Daniel Novák: Koronavirus má všechny charakteristiky biologické zbraně stupně 4, tedy zbraně hromadného ničení
24. února 2020 Redakce AC24 Ze světa 209989 6
Je to první vir v historii, který charakterizuje současně: (Foto: Pixabay)

 

 
 
 
  • relativně dlouhá inkubační doba (14 někdy až 24 dní)
  • během této doby je již infekční (ideální vir k roznášení)
  • extrémně nakažlivý, kapénkou i dotykem
  • na povrchu předmětů a v ovzduší prostor vydrží 
  • až 9 dnů (šíření např. peněžním oběhem na bankovkách)
  • napadá všechny orgány, plíce nejvíce
  • vyléčení pacienti mohou být dále nakažlivý
  • vylučuje se i v moči, takže jej jsou plné odpadní
  • Vody, nakazí se potkani a myši
  • Má prvky viru HIV a je o několik v přírodě nenalezených vývojových úrovní dál, než jeho příbuzné viry jako SARS, takže byl pravděpodobně vyšlechtěn ve vojenské laboratoři

 

Pro výrobu biologické zbraně lze samozřejmě použít jakýkoliv patogen způsobující dostatečně závažné infekční onemocnění. U každého patogenu se vždy zvažovala následující kritéria:

Jak závažné onemocnění vyvolává? (běžná chřipka, která se do týdne snadno vyléčí sama, by nebyla dobrou biologickou zbraní, zatímco některé smrtící mutace chřipkového viru by posloužily velmi dobře).

Jak snadno ji lze šířit v prostředí? (lze použít pouze patogeny dostatečně odolné vůči vlivům vnějšího prostředí).

Jak snadno se následně patogen přenáší z člověka na člověka? (a umožňuje tím vznik a trvání epidemie)

Jak snadno lze chránit vlastní armádu či obyvatelstvo očkováním?

Jak nákladná je jeho výroba a skladování, případně jak dlouho vydrží.

S ohledem na tato kritéria se patrně nejvíce zvažovalo a zkoumalo použití černých neštovic, antraxu, eboly a virů typu SARS, H5N1 a dalších mutací chřipky. Koronavirus je ze všech zmíněných jako biologická zbraň nejúčinnější, neboť není primárně určen k zabíjení, ale k paralýze společnosti ( vč. ekonomiky ), kdy hlavní účinek je závažný zánět, kolaps a vyřazení člověka. Jestli těmto komplikacím podlehnou 2% nakažených nebo 20%, je věcí, z hlediska účelu jeho výroby, sekundární.

Biologická zbraň je zbraň založená na principu nějakého organismu (nejčastěji patogenu) nebo jím produkované látky (nejčastěji toxinu), jejichž cílem je nejčastěji přímo člověk, u něhož má vyvolat chorobný stav (infekční onemocnění či otravu jejímž přímým následkem je jeho významné oslabení či smrt). V širším slova smyslu lze za biologické zbraně považovat i mikroorganismy rychle znehodnocující fosilní paliva, patogeny likvidující plodiny a dobytek a vyvolávající tak hladomor atd. Biologické zbraně se počítají mezi zbraně hromadného ničení a jejich vývoj, výroba a skladování jsou celosvětově zakázány.

Historie užívání ,,biologických zbraní sahá hluboko do minulosti.  Například Mongolové vrhali katapulty mrtvoly do obléhaných měst, aby podpořili vznik epidemií, což napomohlo ve 14. století k rozšíření Černé smrti do Evropy. Husité prý bombardovali Karlštejn bečkami s výkaly. Španělé a Britové (během Pontiacova povstání) dávali darem indiánům přikrývky infikované neštovicemi. Indiáni neměli proti evropským nemocem vytvořenou imunitu, a proto velice rychle vymíraly celé kmeny. Při tažení v Číně použila Japonská císařská armáda proti civilnímu obyvatelstvu biologické zbraně, například antrax nebo dýmějový mor, kterými se nakazily statisíce Číňanů.

Čínští vědci identifikovali nový typ koronaviru v moči pacientů. Jak oznámil čínský list The Global Times, virus se přesouvá krví k orgánům a mnohé může poškodit. Jeho přítomnost v moči také znamená, že se dostane do kanalizace. V ohrožení jsou tak zejména nemocnice s množstvím pacientů, kde se virus dostane do kanalizace. Pokud se nebude se splašky náležitě zacházet, může virus zamořit vzduch, řekl zástupce ředitele patogenní biologie na univerzitě ve Wu-chanu Jang Čan-čchiou. „Nemůžeme to ale přehánět, není nutné desinfikovat kanalizaci v celém městě, protože velké množství desinfekčních prostředků může nadlouho zamořit vodu,“ řekl Jang. Fakt, že se virus našel v moči, podle něj znamená, že se s krví přemisťuje tělem, takže zasáhnout může nejen plíce, ale i další orgány, například ledviny a srdce.

Vědci přišli s novou studií, která předpokládá, že nový koronavirus (COVID-19) vydrží aktivní asi týden, dokud si nenajde svého hostitele.

Zástupce Čínské zdravotní komise Ma Siao-wej uvedl, že na rozdíl od SARS, který se začal šířit v roce 2002 a usmrtil 800 lidí, je nový koronavirus infekční už během inkubační doby, kdy je nemocný bez symptomů.

V současnosti se oficiálně řádění nového viru nazývá ,,epidemie s více ohnisky“ . Kromě Číny se dají největší ohniska předpokládat v Africe, kde ale s největší pravděpodobností vir dlouho nebude vůbec identifikován, natož lokalizován. Teprve jeho řádění v Evropských zemí a na blízkém východě ( Írán ) ukáže jestli a případně co nám Čína zatajila. Bez ohledu na to, jak vir vznikl a jak se dostal mezi lidi, ponese Čína plnou zodpovědnost, jestli o rizicích infekce a počtech nakažených dezinformovala, čímž mohla ohrozit celý svět. Čína totiž učinila v době, kdy ještě nebylo mnoho známo, opatření, která odpovídají tomu, že o rozsahu nebezpečí věděla ( mj. karanténa uzavřením oblastí s 58 miliony lidí během několika dní ). To odpovídá dvěma variantám: buď z jim z Wuhanské laboratoře tento vir unikl, anebo se ČLR stala obětí sabotáže.

První ohnisko nového viru v Evropě se rýsuje v Itálii, kde je v okolí Milána izolováno 50 000 lidí. O zbytek se postarají dopravci, turisté a hlavně migranti, protože Afrika je již zasažena. Jakmile to praskne, tak vypukne panika. Bude potřeba nasadit v Řecku a Itálii armádu, protože nakažení migranti se budou chtít násilím probojovat dál do Evropy. A USA v rámci pomoci posílají na jarní cvičení 30 000 vojáků, kteří budou vir rozvážet po celé Evropě, přesně tak jako vojenské jednotky roznesly po Velké válce do světa pandemii Španělské chřipky. Co mě překvapuje více je počet blbečků, kteří již nyní prohlašují ,,Mám zaplacenou dovolenou na červen a na just pojedu, i kdyby tam ten vir zrovna byl“ . Tak ať jedou, ale ať si zůstanou tam v karanténě. Nakonec doplatíme na tyto idioty? Je to stejné jako s ekonomickou krizí, která začne tento rok a blb si hned běží pro hypotéku s horizontem splácení 20 let…

Pokud se chcete uklidnit, tak si na YouTube pusťte pirátku Gregorovou a její ,,ukulele dojezdy“. Tito feťáci mají údajně chemickou ochranu před všemi viry a bakteriemi. Jen čekám, kdy vyleze celej zelenej Bursík a řekne, že Koronavirus je jeho přítel, hned po kůrovci.

Daniel Novák

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
24. února 2020

SKRÁTKA MÁME TU VELKÝ PRÚSER

23. 2. 2020

Prípady koronavírusu:

79 707

počet v kritickom stave 11 567 ( 22 percent )

úmrtia:

2 626

vyliečení: 25 262

 

162 ľudí nám zomrelo a 830 sa nakazilo Tak sa nám to zasa začalo zhoršovať. Koronavírus v Taliansku sa zčal šíriť je tam nových 60 prípadou nakazených. Tiež sa nečakane šíri v Iráne kde údajne podla spravodajstva na TA3 už zomrelo 50 ľudí, ale podľa tabulky skôr v Severnej Kórei Burzy v Eurozóne zneisteli a začínajú padať. Blíži sa nám coronavírusová ekonomická kríza? Kríza prichádza tak či tak koronavírus ju len urýchli.

NUŽ PRIHOŘÍVA

https://aragonit11.blogspot.com/2020/02/koronavirus-operacia-syrskej-armady-v.html


00
EP
Eduard Piovarči
25. února 2020

24. 2. 2020

Prípady koronavírusu: 

80 154

počet v kritickom stave 9 215 ( 19 percent )

úmrtia: 2 703

vyliečení: 27 570

zomrelo 85 ľudí tak to už je nižšie číslo a pribúda tiež už podstatne menej chorých a pribudlo cez 2500 vyliečených a čo je hlavné prvý lrát výrazne ubudlo kritických stavov viac ako o 2 300  

https://aragonit11.blogspot.com/2020/02/pieskova-jaskyna-v-lome-kralovany-ii.html
00
EP
Eduard Piovarči
26. února 2020

25. 2. 2020

Prípady koronavírusu: 

81 259

počet v kritickom stave 8 851 ( 18 percent )

úmrtia: 2 770

vyliečení: 30 317

zomrelo 67 ľudí tak to už je stále menej a menej pribúda tiež už podstatne menej chorých 1105  a čo je hlavné prvý krát výrazne ubudlo kritických stavov o vyše 370 a viac ako o 2 700 ľudí je vyliečených. Tak že v Číne sa to dostáva z najhoršieho von, ale naopak mimo číny sa koronavírus šíri najviac v Južnej Kórei v Taliansku v Iráne stále pribúda krajín kde sa coronavírus objavuje. Coronavirus sa dostal do 43 štátov sveta Zatiaľ čo v Číne to začínajú mať pod kontrólov vo svete to pod kontrólov nemáme neuzavierame hranice a chováme sa nezodpovedne. Masky na tvár sú všade vypredané a nikto ich nevyrába  

Nechcem vidieť ten chaos čo by nastal u nás.

https://aragonit11.blogspot.com/2020/02/pieskova-jaskyna-v-lome-kralovany-ii.html


00
EP
Eduard Piovarči
26. února 2020

Príspevok pod jedným článkom o koronavíruse

Masunta osvietený

16:54 26.02.2020

Už jsem to psal, nerad se opakuji, ale pro nebezpečnost to píšu znova: Jeden člověk se podrobněji zabýval počtem mrtvých Číňanů, a to podle toho, že krematoria tam jedou stále, ve dne v noci. Došel k číslu 50 miliónů. To by znamenalo, že oficiální čínská čísla jsou lež.

https://aragonit11.blogspot.com/2020/02/pieskova-jaskyna-v-lome-kralovany-ii.html


00
EP
Eduard Piovarči
27. února 2020

26. 2. 2020

Prípady koronavírusu: 

82 259

počet v kritickom stave 8 469 ( 18 percent )

úmrtia: 2 807

vyliečení: 32 945

Zomrelo len 37 ľudí, pribudlo 962 nakazených, ubudlo ludí v kritickom stave o 382, a vyliečených je stále viac 2 628. Znepokojujúce je to že sa vírus objavil už v 50 tich krajinách sveta. Po Číne je najviac zasiahnutá Južná Kórea
00
EP
Eduard Piovarči
27. února 2020

Kauza směnky: Rusko a Kočner dostali 19 let odnětí svobody

Zmenky sú pravé len americká spoločnosť ktorá vlastní Markízu ich nechce zaplatiť a tak musia byť zmenky falšované a tých čo zmenky podpísali musia zavrieť až budú čierny

Kočner je falošná stopa aj v prípade vraždy Kuciaka. Vraždu zobrali na seba tí čo majú na rováši už veľa vrážd skutoční vrah ušiel zo Slovenska. Všetko je to práca cudzích tajných služieb na povalenie Smeráckej vlády na Slovensku.

Za pár rokov sa Soroš opäť prizná že to všetko financoval aj prehru SMERU vo voľbách,

tak ako sa hrdo priznal k tomu že Mečiara pomohol odstrániť svojími prachmi tiež on.

Mečiar založil stranu ale do volieb nemôže táto strana ísť na čele s ním lebo na neho niečo vytiahli a on sa okamžite stiahol.

Skrátka používajú sa tie najšpinavšie praktiky na likvidáciu všetkého čo prekáža medzinárodnému kapitálu a establišmentu nadnárodných monopolov.

 

LUDIA SPAMATAJME SA!!!

AK SMER PREHRÁ VOLBY TRINÁSTY PLAT PRE DOCHODCOV NEBUDE!!!

Už to avizujú všade v tači a v médiách že je to protiprávne rozhodnutie dokonca protiústavné a proti rozpočtovým zásadám EU atď. atď

 

DOCHODCOVIA VEĎ Z NÁS UROBILI CHUDÁKOV POSLANCI SI ODSÚHLASILI PLATY O 1000 Euro VYŠŠIE a dôchodcom nechcú dať ani tých 460 Euro raz za rok navyše?

CHCEME PLATIŤ DRAHŠIU VODU PO PRIVATIZÁCII NAŠICH VODÁRNÍ PO TOM ČO ICH NOVÁ VLÁDA ODOVZDÁ DO RÚK ZÁPADNÝCH MONOPOLOV?

MATOVIČOVCI a SPOL zrušia všetky sociálne výhody preto že prichádza kríza a štát vraj rozkradol FICO ktorého sme všetci volili za čo si podla sociopatov a liberálov zaslúžime trest

 

NEBUĎME NA HLAVU PADNUTÍ VOĽME SMER

INAK SME SKONČILI

https://aragonit11.blogspot.com/2020/02/pieskova-jaskyna-v-lome-kralovany-ii.html


00