Dalajláma: Evropa patří Evropanům, uprchlíci se musí vrátit do svých rodných zemí původu
13. září 2018 Redakce AC24 Ze světa 13834 6
Tibetský duchovní vůdce dalajláma ve středu řekl, že Evropa patří Evropanům a že uprchlíci by se měli vrátit do svých rodných zemí, aby je obnovili.

Dalajláma, který v roce 1989 získal Nobelovu cenu za mír, ve svém projevu na konferenci ve třetím největším švédském městě Malmö, jež je zároveň domovem velkého množství přistěhovalců, uvedl, že Evropa nese odpovědnost za pomoc uprchlíkům, kteří skutečně čelí ohrožení vlastního života.

„Přijmout je, pomoct jim, vzdělávat je… ale nakonec by měli rozvíjet svou vlastní zemi," oznámil 83letý Tibeťan, který utekl z Lhasy ze strachu o svůj život poté, co Čína naplnila region vojáky, aby potlačili povstání.

„Myslím si, že Evropa patří Evropanům," uvedl dalajláma a dodal, že by se mělo uprchlíkům jasně dát najevo, že mají obnovit vlastní zemi.

Ctěný miliony buddhistů po celém světě a považovaný mnoha příznivci za vizionáře jako Mahátma Gándhí a Martin Luther King dalajláma mluvil tři dny poté, co v neděli extrémně pravicová populistická strana Švédští demokraté dosáhla úspěchu v parlamentních volbách.

 
 
Loading...
 
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


Satan Atan Henoch
13. září 2018

Tento duchovní má vlastně pravdu. Uprchlík je definován jako ten, kterému hrozí smrt z důvodů války. Pak může být napojen, nasycen a s přáním dobrého pořízení doma poslán zpět. Evropa je pozdravuje a přeje jim mnoho lásky doma, až zase uvidí své blízké. Toť vše.

 

Henoch


42
PA
Piovarči Aragonit
14. září 2018

To bol pekný názor Dalajlámu.

Utečenci sú tu ale skôr kvôli vysokým sociálnym dávkam a zámerom pániškou rozložiť národné štáty v EU

http://aragonit11.blogspot.com/2018/09/akcia-na-jazere-rizena-demolice-wtc-11.html


60
JN
Jiří Novák
14. září 2018
Pravda je taková, že o dalajlámu se přestal západ zajímat a asi už ho moc neplatí. Řeči o svobodným středověkým Tibetu, kdy pro mnichy neznamenal život poddaných vůbec nic už nezabírají. Mouřenín posloužil, mouřenín může jít. Tak se nám mouřenín snaží vnutit jinudy aby moh pokračovat v tom co umí nejlíp-celej život ho.vno dělat, courat po hotelech, courat po světě a rozdávat moudra, který každej normální člověk už dávno zná.
50
JN
Jaromír Novák
14. září 2018
Konečně z něj vypadlo něco rozumnýho
40
V2
Vaclav 2
14. září 2018
kalousku...co ti to ten tvůj kámoš vytrubuje...nezatroubíš na ústup?
50