Došlo k podmořskému jadernému výbuchu? Informace k situaci v Jihočínském moři
22. listopadu 2019 Redakce AC24 Ze světa 14717 2
"Podle informací získaných od Globální sítě pro monitorování životního prostředí v Jihočínském moři byl zaznamenán nárůst úrovně radiačního pozadí v souvislosti s radiačním incidentem," uvedla agentura. (Foto: Pexels)

 
 
loading...
 

Předtím média uvedla, že v Jihočínském moři mohlo dojít k silnému "podmořskému jadernému výbuchu“.

Agentura poznamenala, že v souvislosti s tím Rospotrebnadzor posílil monitorování radiační situace v sousedních příhraničních oblastech.

„V současné době nehrozí negativní dopad na obyvatelstvo Ruské federace," zdůraznil úřad.

Podle RIA Novosti podle Ryukyu Simpo v pondělí večer obyvatel japonského ostrova Miyako objevil na břehu válec s nápisem „uranový palivový prut“.

Guvernér prefektury Okinawa Dani Tamaki se obrátil o pomoc na sebeobranu. Armáda, která dorazila na místo, provedla měření záření, ale nezaznamenalo se žádné zvýšení radioaktivního pozadí.

Nicméně Viktor Bokov, vedoucí predikční laboratoře Gradient Geofyzikální předpovědní centrum, ve vysílání ruské televize NSN, potvrdil, že událost v Jihočínském moři mohla být jaderná exploze.

"Podívali jsme se na informace o exogenních procesech. Probíhají tam opravdu silné procesy, ale jsou velmi pomalé pro zahájení zemětřesení. Je proto nepravděpodobné, že se jedná o přírodní jev, s největší pravděpodobností se jedná o zkoušku jaderných zbraní, “ uvedl.

Ruské ministerstvo pro mimořádné situace předtím dalo doporučení, co dělat v případě náletu, hrozby radiace a chemického útoku. Ministerstvo uvedlo, že signál radiačního nebezpečí varuje před blížícím se paprskem záření, který mohl vzniknout v důsledku jaderného výbuchu, katastrofy způsobené člověkem nebo teroristického útoku na jadernou elektrárnu. Podle tohoto signálu je nutné okna pevně zavřít, vypnout odvětrání a zajistit těsnost areálu. Pak byste měli nosit respirační ochranu (pokud existuje) a přijmout opatření k ochraně vody a potravin před zasažením.

Zdroj: pz.cz, rt.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
22. listopadu 2019
Že by niekomu vybuchla v ponorke jadrová nálož? Ale zatiaľ nikde žiadne informácie
10
EP
Eduard Piovarči
22. listopadu 2019

Bezohladnosť USA k vlastnému obyvateľstvu

Následky jaderných testů v USA

Doktorand v oblasti ekonomie Arizonské univerzity (USA) Keith Meyers spočítal, že mezi lety 1951 a 1973 zemřelo na následky jaderných testů v USA 395 000 – 690 000 lidí, uvádí Daily Mail.

V důsledku sta pozemních jaderných výbuchů a výbuchů v atmosféře, jež se prováděly pouze v Nevadské testovací střelnici, radiace zasáhla obrovské území.

Nejvíce se radiace koncentrovala v mléku a mléčných výrobcích, uvádí se v Meyersovu výzkumu.

Na rok 2016 škody americkému hospodářství vzniklé kvůli úmrtím na následky jaderných testů podle výzkumu činily 1,17-2,63 triliony dolarů.

Od roku 1962 jaderné testy v Nevadské testovací střelnici probíhaly v podzemí. Testy náloží o kritické mase pokračovaly až do roku 1992.

https://cz.sputniknews.com/videoklub/2019112210996042-video-v-usa-byl-zachycen-tajny-vojensky-vycvikovy-prostor-na-testovani-bombarderu-a-dronu/

Medzi rokmi 1945 a 1992 USA vykonali celkom 1054 testov svojho jadrového arzenálu.

Spojené štáty zverejnili doteraz prísne tajné záznamy z testov jadrových zbraní. Materiály zhromaždené medzi rokmi 1945 a 1962 si teraz môže pozrieť každý. Prístupný je len zlomok z celkovo 10 tisícov filmov, kalifornská Lawrence Livermore National Laboratory však plánuje do obehu púšťať stále ďalšie zábery skúšok najničivejších zbraní na svete. Robia to údajne preto, aby si ľudia uvedomili, aké množstvo energie sa pri explózii uvoľní - a akú škodu tak môžu zbrane narobiť.

Jadrové zbrojenie bolo neoddeliteľnou súčasťou studenej vojny. Medzi rokmi 1945 a 1992 USA vykonali celkom 1054 testov svojho jadrového arzenálu, pričom každú takúto skúšku nahrávali kamery z niekoľkých uhlov. Záznamy sa potom prísne strážili v sejfoch z dôvodov obáv zo zneužitia protistranou.

Súťaži v jadrovom testovaní a s ňou spojenému pôsobeniu radiácie pripisuje Európska komisia viac ako 61 miliónov úmrtí na rakovinu. Najväčší podiel na tom majú testy vykonávané v 50. a 60. rokoch, keď prebiehala väčšina pokusov nad zemou a rádioaktívnym spadom teda bola ohrozená väčšia plocha.

https://aragonit11.blogspot.com/2019/10/vylomenie-kradez-dveri-uzaveru-jaskyne.html

 


10
EP
Eduard Piovarči
22. listopadu 2019
Že by niekomu vybuchla v ponorke jadrová nálož? Ale zatiaľ nikde žiadne informácie
+ 1