Do Česka dorazily bouřky. V řadě míst hrozí záplavy
2. srpna 2020 Redakce AC24 Z domova 16496 4
V neděli do republiky přišla studená fronta a spolu s ní i silné bouřky a lijáky. Meteorologové arují před záplavami na jihu Čech, v Jeseníkách a Beskydech. Na některých tocích může hladina řek vystoupat až na druhý povodňový stupeň. (Foto: Fotolia)

 
 
loading...
 

Tropy na přelomu týdne vystřídá vydatný déšť. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) od nedělního odpoledne potrápí silné bouřky s přívalovými dešti Česko a západ Moravy. Výstraha platí od 12.30 hod do pondělních 02.00 hod. Spadnout může až 70 mm srážek. Bouřky budou postupovat ze západu země a postupně se rozšíří přes sever a jih do středních Čech.

Srážky budou trvat až do úterního odpoledne a s výjimkou severozápadní poloviny Čech budou místy vydatné. Na severovýchodě země může celkem spadnout až 90 mm srážek.

První vlna bouřek zasáhne Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký a Liberecký kraj. Potom se bouřky přesunou na východ do Královéhradeckého a Pardubického kraje a na Vysočinu.

V neděli odpoledne, večer a v noci na pondělí mohou výrazně stoupnout hladiny zejména menších toků v oblasti Českého lesa, Šumavy, Novohradských hor, v podhůří těchto hor a na tocích odvodňujících jih Českomoravské vrchoviny. Výstraha pro povodňovou bdělost bude platit od nedělních 18.00 hod až do úterních 12.00 hod.

Vydatný déšť hrozí ve středních Čechách, zejména v Benešově, Čáslavi, Dobříši, Kolíně, Kutné Hoře, Poděbradech, Příbrami, Sedlčanech, Vlašimi a Votici. Intenzivní srážky se budou vyskytovat v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

V Olomouckém a Moravskoslezském kraji bude od pondělních 02.00 hod do úterního odpoledne hrozit velmi vydatný déšť.

Vzhledem k deštivému počasí ČHMÚ zrušil pro severozápadní polovinu Čech upozornění na nebezpečí vzniku požárů. Počátkem nového týdne lze očekávat ochlazení až o 10 stupňů a více oblačnosti i srážek. Od středy bude docházet k ubývání oblačnosti i srážek.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


LF
Larry Fistingfield
3. srpna 2020

Z hlediska uvolněné energie bouřky u nás notně pokulhávají- je to kolem 1e15-1e17 Joule, čili až 100 000 000 000 000 000 Joule (100 Megatun TNT),průměrný elektrický proud na jeden úder je cca. 45 000 Ampér, ani v počtech úderů za minutu to není žádné terno. Průměrný počet úderů blesků za minutu je v ČR cca 70 za minutu ve Středních Čechách, na Hradecku a na Českomoravské vysočině, pak počet klesá s přesunem do Orlických Hor a na Jeseníky k 30-50 úderů za minutu, na Brněnsku se dále počet snižuje na 10-20 úderů za minutu, Olomoucko 10+, Beskydy, Zlínsko a Hodonínsko znovu zvyšuje počet úderů za minutu na 40-50. Většinou se uvolní kolem 10 Megatun TNT za jedno bouřkové pásmo.

Pro srovnání 29.7.2020 v oblasti jižně od Grazu, v okruhu 20 km kolem města Leibnitz se v 19 hodin dvě bouřková jádra, která byla aktivní přes hodinu s 117 údery blesků, kolem 60 kiloAmpér na jeden, spojila a další hodinu a půl produkovala na 197 úderů za minutu s postupným přesunem na východ od Mariboru. Celková vyprodukovaná energie dosáhla na 1,5 Gigatuny TNT, 1,5e18 Joule -jednu sedmdesátinu (1/70) energie, co spotřebuje lidstvo za rok.

Lokální škody se mohou ovšem značně lišit, někdo dostane "přidáno", někdo jen lžičku, v každém případě Země ví, kde a jak se očistit a  PROTO NEZOUFEJTE,POKUD JDETE V DOBRU, NIC SE VÁM NESTANE.

 


00
EP
Eduard Piovarči
3. srpna 2020

Ešte vedieť tak časť tej búrkovej energie využiť:-)

https://aragonit11.blogspot.com/2020/07/ciastocne-meranie-v-novych-priestoroch.html


00
LF
Larry Fistingfield
3. srpna 2020

Ale dala by se ta energie využít, mimo jiné k hyperprostorovým letům. Elektron je prostý energetický vír, který má v centru kladný náboj a kolem centra přitáhl náboj záporný (kladné kvarky uvnitř, záporné ven, jiná rotace spin vytváří jiný náboj), pro hyperprostorové lety je třeba dosáhnout chování lodě jako proton- být negativní uvnitř (gluony, kvarky apod) a kladný na povrchu pro přitažení volných elektronů ve formě volné energie, takhle můžou fungovat  i superbaterie.

Ve vyčíslování energie Gigatun TNT jsem chybným údajem dal záměrně prostor k diskuzi, čekal jsem, že mě někdo opraví, nic. Je to přesně 6,27e18 Joule, 1,5 Gigatun TNT, cca 1/16 spotřeby lidstva.

 


00
EP
Eduard Piovarči
4. srpna 2020

Kto ťa tu opraví:-)

Rozhodne v tejto oblasti záujmu nie je veľa ludí v obraze a ani nie je čas všetko detajlne overovať a kontrolovať pokiaľ to nenosíš v hlave ako profík v danej oblasti.-:)


00