Dub zasazený Trumpem a Macronem v Bílém domě zemřel
11. června 2019 Redakce AC24 Ze světa 5816 2
Dub, který zasadili americký prezident Donald Trump a francouzský prezident Emmanuel Macron v dubnu minulého roku, zemřel, informovaly noviny Monde. (Foto: Twitter)
 
 
loading...

Emmanuel Macron v dubnu roku 2018 přijel na státní návštěvu do USA. Ta byla věnována 250. výročí vztahů mezi zeměmi. Během návštěvy zasadili Trump a Macron v zahradě Bílého domu malý „dub přátelství“.

Ten byl přivezen ze severu Francie – z míst, kde během první světové války došlo k první bitvě s účastí amerických vojáků. Podle názoru francouzského prezidenta se měl dub stát symbolem dobrých vztahů mezi zeměmi.

„Před sto lety američtí vojáci bojovali za Francii, (…) aby ochránili naši nezávislost. Tento dub bude připomínkou v samém srdci Bílého domu o tomto spojení, které nás sjednocuje,“ napsal tehdy Macron na Twitteru o zasazování dubu.

​„Malinký dub zemřel, a na místě v Bílém domě, kam ho Trump a Macron zasadili, se znovu objevila tráva,“ informují noviny.

Noviny Le Figaro informace Monde potvrdily a zmínily, že strom nepřežil karanténní opatření, která byla prováděna po jeho zasazení. Karanténní opatření byla prováděna, aby bylo zabráněno šíření nemocí.

Noviny zmiňují, že celní a pohraniční služba USA, která je závislá na americkém ministerstvu zemědělství, ukládá povinnost karanténních opatření vůči importovaným rostlinám, semenům a dokonce i zemině, aby bylo možné se vyhnout rozšiřování importovaných nemocí či importu invazivních druhů hmyzu.

Média již dříve informovala o tom, že dub, který prezidenti zasadili, zmizel. Na konci dubna byl vyryt a odnesen na karanténní kontrolu.

Zdroj: snews.com

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JJ
Jiri Jiri
11. června 2019
Roundup maká na 100%
20
VC
Vítězslav Crha
11. června 2019
Věrohodný symbol jen co je pravda. Pravda se asi ukryla někde jinde a tak Jidáš schroupal kořeny onoho zla - tedy nemožnosti fungování vztahů na základě lži a podvrhu. Umřel proto, že Macron není žádný pravý poctivě zvolený prezident. Navíc satanova symbolika 666 se po sečtení hlasů tohoto nelidského odporného a slizského komedianta také jasně projevila. Stejně jako člověk, tak i zvířata a rostliny jsou bdělým strážcem planety země a žijí zde svůj život s námi a aniž si to kdokoliv uvědomí vnímají i stavy naší mysli a dění okoli nich. To už není symbolika, ale tvrdá pravda.
10
JJ
Jiri Jiri
11. června 2019
Roundup maká na 100%
+ 2