Co se děje na „zadním dvorku“ USA? Čína aktivně těží ropu na Kubě
20. dubna 2019 Redakce AC24 Ze světa 4872 1
Čína se aktivně zapojuje do těžby ropy ve vodách nedaleko Kuby. Podle médií může dosáhnout na naleziště, kterých se zatím nedotkli sami Kubánci. (Foto: Wikimedia)

 
 
loading...
 

Čínská státní zpravodajská agentura Sin-chua dříve informovala, že společnost Great Wall Drilling, pobočka největší čínské ropné společnosti CNPC, vrtá pro těžbu ropy nedaleko pobřeží Kuby v rámci společného podniku s kubánskou společností Cuba Petroleum Company (CUPET).

„Naše naleziště se rozšířila v moři, ropné vrty jsou hlubší, a abychom je dorazili, potřebujeme nejnovější technologie, přístup ke kterým jsme získali přes společnost Great Wall Company,“ cituje Sin-chua Julio Jimeneze, ředitel pro vrtání společnosti CUPET.

Podle informací se místo vrtání nachází nedaleko města Boca de Camarioca. Ropný vrt má hloubku 1 475 metrů a leží 4 692 metrů od pobřeží.

Pracovníci doufají, že se podaří dosáhnout 6 950 metrů, kde podle geologického výzkumu byly objeveny uhlovodíkové zásoby.

Pracovníci Great Wall Company tvrdí, že několik nových ropných vrtů navrtali efektivněji díky čínským vrtacím technologiím.

„Zvýšili jsme efektivitu vrtání, snížili cenu stavby a navrtali několik vysoce produktivních vrtů, kromě toho jsme podpořili hledání nových nalezišť,“ řekl Meng Fanji, zástupce manažera společnosti Great Wall.

Čínská společnost, která jako první podepsala dohody na hledání ropy na Kubě v 2005, také pracuje nad zkoumajícím ropným vrtem v Celimaru.

Hloubka vrtu v Celimaru činí 2 141 metrů. Cílem je podle Sin-chua dosažení naleziště ropy, které je ve vzdálenosti 6300 metrů od břehu.

Podle údajů Kuba potřebuje nové zdroje ropy, aby byla schopna splnit své energetické potřeby. Země také spoléhá na zahraniční import, včetně venezuelského.

Zdroj: oilprice.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
20. dubna 2019
Bingo španielskú spoločnosť USA odtiaľ vyhnali hrozbou sankcií tak sú tam teraz číňania a tých odtiaľ USA len tak nevyženú a Kuba bude ešte bohatou krajinou
10
EP
Eduard Piovarči
20. dubna 2019
Bingo španielskú spoločnosť USA odtiaľ vyhnali hrozbou sankcií tak sú tam teraz číňania a tých odtiaľ USA len tak nevyženú a Kuba bude ešte bohatou krajinou
+ 1