Data o globálním oteplování jsou zfalšována vládou tak, aby zapadla do fikce o klimatické změně
29. září 2019 Redakce AC24 Ze světa 18371 4
Dnes, když farmakologické společnosti nachytají na tom, že falšují data z klinických zkoušek, tak tím už ani nikdo není překvapený.

 
 
loading...
 

Když výrobci vakcín přígchutí své vzorky z testů na lidech zvířecími protilátkami, aby zajistili, že jejich vakcíny budou vypadat jako funkční, tak si prostě už všichni myslíme, že tak se to přeci v jejich byznysu už dělá, prostě se: lže, podvádí, klame a porušují se zákony.

Teď (článek je z roku 2014) v rámci dost možná největšího vědeckého podvodu, jaký byl kdy odhalen, zrovna nachytali NASA a NOAA přímo při činu, jak upravují data o historických teplotách, aby šířili tu „povídačku o klimatické změně“, která nemá nic společného s realitou. Toto zjištění původně zadokumentované na webové stránce Real Science je zde podrobně popsané.

My dnes už dobře víme, že historická data o teplotách kontinentálních Spojených států vědátoři NASA a NOAA záměrně upravovali v rámci politicky motivovaného pokusu přepsat historii a možnosti tvrdit, že globální oteplování způsobuje, že teploty v USA mají stoupavý trend.

Skutečná data však ukazují, že zažíváme trend ochlazování a žádné oteplování (viz grafy níže).

Ta zpráva začíná zrovna teď unikat do médií celého světa kdy The Telegraph zrovna hlásí (1), „Historická klimatologická síť (USHCN) americké NOAA ‚upravovala‘ své záznamy náhradou skutečných teplot daty ‚vyfabrikovanými‘ počítačovými modely.“

Protože skutečné záznamy o historických teplotách nezapadají do té hysterické povídačky o nadcházejícím dni zkázy kvůli globálnímu oteplování, která se teď protlačuje na politické jeviště, tak ta data prostě upravili pomocí „počítačových modelů“ a pak si je publikovali, jako by to byla fakta.

Zde je důkaz o podvodu s klimatickou změnou

Zde je graf teplot v USA publikovaný NASA v roce 1999. Ten ukazuje, že k nejvyšším teplotám ve skutečnosti docházelo ve 30. letech, po nichž přišel trend ochlazování, které se tak nějak dokývalo k roku 2000:

O autenticitě tohoto grafu není pochyb. Zveřejnil ho na stránce NASA James Hansen. (2) Hansen na této stránce dokonce napsal: „Empirické důkazy nepřináší moc podpory pro tvrzení, že klima se zběsile řítí směrem k extrémním horkům a suchům.“

Avšak poté, co nastoupila do úřadu Obamova administrativa, tak začala z politických důvodů protlačovat povídačku o globálním oteplování a NASA dostala pokyny, aby historická data upravila tak, aby se ten trend k ochlazování zvrátil a aby místo toho ukazovala oteplování. To provedli pomocí klima modelujících počítačů, které prostě vyfabrikovaly taková data, jaká výzkumníci toužili spatřit místo toho, co se opravdu v reálném světě dělo.

Pomocí úplně těch samých dat, jaká nalézáme ve výše vyobrazeném grafu (když k tomu přidali data několika let po roce 2000) se NASA podařilo uplichtit takový zavádějící překroucený graf vyobrazující teploty tak, aby vypadaly jako globální oteplování:

Ani autenticitu tohoto grafu nelze zpochybnit. Zrovna teď ho najdete na serverech NASA. (4)

Tento nový graf ukazuje, že data o historické skutečnosti – zvláště pak o strašném horku a suchu ve 30. letech – se teď systematicky potlačují, aby to vypadalo chladnější, než to opravdu bylo. Spolu s tím se hrozně přehánějí data o teplotách od 70. let do roku 2010, aby vypadaly tepleji, než jak to opravdu bylo.

To je jasný případ vědeckého podvodu páchaného v ohromném měřítku za účelem oklamání celého světa o globálním oteplování.

Také data EPA potvrzují, že globální oteplování je hoax

Co je ještě zajímavější, tak dokonce data z „Indexu vlny veder“ od Agentury ochrany životního prostředí EPA dále podporují tvrzení, že USA byly ve 30. letech teplejší než dnes.

Následující graf vydaný webem EPA.gov (4) jasně ukazuje, že vlny vedra moderních dnů jsou daleko menší a ne tak drsné, jako ty z 30. let. Ve skutečnosti ty vlny údajně „extrémních“ veder posledních let nebyly o nic horší než ty po roce 1900 nebo z 50. let.

Krátkozraké zemědělské postupy způsobují daleko větší oteplování než nějaké CO2

Podíváte-li se na tyto grafy, tak se asi divíte, odkud se ta extrémní vedra z 30. let vzala? Copak jsme tedy uvolňovali tolik CO2 z fosilních paliv?
Kdepak. Celá ta epizoda s masivním oteplením a suchem byla způsobena standardními zemědělskými postupy, když vykáceli lesy, zamořili půdu chemikáliemi a rozorali půdní slupku. Ty oblasti postrádající stromy, které by zadržovaly vlhkost, které kdysi bývaly bujícími pláněmi, lukami a lesy, se přeměnily v pouště. Chladivý účinek vlhkosti vzlínající ze zdravých rostlinných ekosystémů se vytratil, což způsobilo extrémní horka se smrtícím suchem.

Jinými slovy, byly to krátkozraké zemědělské postupy, co opravdu „oteplování“ způsobily, zatímco obnova přirozenějších ekosystémů tento trend zvrátila a region ochladila.

Odpovědí je znovuzalesnění

To přináší jednoduché a zjevně fungující řešení pro tohle všechno. Chcete-li planetu ochladit, zaměřte své úsilí na znovuzalesnění. Chcete-li udržet vlhkost a udržet při životě půdu, tak potřebujete diverzifikované na rostlinách založené ekosystémy, ne nekonečné lány oseté monokulturami, jako řepkou k boji s globálním oteplováním.

Lesy fungují jako houby, které nasají dešťovou vodu a pak ji navrací, když znovu tu vodu zvolna uvolňují zpět do vzduchu, čímž „zavlhčují“ atmosféru a udržují dostatečně vysokou míru vlhkosti, aby byl udržitelný život okolních trávníků, křovin a dalšího rostlinstva. Když vymýtíte lesy – jak se to děje všude po světě, aby se udělalo místo pro mechanizované zemědělství – tak v podstatě zdviháte i teploty odstraňováním přirozeného, na rostlinách spočívajícího zadržování vody a tudíž chladicího systému.

Jinými slovy to, co nám zatím historie ukázala, je, že je to průmyslové zemědělství, co radikálně zvedlo kontinentální teploty a způsobilo „oteplování“ regionu. Tak proč Bílý dům s Obamou nevarují svět před nebezpečím průmyslového zemědělství?

Odpovědí je: Protože neplní nic, co je pro tuto administrativu politicky důležité. Pro ni je daleko důležitější využít falešnou paniku před globálním oteplováním k zavírání čistých uhelných elektráren (kdy ty americké uhelné elektrárny jsou daleko čistší než ty čínské) a dohánět obyvatelstvo do stavu nevolnické poslušnosti taktikou hrůzy z nadcházející zkázy.

Teď už přesvědčivě víme, že nám vláda o globálním oteplování lže

Mně, jakožto environmentalistovi, vždy dělají starosti polutanty a emise, zvláště těžkých kovů chrlených do atmosféry. Za ty roky jsem se ale také naučil, že skoro vše, co federální vláda agresivně veřejnosti propaguje, je vždy nestoudná lež. Těžko si kdy někdo vzpomene na jakoukoliv pravdu, která by pocházela z Washingtonu D.C.

Ti lidé jsou experti na lži páchané pomocí zmršené vědy, kteří svůj klam skrývají pod zástěrkou „vědeckého myšlení“ a vykřikují bizarní prohlášení, jako když říkají, že každý, kdo jejich vyfabrikovaným datům nevěří, musí tedy asi také nevědecky věřit, že Země je placatá.

Nezapomínejte, že ti lidé, co vám tvrdí, že pálení fosilních paliv způsobuje pádivé globální oteplování, jsou ti samí lidé, kteří také tvrdí, že rtuť ve vakcínách je bezpečná a může se vstřikovat v jakýchkoliv dávkách, jíst ty jedy v geneticky modifikovaných potravinách je bezpečné, chemoterapie funguje pro pacienty s rakovinou vždy úžasně a že nic takového jako potraviny a živiny, které by fungovaly jako její prevence, neexistuje.

Jsou to ti samí lidé z vlády, co v naprostém utajení budují ohromné sítě podzemních bunkrů a jeskyní, zatímco veřejně prohlašují, že ti co se chystají na zhroucení, jsou konspirační teoretici. Je to ta samá vláda, která lhala o provádění nelidských lékařských experimentů na vězních páchaných prostřednictvím národních zdravotních institucí, a jenž se o desítky let později přeci jen, když byla nachytána, omlouvala.

Pokud si snad myslíte, že ta samá vláda vám tentokrát o globálním oteplování říká pravdu, tak nejspíš potřebujete vyšetřit hlavu. Ale ne od vládou licencovaného psychiatra, protože ten by vám hlavu narval plnou psychiatrických léků, po kterých byste o všechny své kognitivní funkce přišli a pak už byste začali věřit i vysílání televize.

Ke zdrojům pro tento článek patří: telegraph.co.ukgiss.nasa.govdata.giss.nasa.govepa.govstevengoddard.com

Mike Adams

Zdroj: naturalnews.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
29. září 2019

Teď (článek je z roku 2014) v rámci dost možná největšího vědeckého podvodu, jaký byl kdy odhalen, zrovna nachytali NASA a NOAA přímo při činu, jak upravují data o historických teplotách, aby šířili tu „povídačku o klimatické změně“, která nemá nic společného s realitou. Toto zjištění původně zadokumentované na webové stránce Real Science je zde podrobně popsané.

 

Ako ešte niekto môže veriť inštitúcii akou je NASA?

Podviedli ľudstvo aj s mesačným programom Apollo. Prečo by nepodvádzali ďalej. Všetko pre moc a bohatstvo

NOAA nedokázala predpovedať ani rozsiahlu slnečnú búrku ktorá zasiahla v auguste 1972 posádku Apollo 17 a samozrejme aj vtedy zatĺkali a zlahčovali.

Aj preto bol program Apollo ukončený, preto že silnejúce slnečné erupcie by rýchlo odhalili celý podvod s letmi ľudských posádok na Mesiac.

Oni už ale vtedy dobre vedeli že let na Mesiac by bol privelkým hazardom so životmi astronautov preto že počas všetkých mesačných misií sa na Slku uskutočnilo 1400 malých solárných búrok ktoré intenzívne bombardovali povrch Mesiaca radiáciou

https://aragonit11.blogspot.com/2019/07/uplynulo-50-rokov-odvtedy-ako-clovek.html


00
EP
Eduard Piovarči
1. října 2019

Miliardář Dan Peña odhalil hysterické ženě pravdu, že celé globální oteplování je podvod na vydělávání peněz! Kdyby opravdu hrozilo tvrdé globální oteplování, žádná banka by nikomu neposkytla hypotéky na byty a domy postavené v oblastech Evropy a USA, které by v důsledku oteplování byly za několik let zatopené a pod vodou! Vzorky z Antarktidy potvrzují, že oteplování i ochlazování planety je cyklický proces! Jenže cyklus nejde zastavit, lze jej pouze zpomalit a zmírnit doprovodné projevy, ovšem za strašlivou cenu!

Americký miliardář Dan Peña a zakladatel přednáškové společnosti Quantum Leap Advantage, který zbohatl v oblasti businessu a investic, se před několika dny zúčastnil jednoho z diskusních panelů, kde rozčílená žena z publika na něj vyjela s oteplovací agendou, a že prý když je milionář a podpořil ve volební kampani Donalda Trumpa, co hodlá udělat s globálním oteplováním, které ohrožuje celou planetu a naší civilizaci. Na vystoupení nás upozornil do redakce jeden z našich čtenářů, moc mu děkujeme.  Miliardář Peña chtěl ženě odpovědět, ale došlo k roztržce a ke konfliktu, protože žena z publika chtěla začít jet klasickou agendu Grety Thunberg a miliardář ji chtěl zastavit, že otázce rozuměl, a že jí odpoví. Jenže dáma jela jako utržená ze řetězu a začala z obou stran padat vulgární slova.

Dan Peña

Když se Dan Peña konečně dostal ke slovu, tak ji řekl příběh z roku 2011, když byl s manželkou v Antarktidě na dovolené, kde si slavnostně obnovili svůj manželský slib. A když byli na americké základně na Jižním pólu, tak jim tam ukazovali průzkumné vrty do antarktického ledu. Ty ukazují a zachycují klima v daném časovém období. A z těch vzorků ledu je patrné, že před 50 000 lety na této planetě byla průměrná teplota o 2 stupně Celsia vyšší, než dnes. Přitom ekologové bijí na poplach, že když se zvedne dnes teplota globálně o 1,5 stupně Celsia, začnou roztávat ledovce na pólech a hladiny oceánů stoupnou o 3 až 30 metrů. A miliardář Peña vysvětlil ženě jedno tajemství, které znají jenom miliardáři.

Globální oteplování je největší podvod s pohádkovými zisky

Kdyby to byla pravda, že planeta Země se takto oteplí v blízké době, tak by žádná banka na světě už neposkytla nikomu v jižních oblastech USA, ve Velké Británii a v rozlehlých oblastech celé Evropy žádnou hypotéky na byt nebo dům na 20 nebo 30 let, protože všechny ty nemovitosti by za tu dobu byly pod vodou a zcela zatopené. A tyto banky globalistů jsou organizace, které mají nejvíce informací o skutečném stavu situace, protože nakládají s měnami jednotlivých států a ekonomik. Dan Peña ženě řekl, že když letěl v letadle spolu s bývalým americký viceprezidentem Alem Gorem.

Žena z publika, která spustila roztržku.

Al Gore vymyslel tzv. emisní povolenky, které se prodávají a kupují, podle toho, která země vypouští z průmyslu kolik emisí, tak mu prý řekl, že mu závidí, že tento podvod a trik vymyslel Al Gore a nikoliv on.  Je naprosto jasné, že kdyby to byla pravda s tím oteplováním, už by nikdo na Floridě, v Londýně nebo v Německu nedostal hypotéku na dům nebo byt, pokud by hrozilo takové oteplování, protože by to vedlo k záplavám a zvyšování hladin moří. Žádná banka by nejen neposkytla hypotéku na existující byty, ale ani by developerům neposkytla úvěry na výstavbu domů a bytovek v první řadě. To je prostě fakt a pravda, naprostá realita. Ty banky posuzují všechna rizika s výhledem na příštích 30 let, když si berete hypotéku.

Pokud by oteplování byla pravda, banky by už nedaly nikomu ani jedinou hypotéku na domy a byty v záplavových oblastech Evropy a USA

https://aeronet.cz/news/video-miliardar-dan-pena-odhalil-hystericke-zene-pravdu-ze-cele-globalni-oteplovani-je-podvod-na-vydelavani-penez-kdyby-opravdu-hrozilo-tvrde-globalni-oteplovani-zadna-banka-by-nikomu-neposkytla/


00
AZ
Antonín Zelenka
29. září 2019

Prelúdium (názov je odvodený od latinského slova "Praeludere", ktoré znamená "hrať pred niečím") bolo pôvodne myslené ako predohra k vokálnym skladbám: piesňam, motetám, madrigalom, alebo chorálom. Bolo určené väčšinou pre lutnu, čembalo alebo organ. Neskôr sa rozšírilo aj ako úvod inštrumentálnych skladieb, najčastejšie fúg. V 19. storočí sa osamostatnilo ako voľná charakteristická skladba. Dnes je chápané aj ako voľná improvizácia výkonného hudobníka.

 

Prelúdiá vznikali najčastejšie voľnou improvizáciou hudobníka a nemali iný účel, ako uviesť nasledujúce hudobné dielo. Tým, že neboli viazané žiadnymi formálnymi predpismi, stali sa vlastne prvými skladbami inštrumentálnej hudby. Medzi prvé zaznamenané prelúdiá patrí napr. Ileborgova organová tabulatúra z roku 1448. Prelúdiá boli označované rôznymi názvami ako: preambulum, intonatio, capriccio, toccata, intrada, fantasia, ricercar, tiento a pod., medzi týmito názvami väčšinou nebol väčší formálny rozdiel. Iba fantasia, ricercar a tiento sa vyznačujú tým, že obsahujú imitačnú alebo priamo fúgovú časť. Výnimku tvorí toccata, ktorá prešla samostatným vývojom a napr. u Dietricha Buxtehudeho a Johanna Sebastiana Bacha sa stala samostatnou viacdielnou formou.

 

Vrcholnou formou barokovej hudby bola fúga. Stalo sa ustáleným spojením, že inštrumentálnu fúgu komponovanú v prísnej polyfónii predchádzalo voľne komponované prelúdium. Uvoľnila sa však tematická väzba medzi prelúdiom a fúgou. Téma použitá v prelúdiu nemusí nutne byť totožná s témou fúgy. Príkladom je Dobre temperovaný klavír Johanna Sebastiana Bacha, ktorý je zbierkou prelúdií a fúg vo všetkých 24 durových a molových tóninách.

 

V období klasicizmu sa, ak neberieme do úvahy jednotlivé skladby, na prelúdium pozabudlo. Až Felix Mendelssohn-Bartholdy, ktorý sa zaslúžil o znovuobjavenie diela Johanna Sebastiana Bacha znovu oprášil aj formu prelúdia a fúgy. Podobne komponoval i Robert Schumann. Nasledujúci vývoj dospel k oddeleniu oboch zložiek a prelúdium sa stalo samostatnou hudobnou formou. Z pôvodného účelu uviesť následnú skladbu sa stala krátka samostatná skladba s jedným hlavným motívom.

 

časť 00004 _ Lekcie z Energetiky - Jitro kouzelníků, aneb, jak se to stejně dozvíte


00
AZ
Antonín Zelenka
1. října 2019

Pre nás vo VLK-u je dôležité byť v kontakte s našimi podporovateľmi i bežnými ľuďmi, ktorí vnímajú otázky ochrany prírody a najmä lesov ako veľmi dôležité.

 

Ministerstvo životného prostredia predložilo dňa 12. septembra 2019 do medzirezortného pripomienkového konania dokument "Návrh na úpravu hraníc slovenských komponentov lokality svetového prírodného dedičstva Staré bukové lesy a bukové pralesy Karpát a iných regiónov Európy". Predložený dokument však opakuje chyby nominačného projektu a navyše bezprecedentne povoľuje ťažbu dreva v najcennejších územiach.

 

Ministrovi preto zasielame žiadosť o stiahnutie a kompletné prepracovanie dokumentu.

 

Sr. António Guterres, Secretary-General, United Nations, United Nations Headquarters, New York, NY 10017, United States of America.

 

Ms. Patricia Espinosa Cantellano, Executive Secretary, United Nations Framework Convention on Climate Change, UNFCCC Secretariat, UN Campus, Platz der Vereinten Nationen 1, 53113 Bonn, Germany

 

Vaše Excelencie,

 

Neexistuje žiadna krízová situácia ...

 

Celosvetová sieť viac ako 500 zasvätených a skúsených vedcov a odborníkov v oblasti klímy a príbuzných odborov má tú česť oboznámiť vaše Excelencie priloženou Európskou deklaráciou o klíme, ktorej signatármi v tomto liste sú národní veľvyslanci.

 

Modely všeobecného obehu klímy, na ktorých je v súčasnosti založená medzinárodná politika, nie sú vhodné kvôli svojmu účelu.

 

Preto je kruté a nerozumné obhajovať mrhanie triliónmi na základe výsledkov z týchto nezrelých modelov.

 

Súčasné politiky v oblasti klímy zbytočne podkopávajú hospodársky systém a ohrozujú životy v krajinách, ktorým bol zamietnutý prístup k dostupnej nepretržitej elektrickej energii.

 

Žiadame vás, aby ste dodržiavali politiku v oblasti klímy založenú na spoľahlivej vede, realistickej ekonómii a skutočnom záujme tých, ktorých poškodili nákladné, ale zbytočné pokusy o ich zmiernenie.

 

Žiadame vás, aby ste vyhlásenie zaradili do programu svojho bezprostredného zasadnutia v New Yorku.

 

Pozývame vás tiež, aby ste začiatkom roka 2020 zorganizovali konštruktívne stretnutie vedcov svetovej úrovne na oboch stranách diskusie o klíme na vysokej úrovni.

 

Stretnutie prinesie do úvahy zdravý a starodávny princíp, ktorý nie je ničím menej ako spoľahlivá veda, ako prírodná spravodlivosť, že by obe strany mali byť úplne a spravodlivo vypočuté.

 

Audiatur et altera pars ...!

 

Dajte nám láskavo vedieť o svojich názoroch na takéto spoločné stretnutie.

 

S úctou, veľvyslanci Európskej klimatickej deklarácie,

 

a mám otázku na dvě křídla globálního prediktoru.

 

V žádném případě v otázkách řízení nestojí proti sobě.

 

Všichni lidé tak či onak za svého života pociťují potřebu se s někým poradit při řešení nějakých svých těžších úkolů. Proto také globální prediktor uplatňuje tandemový princip řízení globálních procesů, při kterém existují dvě skupiny, které mají každá svůj pohled na to, jak by mělo pokračovat další řízení světa.

 

Mezi těmito skupinami probíhá tvůrčí konkurz.

 

To je to, co mnozí vnímají jako válku, protože to občas opravdu probíhá v režimu reálné války. Dochází k reálným válkám. A při nich za jednou válčící stranou stojí jedna ta část globálního prediktoru a za druhou stranou zase druhá jeho část.

 

No například před tím než rozpoutali 1. světovou válku, kterou je třeba ve skutečnosti nazývat světovou válkou 20. století realizovanou ve dvou etapách, provedli globalisté experiment v reálných podmínkách v podobě Búrské války, přičemž ty války byly také dvě. Pohráli si tam, podívali se, jak budou muset jednat ve vztahu k řídicím strukturám v celém světě a nakonec z toho byla ta 1. světová válka a po ní 2. světová válka.

 

A dovedete si představit, co to asi znamenalo pro Búry, pro bílé obyvatelstvo, potomky Holanďanů, tato válka?

 

Vždyť oni v tom experimentu sehráli roli experimentálních myší. Jednalo se o tvůrčí konkurz, kdo a jak nejlépe vyřeší zadaný úkol.

 

Stejně jako není žádná válka mezi Rothschildy a Rockefellery. Je to jen návrh řešení jednoho a toho samého úkolu různými způsoby. Oni mezi sebou nemají žádný konflikt. Pro ně nějaké ty peněžní ztráty přece nic neznamenají, vždyť mají pod palcem celý kreditně-finanční systém. Díky tomuto monopolu pro ně peníze nemají absolutně žádný význam.

 

Peníze jsou pro ně tím, čím v podstatě peníze také jsou, maximálně zobecněnou informací o výměně zboží.

 

Takže mají pod svou kontrolou výměnu zboží. Díky manipulaci s penězi dokážou vyvolat někde krizi, deficit určitého zboží nebo naopak jeho přebytek. Mohou jakýkoliv stát dostat na kolena nebo ho naopak pozvednout.

 

A nějaké ztráty, kterými potřebují někoho dostat tam, kam chtějí, takže přitom jakoby třeba Rothschildové přijdou o nějaké peníze a Rockefellerové je zase vydělají, nebo naopak ztrátu utrpí Rockefellerové a Rothschildové si namastí kapsu, to je jen fikce.

 

Teď už tenhle jejich úskok, proti kterému bylo nutné bojovat hodně dlouho...

 

A já o tom mluvil často o té válce Rothschildů proti Rockefellerům, přičemž velmi podrobně a na konkrétních příkladech, dokud konečně tyto bludy nepřestaly zaznívat, že tu je jakási válka mezi Rothschildy a Rockefellery.

 

Ani náhodou, jedná se o tandemový princip řízení. Jsou tu dva hráči, kteří mezi sebou vedou tvůrčí konkurz, kdy pro vyřešení jednoho a toho samého problému navrhují různé způsoby:

 

„Takto to vypadá, pojďme to zkusit tak.“ „A co když na to půjdeme jinak?“

 

„Tady proti sobě postavíme různé síly, ty budeš stát za těmito, já za těmi druhými a budeme to vzájemně korigovat.“

 

Oni mezi sebou mají absolutní shodu na tom, jakého výsledku má být dosaženo a vědí, kam chtějí dostat ty hráče, které řídí.

 

To je, jako když si sednou dva kolegové a promluví si o tom, jak nejlépe vyřešit společný úkol. Nu, můžu uvést takový příklad ze života.

 

Natočilo se přeci mnoho filmů o různé té organizované zločinnosti, kdy jedna a ta samá skupina hraje různé hry. Zdálo by se, že dvě skupiny bojují proti sobě a nakonec se zjistí, že nahoře sedí jeden šéf, který je obě řídí. Takže i tady se jedná o jednu referenční skupinu, jen ten princip řízení je tandemový.

 

Abyste nežili v iluzi, že vám žádná úskalí nehrozí, musíte mít partnera, který dokáže poukázat na nedostatky vašeho způsobu řízení. Proto se jedná o takovou besedu mezi nimi, o tvůrčí konkurz. Jinou věcí ovšem je, že pro ně, tedy přesněji pro všechny obyvatele na planetě Zemi to znamená reálné ekonomické krize, reálné války, utrpení a tak dále. Hroucení jejich států.


00