KRESŤANIA konečne jasné KTO OVLÁDA Cirkev v USA?

VRAHOVIA

Váženého kazatele se mohou zeptat: ve kterém konkrétním biblickém textu přečetl o příkazu svrhnout za každou cenu Asada, válčit v Sýrii anebo splnit všechna přání zahraničního výboru Kongresu USA anebo Hillary Clintonové? Vždyť když spojenci USA z počtu místních teroristů masově vraždili syrské křesťany, nebyly hlasy hlavních amerických náboženských lídrů na jejich obranu moc slyšet. Buď mají americká média takovou specifickou politiku citování anebo svědomí některých amerických duchovních vůdců nedává přednost Bibli, ale brífinkům ministerstva zahraničí

https://cz.sputniknews.com/nazory/2019101010804717-putin-rozkazal-nositel-nobelovy-ceny-obvinil-trumpa-ze-zrady/

 

 


30
V2
Vaclav 2
11. října 2019

Edo, díky, líp se to ani popsat nedá...

"duchovní vůdci z us"... "duchovní vůdci z eu" stejně tak duchovní vůdci z vatikánu..? jedna a ta samá politická pakáž, která čeká na povely, které jim přijdou na stůl, mega divadlo, ve kterém jim všichni tleskají...


10
EP
Eduard Piovarči
11. října 2019

Presne tak sa manipuluje s veriacimi už od čias križiackých výprav keď Pápež povedal Boh to chce a poslali v extrémnom prípade do boja aj detskú križiacku výpravu:-)

Zločin sa často skrýva za Boha a náboženské pohnútky a ostravedlňuje sa tak a zaštíťuje svoje podlé skutky Bohom.

Presne tak to urobil Mojžiš a dal pobyť tisíce židov, lebo mu to vraj prikázal Boh. Bolo to po tom ako zostúpil zo Sinaja tuším s tými Božími prikázaniami a našiel svojich ako sa klaňajú zlatému ťeľaťu. Tak ich so svojími kňazmi levitmi polovicu pobyl celé rodiny aj so ženami starcami a deťmi.

Napriek tomu že v tých prikázaniach bolo aj to NEZABIJEŠ.

A tak je to aj s UFO. Potrebuju veriacich v UFO aby mohli manipulovať veriacimi a podobne rafinovane zakrývať svoje zločiny.

a teraz prestrelím Ak ale budú chcieť v budúcnosti ponížiť populáciu na zemi môžu sa nám objaviť nad hlavami tie ich monštruózne UFá a začať masovo ničiť. Alebo nám zahrajú ten koniec časov. Program Blue bem je tiež dobre známy


10
EP
Eduard Piovarči
11. října 2019

V Mapách: Pokrok Turecka voči pozíciám SDF

čudujem sa že Sýrska armáda v tomto momente stojí a nehýbe sa dovnútra Idlíbu

Turecké Ozbrojené Sily a pro-turecký militantných skupín začala ich pozemné operácie v severovýchodnej Sýrii október 9. Odvtedy majú ahieved obmedzené zisky v oblasti Povedať Abyad a Kol Ayn.

Kurdi sa úporne bránia a proturecké sily ladené opozične proti vláde v sýrii budú mať straty čo istotne bude Sýrskej vláde vyhovovať. Čím viac ich padne v boji proti Kurdom tým lepšie pre Asada.

Práve teraz by mala Sýrska armáda prísť do útoku v Idlíbe. Viazala by tak aj proturecké militantné sily, ale zrejme ich nechajú krvácať v boji s Kurdami, no mohli by týchto militantov ešte viac oslabiť.

Tak som zvedavý či Sýrska armáda začne ofenzívu v Idlbíbe, alebo nie. Práve toto je najvhodnejšia chvíľa.

https://southfront.org/in-maps-progress-of-turkey-led-forces-advance-on-sdf-positions/


00
EP
Eduard Piovarči
11. října 2019

A JE TO TU AKO SOM PREDPOVEDAL!

V najnovšej správe zo Sýrie sa píše:

Sýrsky kurdovia už tento týždeň výslovne vyhlásili, že sú otvorení dohode s Assadom.

V pondelok veliteľ kurdskej  SDF vycvičenej a vyzbrojenej USA, Mazlum Abdi, vo svojom vyhlásení uviedol:

„Uvažujeme o partnerstve so sýrskym prezidentom Bašárom al-Asadom s cieľom bojovať proti tureckým silám,“ uviedol.

Spojené štáty americké blokujú takéto rozhovory už roky, čím výrazne zhoršujú Trumpovu „zradu Kurdov“,

Tak že je to tu ako som už vyššie písal. SDF chcú a idú rokovať s Asadom a to bol cieľ Tureckej operácie v pohraničí

https://southfront.org/putin-planning-deal-of-the-century-between-syria-turkey-as-us-exits/


00
จน
จิราภรณ์ นอนน้อย
12. října 2019

Komentář byl odstraněn z důvodu nevhodného obsahu.


00
EP
Eduard Piovarči
10. října 2019

Kurdi zo Sýrie neutečú. USA to Erdoganovi priamo umožnili tak je zbytočné bedákať. Erdogan si vytvára nárazníkovú pohraničnú  zónu do ktorej presídli Sýrskych opozičných utečencov.

Kurdi sa musia dohodnúť so Sýrskou vládou, keby to urobili skôr a nespoliehali na USA pomoc nebol by sa dnes do nich Erdogan pustil.

Ešte sadá všeličo zachrániť treba jednať

https://aragonit11.blogspot.com/2019/08/ta-9.html

+ 3