Ekologická katastrofa v Bratislavě: Mrtvé ryby, tisíce červů, hmyzu a řeka plná výkalů a mrtvol
13. června 2018 Redakce AC24 Ze světa 11373 3
Na Slovensku se odehrává ekologická katastrofa. Malý Dunaj a desítky jeho přítoků jsou momentálně v příšerném stavu. Ze záhadných důvodů několik dní bratislavská čistírna odpadních vod ve Vrakuni vypouštěla (nebo ještě vypouští) škodlivé látky přímo do řeky.

 

 
 
 
 

Na každém metru čtverečním břehu řeky se nacházejí lidské i zvířecí výkaly, chemikálie, plasty a jiný odpad. Bohužel na sobě dopad pocítili říční živočiši, kteří jsou nyní v ohrožení.

V současné době jsou břehy Malého Dunaje v Bratislavě a blízkém okolí poseté mrtvými rybami. Na videu natočeném místními rybáři jsou vidět mrtvoly i větších zvířat. Neoficiální zdroje mluví o tom, že situace souvisí se středeční masivní bouří, která v podstatě vytopila celé západní Slovensko. Obrovský tlak na kanalizaci podle neověřených informací přivedl k rozhodnutí vypustit špinavou a nevyčištěnou vodu přímo do řeky ve snaze zachránit majetek.

Vše svědčí o tom, že ekologickou katastrofu na Malém Dunaji má na svědomí čistírna odpadních vod ve Vrakuni, doplatily na ní stovky živých tvorů. Kromě toho, mrtvé ryby, tisíce červů, hmyzu a řeka plná výkalů a mrtvol může mít vliv i na šíření chorob nebezpečných i pro lidi.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PE
Pátý Element
13. června 2018

KOLIK KAPRU JE V TOMHLE VIDEU ?


01
PA
Piovarči Aragonit
13. června 2018
No pekne a čo ochranári mají si s čím hrát?
10
Ares Mlok
14. června 2018

Obrovský tlak na kanalizaci vyhází poklopy a voda se vším všady teče po ulicích. Pokud Jožo dostal příkaz od Juraje: "Otevři to nebo..." utopíme dvě čerpadla a výřivky za 100 000, tak si Juraj vydělal.

Navíc věřím, že Henoch zuří a pošle dušičky rybiček Juraje a pro jistotu i Joža strašit po nocích.


10
PA
Piovarči Aragonit
13. června 2018
No pekne a čo ochranári mají si s čím hrát?
+ 1

PE
Pátý Element
13. června 2018

KOLIK KAPRU JE V TOMHLE VIDEU ?

- 1