Dvojnásobný úder! Britové jsou vystrašeni unikátními kvalitami ruské rakety Sarmat
1. listopadu 2019 Redakce AC24 Ze světa 9355 4
Britské noviny The Times se ve svém článku věnují perspektivní ruské mezikontinentální balistické raketě Sarmat, kterou podle názoru autorů systémy protivzdušné obrany nedokáží zastavit. (Foto: Sputnik)

 
 
loading...
 

Důvodem pro zveřejnění podobného článku jsou letové zkoušky rakety Sarmat, které začnou v lednu 2020. Pokud všechny testy proběhnou úspěšně, už v roce 2021 se raketa dostane do výzbroje ruské armády.

Autor článku připomíná, že o 208tunové raketě, která dokáže nést termojadernou bojovou hlavici a další strategické zbraně, promluvil ruský prezident Vladimir Putin loni během projevu před Federálním shromážděním. Sarmat má nahradit mezikontinentální balistickou raketu R-36, které se na Západě říká Satan.

Raketa Sarmat disponuje doletem až 18 tisíc kilometrů a dokáže zničit všechno na území o rozloze amerického Texasu nebo Francie.

Ještě více autora článku znepokojuje fakt, že Sarmat, který už experti označují jako Satan 2, bude hlavním „dopravním prostředkem“ hypersonického bloku Avangard.

Sarmat dokáže hypersonický Avangard vypustit ve výšce přibližně 30-36 tisíc metrů, to znamená ve vrchních vrstvách atmosféry Země. Poté Avangard s desetinásobným překonání rychlosti zvuku bude stále manévrovat a mířit k cíli.

Pracovník Mezinárodního institutu strategických výzkumů Barry Douglas si je jistý, že Avangard se stane vážnou výzvou pro západní protivzdušné systémy, protože protivzdušné komplexy byly vytvářeny na likvidaci balistických raket letících z vrchních vrstev atmosféry.

Jakmile se objeví Sarmat, který bude navíc vybavený Avangardem, Západ bude muset změnit svoji strategii.

Douglas také nakonec říká, že nová ruská mezikontinentální balistická raketa může poslat ke dnu západní protivzdušné systémy, pokud na jedny cíle vypustí jaderné bojové hlavice a na jiné hypersonické rakety.

Prezident poprvé promluvil o nejnovějších typech strategických zbraní, které byly vyvinuty v Rusku, loni na jaře. Ve zprávě k Federálnímu shromáždění představil především hypersonické komplexy Kinžal, Avangard a Burevěstnik, dále bojový laser Peresvet, podvodní dron s jaderným pohonem Poseidon a mezikontinentální balistickou raketu Sarmat.

V letošním sdělení se Putin tímto tématem také zabýval. Poznamenal, že laserové systémy Peresvet a hypersonické raketové systémy Kinžal potvrdily své jedinečné vlastnosti v experimentálně-bojovém režimu a označil dokončení raketového komplexu Avangard za průlomovou techniku a porovnal ji s vypuštěním prvního satelitu Země.

Kromě toho Putin promluvil i o pokračování prací na slibném novém projektu, a to hypersonické mořské raketě Cirkon, která by měla být schopna dosáhnout rychlosti 9 Mach a zasahovat jak pozemní, tak i vodní cíle.

Současně prezident Ruska zdůraznil, že veškerá práce na posílení obranných schopností, má pouze jeden cíl – je zaměřena na zajištění bezpečnosti Ruska a jeho občanů.

Zdroj: snews.comthetimes.co.uk

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
1. listopadu 2019

Tak sú jasný:-)

A to chcú napadnúť Rusko na ďalekom východe a na Kryme:-)

https://aragonit11.blogspot.com/2019/07/druha-istrijska-akcia-v-roku-2019-ii.html


00
TF
tomas fuk
1. listopadu 2019
perfektni prace Rusko, jen tak dale. Asi by to chtelo preventivni jaderny uder na USA, Britanii a Cesko
10
AZ
Antonín Zelenka
1. listopadu 2019

Rusko bude od dnešního dne testovat svůj vlastní internet RuNet

 

(CDR Nov.1,2019)

 

Ruský internet, RuNet, je téměř hotov a již od dnešního dne bude probíhat jeho oficiální testování, které by se mělo opakovat minimálně jednou do roka. Rusko tak chce předcházet útoku ze strany USA v podobě odstřihnutí od globálního internetu, což by vedlo ke krachu ruské ekonomiky.

 

 

Vláda Ruské Federace schválila v dubnu tohoto roku zákon pojednávající o tzv. suverénním internetu. Ve stručnosti se jedná o to, že internet je na jednu stranu nebezpečný, protože přes něj proudí množství citlivých dat, která se dají těžko uchránit a zároveň je na internetu závislá většina moderních společností takovým způsobem, že bez něj by zkrachovaly.

 

Ruská vláda proto nechce být závislá na globálním internetu a chce mít „železnou oponu“, resp. oddělenou ruskou a globální část internetu s tím, že „kanály“ propojující tyto dva internety by byly kontrolované a veškeré uzly a servery budou na ruském území. V případě potřeby se tak může Rusko odpojit od zbytku světa bez větších ztrát. Rusko zároveň s tím plánuje vytvořit i svůj vlastní DNS, čili systém pro názvy domén, který by byl nezávislý na zbytku světa.

 

Mnoho lidí to sice nazývá cenzurou, ale Kreml se hájí celkem objektivními důvody, že nechce čekat na to, až ho Spojené státy odstřihnou od zbytku světa. To by mohlo způsobit i krach ruské ekonomiky. Veškeré náklady spojené s budováním tohoto díla jsou hrazeny vládou a pohybují se ve výši okolo 650 milionů eur.

 

------------

 

Užívateľ internetu alebo intranetu potrebuje rozvinúť prirodzenú umnosť.


00
EP
Eduard Piovarči
1. listopadu 2019
Ten nezávyslí internet je len logická nevyhnutnosť pre Rusko i Čínu, ktoré sa snaží západ za každú cenu brzdiť a ovládnuť.
00
TF
tomas fuk
1. listopadu 2019
perfektni prace Rusko, jen tak dale. Asi by to chtelo preventivni jaderny uder na USA, Britanii a Cesko
+ 1