CNBC: Zabrzdit Rusko se nepodařilo, americkým družicím hrozí nová vesmírná zbraň
21. ledna 2019 Redakce AC24 Ze světa 536910 11
Rusko provedlo další úspěšné zkoušky systému protiraketové a protidružicové obrany Nudol, píše CNBC s odkazem na své zdroje v americké rozvědce. (Foto: Mikhail Fomitchev)
 

 

 

 

Uvádí, že kromě tohoto systému vyvíjí Moskva celé spektrum pozemních a kosmických prostředků, které znamenají nebezpečí pro materiální zdroje USA na oběžné dráze kolem Země.

Minulý měsíc Rusko provedlo další úspěšné zkoušky systému protidružicové obrany, píše CNBC s odkazem na dva zdroje obeznámené s obsahem tajné zprávy americké rozvědky.

V přehledu se uvádí, že „Rusko vytváří nomenklaturu protidružicových systémů včetně pozemních raket a energetických zbraní a paralelně vysílá,experimentální‘ družice, které provádějí na oběžné dráze komplexní činnost s cílem zvýšení šancí na zasažení vesmírných cílů".

Ruský Nudol bude, jak předpokládá americká vojenská rozvědka, určen především k boji proti družicím. V roce 2018 dvakrát úspěšně absolvoval zkoušky.
Podle některých údajů bude Nudol využit k likvidaci průzkumných a výzvědných družic na nízké oběžné dráze. Pro srovnání — právě v takové výšce se nachází ISS a vesmírný teleskop Hubble.

Podle slov viceprezidenta pro vesmírné systémy v Asociaci kosmického průmyslu Franka Slazera však nehledě na to, že rakety jsou nejvyšším projevem prostředků protidružicové obrany, nejsou v tomto směru jediné.

„Je lépe zlikvidovat družici, oslepit ji laserem nebo si ji podřídit pomocí kybernetického útoku," řekl Slazer. „Kinetický úder může vyvolat dlouhodobé problémy pro země, na něž jste se nechystali útočit, ale také pro vlastní systémy."

Odborník připomněl například zkoušky čínské protidružicové rakety v roce 2007. Tehdy Peking zničil jeden ze svých vlastních odepsaných meteorologických satelitů. Zkoušky proběhly úspěšně, ale družice se rozletěla na tisíce nebezpečných částic, které se dosud nacházejí v prostoru kolem Země.

Podle názoru ředitele Federace kosmických letů Tommy Sanforda se během poslední doby USA příliš neposunuly kupředu v oblasti ochrany před zbraněmi podobného druhu. Sanford však uvedl příklady použití sítě drobnějších a levnějších družic, které mohou být „účinnými platformami schopnými pomáhat v plnění úkolů větším a dokonalejším družicím ministerstva obrany".

„Za architekturou distribuovaných systémů vesmírné podpory stojí následující myšlenka… Předpokládá se, že tento systém bude nadále fungovat při ztrátě řady svých prvků," řekl Slazer.

Zdroj: snews.com, cnbc.com

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


SW
Stanislas Wener
21. ledna 2019
Zabrzdit Rusko se nepodařilo... Navenek nepřátelé, přitom se potají uzavírají tajné smlouvy, kvůli kterým už je lidstvo za pomyslnou hranicí návratu. Kruh se pomalu, spíše rychle uzavírá:  VELMI DŮLEŽITÉ
12
PA
Piovarči Aragonit
21. ledna 2019

 Posledný útok si vyžiadal až 11 obetí

Izrael dokazuje družicovými zábermi že zasiahol v Damašku cieľe ktoré potreboval

To zanamená že S300 nie sú dostatočne účinné. Izrael podniká útok za útokom. To znamená že sú úspešné a útoky budú intenzívne pokračovať ďalej a Izrael začne v Sýrii vraždiť vo veľkom. Nič mu totiž nestojí v ceste. Ruské PVO je deravé skrátka nefunguje tak ako bolo deklarované. Rusi prichádzajú na to že ich PVO má problém.

A to je veľký problém pre celú Sýrsku armádu ktorá môže byť úspešne napádaná atakovaná a decimovaná práve zo strany Izraela zvesela a beztrestne i naďalej.

Podľa mňa Rus nemá dohodu z Izraelom. 

Rus má teraz veľký problém preto že S300 sa možno prestanú predávať. A to Rusi dobre vedia že taká dohoda by odpísala predaj ich PVO S300.

Preto nemôže ísť o dohodu.

Netanjahu odkryl fakt že S300 sú neučinné protiraketové zbrane pokiaľ ich dokážete prestrielať. Tieto obranné protiraketové zbrane nie sú funkčné natoľko aby ubránili Sýriu pred raketovými útokmi Izraela. A keďže neubránia Sýriu neubránia ani seba a o toto zistenie je situácia horšia.

Tak že vojna bude pokračovať neustálymi a stále hustejšími Izraelskými náletmi na Sýriu.

Izreal sa vždy staval do pozície RUKY BOHA na tejto zemi a tak sa dnes aj cíti. Ako vyvolený ktorý si môže robiť čo chce zabíjať vraždiť a ktorému boh podkladá pod nohy všetky národy sveta. Tento pocit sa v nich stále viac umocňuje. Sú najinteligentnejší a preto nadradení nad ostatných. A sú a budú preto stále arogantnejší a uzurpujúci si právo na čokoľvek na tejto planéte. Oni stoja za politikou USA z ich peňazí pramení moc nad USA.

Čo teraz urobia Rusi? Preto že veľmi rýchlo môžu prísť o to čo v Sýrii vybojovali. Žiaľ je nutné skutočne skonštatovať že Ruské PVO do úrovne S300 môže byť rýchlo prestrielané a nezabráni Izraelu v ďalších stále mohutnejších útokoch. Sýrske PVO začína byť dokonca likvidované. Izrael teraz vidí že má otvorený priestor Sýrske PVO postupne úplne vyradiť z činnosti a následne pod zámienkou prítomnosti Iránskych vojsk v Sýrii atakovať celú Sýrsku armádu čo môže pomôcť militantom obkľúčeným v Idlíbe k novej expanzii.

Toto si Rusi teraz určite uvedomujú preto že Izrael ich teraz prechcal.

Tak že Rusko je na ťahu a musí niečo urobiť inak boli všetky ich doterajšie snahy v Sýrii celkom zbytočné. Rusko si takúto porážku v Sýrii nemôže jednoducho dovoliť. V Kremli to teraz nemajú ľahké ako sa rozhodnú? Čo urobia?

Neverím že Putin ma s Izraelom dohodu. Izrael práve odkryl najväčšiu Rusku slabinu v protiraketovej obrane.

Ruský protiraketový Obranný systém S300 nachvíľu zastrašil ale nedokázal zabrániť útokom na Sýrske vojenské objekty ako sa pôvodne predpokladalo a to je nesporný fakt.

Situácia v Sýrii

On January 20-21, Izrael vykonáva masívny štrajk na údajné Iránske ciele v Sýrii;

Kurdských rebelov napadol turecká-cúval militantov v obciach Sherawa a Khalta v Afrin regióne zabíjanie 6 osôb a zranil 2 ostatných;

Sýrske bezpečnostné sily zabrániť teroristickému útoku v hlavnom meste Damasku;

Ruský nálety hit Hayat Tahrir al-Sham ciele v obciach Khan al-Sabil a al-Janudiyah v južnej Idlib.

Vojenská Situácia V Sýrii O Január 21, 2019 (Aktualizácia Máp)

Rusko a Sýrka armáda by mohla odpovedať aj prítlakom na IDlíb. Za každý Izraelský útok by mala Sýrska armáda v zápatí zahajíť mohutnú operáciu a zabrať časť Idlíbu ako odpoveď na každý jeden raketový útok na Sýrske pozemné ciele

https://aragonit11.blogspot.com/2018/06/prva-tohorocna-kopacska-akcia-na-istrii.html


32
Wiloni .
21. ledna 2019

Normálně bych ty tvoje keci přešel, ale vzhledem k tomu, co předvádíš už i na Sputniku, tak prostě nemůžu jinak.

" Izrael podniká útok za útokom."

Jistě,a proto při prvním útoku dopoledne ze sedmi střel nedoletěla jediná (to je, pokud dobře počítám, 0 zasažených cílů a 100% efektivita PVO)...

Proto při druhém útoku museli útočit ve třech vlnách, za použití padesáti raket (nejen z letadel) aby dokázali zasáhnout 7 cílů (z nichž jeden byl systém S-125, který není pro boj s týmto typem cíle vúbec vhodný, a jeden Pancir, který nebyl v bojovém postavení, bez munice po prvních dvou vlnách a odstaven), jediný problém je nedostatek těchto systémů, často jsou objekty hlídány pouze jedným systémem, který má 12 raket (v případě S1 a na jeden cíl se navádějí dvě střely), takže si spočítej sám, kolik raket musíš vypustit, aby jsi dosáhl cíle.

Ano, pokud by palpost hlídala celá baterie, tak se Izrael ekonomicky zruinuje, žež by něco trefil, jenže tak tomu prostě není.

Další věcí je to, že útoky probíhají při extrémním použití systémů REB (navíc ty izraelské patří k tomu nejlepšímu), takže 75% úspěšnost ruských systémů PVO (v tomto případě) je něco, o čem si ostatní země mohou nechat jen zdát.

Izraelský Iron Dome se "předvedl" vloni, kdy ze salvy 24 raket (bez použití REB ze strany Sýrie/Iránu) byl schopen sestřelit 4 a Izrael to vydával za obrovský úspěch.

Takže ne Pio, Rusko nemá problém, ten máš totiž ty.

Problém v tom, že absolutně nic nechápeš, a snažíš se sem vlepit svoje interpretace událostí.

Chápu tvoje frustrace, když musíš na sputniku řešit lidi, jako je Floyd, kteří tyto ruské šachy berou jako slabost, to, že žádný systém PVO na světě nemá 100% efektivitu, berou jako selhání ruských zbraní. Další kapitolou jsou lidi, jako Mansunato a hloupej honza, kteří bubnují na válečné bubny, kdykoliv mají pocit, že mají malé péro, protože oni chtějí, aby se Rusové chovali stejně, jako ti, na které neustále nadávají (Američani).

Jenže to je problém na úrovni ideologie a nikoliv práva, o které by mělo jít především.

Pokud mi vadí válečné choutky Američanů všude po světě, tak ne proto,

že to jsou Američani, ale proto, že to vede k destabilizaci světové bezpečnosti a riziku vojenskopolitické katastrofy, Pokud by se tak chovali Rusové, výsledek bude naprosto stejný, jenže pro některé, ideologií se řídící jedince, správný.

Dostal jsi se na úroveň ruskejch "patriotů", kteří mají jediný cíl, a to dotlačit Rusko do války s kýmkoliv, bez ohledu na následky.

Garantuji ti, že při konfrontasi Ruska s Izraelem by se budoucnost Izraela počítala na hodiny, jenže to by znamenalo sabotáže jewrejů v Rusku (kteří jsou rozlezlí na všech důležitých postech), dosažení cíle globální elity (finální holokaust Izraele, likvidace Ruska a instalace Iránu, coby jednoho z center mocí).

Putin jasně deklaroval, že jediným cílem Ruska v Sýrii je zabránit teroristům v návratu na ruské území bojem na vzdálených přístupech ("bojovat malou krví na cizím území"), tím, že pomůže syrské legitimní vládě v boji, proti teroristickým skupinám", nikde tam nevidím položku "válčit za Iránské zájmy proti Izraeli" ...

Nakonec ať už si věříš, čmu chceš, tak faktem je to, že Rusko má na setrvání Iránu v Sýrii naprosto stejný "zájem", jako Izrael.

To, že Syrské PVO střílejí na Izraelské rakety je v pořádku, protože to mají v popisu práce a Rusové jim v tom mohou pomáhat jak výcvikem, tak materiálně, ale to je vše.

Kdo kupříkladu nařídil odvetnou palbu iránskou raketou ze syrského území?

Takže se nediv tomu, že to Rusové nechávají bez povšimnutí, pokud chce Irán svojí válku s Izraelem, tak ať si válčí, ale není do toho třeba tahat někoho jiného.

Nakonec Iránci zatím moc jako spojenec nevystupují a dost často jejich akce odnášejí právě Rusové a syrská armáda (viz onen útok iránských skupin za Eufratem, který odneslo taky 10 ruských žoldáků).

Pokud jde o S-300, tak jsi si asi něco vysnil a teď se snažíš ten "kult osobnosti" svrhnout.

Zjisti si něco o možnostech tohoto systému, o tom, jakým způsobem Izrael útočí a co používá na bombardování, a teprve pak tu žvatlej něco o "nefunkčnosti".

Právě to, že musejí Izraelci vypouštět rakety už někde nad Jeruzalémem a to v masivním měřítku svědčí nikoliv o neefektivitě, ale právě o efektivitě syrské PVO (z větší části pracující ještě se starýmy systémy (S200, S125), těch moderních, mají jen pár a jsou dost roztroušené.

Ukaž mi, kdy naposledy si Izraelci zaletěli do syrského vzdušného prostoru (což byla ještě rok zpátky běžná praxe).

Tu, že sem cpeš správy ze SOHR (11 mrtvých), je sice fajn, ale ty tvrdí, že při útoku zemřeli pouze dva příslušníci syrské armády, takže tak.


52
Dědouch11 *
21. ledna 2019

yes

DÍK!


00
glossy diamond
21. ledna 2019
Zrovna vyšla zpráva o odražení dalšího židovského náletu na Sýrii. Ona ta PVO / PRO asi opravdu k něčemu je. wink
10
PA
Piovarči Aragonit
21. ledna 2019

No Izrael si to môže dovoliť. Má moc peniaze aj prostriedky a momentálne získal navrch aj vo vojenských technológiách a likviduje aj Sýrsku protivzdušnú obraniu napriek tomu že Rusko dodalo Sýrii obávané S300vky. Odteraz už žiaľ nie sú obávané.

Táto Ruská zbraň sa ukázala ako celkom neúčinná a možno ju ľahko prestrielať

 

Ako vidieť ten kto má moc a technológie môže všetko - TO TO JE KAPITALIZMUS!

Akákoľvek morálka ide bokom. Neexistuje.

Jediným kritériom tohoto barbarského systému je moc a bohatstvo a to za každú cenu. Kto sa ešte nespamätal tak je najvyšší čas ak ešte nejaký máme. 

 

Sýrska strana tvrdí že: Podľa Sýrskych zdrojov, IDF vystrelili nad 50 striel. Ruská strana oznámila, že Sýrske sily zostrelili aspoň 30 striel a navádzaných bômb. Bol zničený jeden Pancir S1 Len pravda býva niekde uprostred obávam sa že je to horšie pre Ruskú i Sýrsku stranu. Takto postupovať Izraelu úplne stačí prachov majú dosť na rakety a bomby. Bez toho aby boli zostrelené útočné lietadlá budú útoky pravidelne a pre Izrael bezpečne pokračovať ďalej.

 

Veď peňazí majú Izraelci more a tak budú vysielať na protivzdušnú obranu 100vky rakiet a budú potom mimoriadne účinní. Teraz si to vyskúšali v praxi.

A na to som upozorňoval už vtedy keď sa na Sputniku machrovalo že Izrael bol v útokoch zastavený po dodávkach S300 do Sýrie. Písal som tam že to presne takto prestreilajú. A stalo sa.

Rusko dohodlo s Iránom aby sa jeho vojaci stiahli 100 km od Golanských výšin a to sa aj stalo stiahli sa, ale Izraelu to nestačí. Skrátka keby tam Iránci vôbec neboli Izrael si nájde dôvod na novú eskaláciu konfliktu a už ho aj eskaluje. Skrátka nikdy sa nevzdajú útokov voči Syrii zastaviť ich môže len sila a tá zatiaľ žiaľ neexistuje.

Ja netvrdím že treba začať vojnu. Putin postupuje opatrne a v rukavičkách čo je dobré, ale takto ak sa nič nepodnikne Sýrkej strane čoskoro dôjde munícia ktorá nie je lacná a prídu aj o značnú časť protivzdušnej obrany čo bude teraz istotne Izraelským cielom. Však to na začiatku tvrdili že tie S300 zničia. Nabudúce možno už zajtra dôjde k ďalšiemu útoku a Izrael vypáli 100 striel a 40 zasiahne svoje ciele a potom k ďalšiemu a ďalšiemu a straty na technike i ľudských životoch budú narastať. Kde sa to zastaví? Ak niekto nezastaví Izrael?

Aj keď sa Iránci stiahnu myslíš si že Izrael prestane?

Nepoznáš ich? Neprestanú

Tu je vidieť jedno Sýria si nemôže dovoliť žiadnu odvetnú palbu smerom na Golany to je jasné, ale neprestane byť preto terčom útokou. Izraelu vadí Sýrska vláda ktorá je momentálne pri moci. Izrel urobí všetko aby túto vládu ekonomicky zrujnoval.

Robili to celý čas keď podporovali teroristov a ISIL a budú to robiť systematicky a neustále. Ustoja to v Sýrii?

Ustojí to Rusko ktoré Sýrii všestranne pomáha ak to takto pôjde ďalej?


30
Wiloni .
21. ledna 2019

" No Izrael si to môže dovoliť. Má moc peniaze aj prostriedky "

Nemá ani jedno, ani druhé, vše jen z rozpočtu USa a EU, žádné jiné peníze nemá ...

" Akákoľvek morálka ide bokom. Neexistuje. "

Pak ovšem nemá smysl cokoliv podnikat a nechat konečně proběhnout tu jadernou válku ...

" že Sýrske sily zostrelili aspoň 30 striel "

Bylo sestřeleno 38 střel ze 48, zničen 1ks S125, 1Ks S1 (mimo bojové postavení), tak kde je ta pravda "uprostřed" protože toto potvrdily obě strany a žádné jiné informace (včetně těch z Coventry one man show) nejsou.

" 100vky rakiet "

A čím je asi vypustí ...

" Rusko dohodlo s Iránom aby sa jeho vojaci stiahli 100 km "

Pokud je mi známo, tak Iránské milice (žádná Iránská vojska v Sýrii nejsou, protože Revoluční gardy nejsou součástí armády) se nacházejí v Damašku, což je asi 40 km ...

Pokud jde o S1, tak to je dneska v podstatš robotické vozidlo, pracující nezávisle bez obsluhy, takže pokud jeden zničí, tak zítra bude na jeho místě stát nový a smysl celého náletu bude NULA.

Díky těmto útokům si jen Rusové posbírají data o možnostech izraelských REB a upraví si vlastní prostředky (jistě jsi si všimnul, že efektivita izraelského REB rychle klesá a střely dosáhnou cíle teprve ve chvíly, kdy dojdou PVO rakety.

To může Izraely stačit ve chvíly, kdy se cíl nebrání, ale pokud začne cíl údery vracet, tak je Izrael v prd.li, protože šanci na další nálet už nebude  ...


40
PA
Piovarči Aragonit
21. ledna 2019

Wiloni

A kto si myslíš že vlastní USA? komu sú USA dlžné tých 21 biliónov dolárov? Najmocnejší a najbohatší ľudia sveta stoja za FEDom a tí majú tú pravú národnú príslušnosť a urobia všetko preto aby mal Izrael dostatok nielen munície a bômb ale všetkého čo bude potrebovať.

Akákoľvek morálka ide bokom. Neexistuje.

Za tým si stojím ľudia čo majú moc na západe sú presne takí. IDe im o jediný cieľ ovládnuť ekonomicky celú planétu a aké pri tom použijú prostriedky je im jedno.

Postaviť sa proti tomu sa ale oplatí preto že na výchde je ešte dosť ľudí čo takto neuvažujú. A takým človekom je aj Putin a milióny ľudí v Rusku, milióny u nás vo východnej Európe ale aj milióny v Západnej Európe vidíš čo sa deje vo Francúzsku vidíš čo sa deje v Taliansku.

Dokonca aj v USA ľudia začínajú precitať. Bohatých Elít čo sú so stavom spokojní a je im všetko jedno je na planéte 10 percent a vlastnia skoro všetko.

Dobre hovoríme o Iráne či už Iranci priznali len poradcov alebo sú tam len tie gerdy je to jedno. Izrael nič neoprávňuje útočiť na územie Sýrie.

Na začiatku sa tvrdilo že dodávky S300 zastavia a teda zastavili na krátku dobu útoky Izraela. Tie sa ale po krátkom čase naopak stále množia a sú čoraz agresívnejšie.

Nech už je to akokoľvek pre Izrael nebude problém vypáliť tie salvy rakiet. Techniky majú dosť ak nie dovezú... aj sklady zbraní majú plné. Skôr dôjdu Syrii rakety a munícia. Izrael sa zameriava hlavne na sklady munície. Presne vedia kde čo Sýria skladuje špionov tam majú dosť a zamerajú sa presne na muníciu do PVO potom na PVO samé čo už sa začalo diať. Všetko majú dopredu dobre naplánované inak by s tým ani nezačali. Tak že by som situácia ani trochu nepodceňoval.

Situácia je skutočne vážna, keby nebola Izrael neútočí. Všetko dobre prepočítali. Snáď nie si tak naivní že si myslíš že len tak naslepo niečo skúšajú

 

 


30
PA
Piovarči Aragonit
21. ledna 2019
"Dostal jsi se na úroveň ruskejch "patriotů", kteří mají jediný cíl, a to dotlačit Rusko do války s kýmkoliv, bez ohledu na následky."

No toto nie je celkom pravda. Rusi majú v Sýria aj S400 keby prebrali časť cieľov a pomohli zostreliť 95 alebo 100 percent útočiacich rakiet tak poviem OK je to v pohode a neni o čom diskutovať.

Izraelské útoky sú zbytočné a neproduktívne.

Lenže toto sa nestalo. Ak by zostrelili len jednu či dve Izraelské útočiace stíhačky kvôli tomu by Izrael útok na Rusko nezahájil ani vojna by sa kvôli tomu nerozpútala útoky by sa v tom momente zastavili.

Lenže ak sa celosvetovo pavažujú Izraelské útoky na Sýriu za oprávnené tak potom by proti takému zostreleniu protestoval "celý demokratický" svet,  aj bez toho pišťia o zlom Rusku neustále, ale zároveň by si Rusko získalo rešpekt. Ale to sa nedeje.


30
PA
Piovarči Aragonit
22. ledna 2019

A je ticho. Nič sa nedeje. Len Velitel Iránskeho letectva sa ozval že Irán zničí Izrael čo znamená že sa Izrael musel musel dobre trafiť. S taktických dôvodou sa straty a škody nerozmazávajú skreslujú a hrdinsky znášajú aby mal útočník dojem že vôbec neublížil. Kedy Izrael zaútočí znovu?

 

A SVBIED útok hit SDF chekpoint v oblasti západne od Popola Shaddaday, keď NÁS koalície konvoj bol prejde. 5 SDF členmi boli zabité;

V SDF zachytené obci Mozah a vstúpil do dediny Safaqinah v Euphrates Doliny;

DSP lúpané militantné pozície blízkosti Kafr Zita a kol-Zirayah v Idlib de-eskalácie zóny.

Vojenská Situácia V Sýrii Na 22. Januára 2019 (Aktualizácia Máp)
21
PA
Piovarči Aragonit
23. ledna 2019

Sýria sa začala vyhrážať Izraelu že zaútočí na letisko v Tel Avive dajme si to dohromady s vyhrážkou velitela Iránskeho letectva

https://cz.sputniknews.com/svet/201901239007692-syrie-osn-izrael-utok-letiste/

No je vidieť že na Damšskom civilnom letisku boli škody a väčšie a zrejme rakety zasiahli viacero významných objektov aj tých pancirov mohlo byť viac ako len dva priznané. A tých 12 zabitých nemusí byť len zbožným želaním SOHR ktorá tam má špionov tak ako aj Izrael. škody budú zrejme rozsiahlejšie keď začínajú byť takéto ostré vyhlásenia či už od Sýrskej vlády alebo Iránskych armaďákov.

Asi strácajú nervy. Ale Sýria by mala byť takticky radšej ticho. A nevyhrážať sa ničim ani odvetov. Oni už aj to pokladajú za hrdelný zločin a majú potom dôvod vás aj vyhladiť. Tak to funguje u tohoto Biblického národa.

Rusko možno robí dobre že radí na útoky radšej odvetne nereagovať. Ale zároveň Rusko robí chybu keď nepomôže Sýrskej PVO zostreliť všetky útočiace rakety však načo tam majú tie svoje S400, keby zasiahli proti Izraelským raketám Izraelský útok by skrachoval. Takto sa len zbytočne eskaluje ďalšie napätie. Na Izrael tak ako aj na USA platí len sila stačí úspešne odraziť všetky ich útoky, ale neútočiť.

Lenže PVO ktoré tam majú momentálne od Rusov nestačí odrážať masívnejšie útoky čo ak ďalší útok príde so stovkou odpálených rakiet a polovica trafí ciele v Damašku?

OSN je hluché a slepé a bude fandiť jedinému hráčovi a to je Izrael. Tam sa Sýria spravodlivosti nedovolá tam si neprajú proruskú Síriu. Prajú si jedno bábkovú prozápadnú vládu v Sýrii a tú by mohli dosiahnúť len ďalšou eskaláciou konfliktu. A tie Pancire treba upraviť tak aby munícia vydržala aspoň neustáli hodinový raketový útok. Automatické dobíjanie z väčšieho zásobníka. Ináč to tam PVO neustojí ak Izrael zlikviduje všetky sklady munície pre Sýrske PVO.


10
Wiloni .
21. ledna 2019

Normálně bych ty tvoje keci přešel, ale vzhledem k tomu, co předvádíš už i na Sputniku, tak prostě nemůžu jinak.

" Izrael podniká útok za útokom."

Jistě,a proto při prvním útoku dopoledne ze sedmi střel nedoletěla jediná (to je, pokud dobře počítám, 0 zasažených cílů a 100% efektivita PVO)...

Proto při druhém útoku museli útočit ve třech vlnách, za použití padesáti raket (nejen z letadel) aby dokázali zasáhnout 7 cílů (z nichž jeden byl systém S-125, který není pro boj s týmto typem cíle vúbec vhodný, a jeden Pancir, který nebyl v bojovém postavení, bez munice po prvních dvou vlnách a odstaven), jediný problém je nedostatek těchto systémů, často jsou objekty hlídány pouze jedným systémem, který má 12 raket (v případě S1 a na jeden cíl se navádějí dvě střely), takže si spočítej sám, kolik raket musíš vypustit, aby jsi dosáhl cíle.

Ano, pokud by palpost hlídala celá baterie, tak se Izrael ekonomicky zruinuje, žež by něco trefil, jenže tak tomu prostě není.

Další věcí je to, že útoky probíhají při extrémním použití systémů REB (navíc ty izraelské patří k tomu nejlepšímu), takže 75% úspěšnost ruských systémů PVO (v tomto případě) je něco, o čem si ostatní země mohou nechat jen zdát.

Izraelský Iron Dome se "předvedl" vloni, kdy ze salvy 24 raket (bez použití REB ze strany Sýrie/Iránu) byl schopen sestřelit 4 a Izrael to vydával za obrovský úspěch.

Takže ne Pio, Rusko nemá problém, ten máš totiž ty.

Problém v tom, že absolutně nic nechápeš, a snažíš se sem vlepit svoje interpretace událostí.

Chápu tvoje frustrace, když musíš na sputniku řešit lidi, jako je Floyd, kteří tyto ruské šachy berou jako slabost, to, že žádný systém PVO na světě nemá 100% efektivitu, berou jako selhání ruských zbraní. Další kapitolou jsou lidi, jako Mansunato a hloupej honza, kteří bubnují na válečné bubny, kdykoliv mají pocit, že mají malé péro, protože oni chtějí, aby se Rusové chovali stejně, jako ti, na které neustále nadávají (Američani).

Jenže to je problém na úrovni ideologie a nikoliv práva, o které by mělo jít především.

Pokud mi vadí válečné choutky Američanů všude po světě, tak ne proto,

že to jsou Američani, ale proto, že to vede k destabilizaci světové bezpečnosti a riziku vojenskopolitické katastrofy, Pokud by se tak chovali Rusové, výsledek bude naprosto stejný, jenže pro některé, ideologií se řídící jedince, správný.

Dostal jsi se na úroveň ruskejch "patriotů", kteří mají jediný cíl, a to dotlačit Rusko do války s kýmkoliv, bez ohledu na následky.

Garantuji ti, že při konfrontasi Ruska s Izraelem by se budoucnost Izraela počítala na hodiny, jenže to by znamenalo sabotáže jewrejů v Rusku (kteří jsou rozlezlí na všech důležitých postech), dosažení cíle globální elity (finální holokaust Izraele, likvidace Ruska a instalace Iránu, coby jednoho z center mocí).

Putin jasně deklaroval, že jediným cílem Ruska v Sýrii je zabránit teroristům v návratu na ruské území bojem na vzdálených přístupech ("bojovat malou krví na cizím území"), tím, že pomůže syrské legitimní vládě v boji, proti teroristickým skupinám", nikde tam nevidím položku "válčit za Iránské zájmy proti Izraeli" ...

Nakonec ať už si věříš, čmu chceš, tak faktem je to, že Rusko má na setrvání Iránu v Sýrii naprosto stejný "zájem", jako Izrael.

To, že Syrské PVO střílejí na Izraelské rakety je v pořádku, protože to mají v popisu práce a Rusové jim v tom mohou pomáhat jak výcvikem, tak materiálně, ale to je vše.

Kdo kupříkladu nařídil odvetnou palbu iránskou raketou ze syrského území?

Takže se nediv tomu, že to Rusové nechávají bez povšimnutí, pokud chce Irán svojí válku s Izraelem, tak ať si válčí, ale není do toho třeba tahat někoho jiného.

Nakonec Iránci zatím moc jako spojenec nevystupují a dost často jejich akce odnášejí právě Rusové a syrská armáda (viz onen útok iránských skupin za Eufratem, který odneslo taky 10 ruských žoldáků).

Pokud jde o S-300, tak jsi si asi něco vysnil a teď se snažíš ten "kult osobnosti" svrhnout.

Zjisti si něco o možnostech tohoto systému, o tom, jakým způsobem Izrael útočí a co používá na bombardování, a teprve pak tu žvatlej něco o "nefunkčnosti".

Právě to, že musejí Izraelci vypouštět rakety už někde nad Jeruzalémem a to v masivním měřítku svědčí nikoliv o neefektivitě, ale právě o efektivitě syrské PVO (z větší části pracující ještě se starýmy systémy (S200, S125), těch moderních, mají jen pár a jsou dost roztroušené.

Ukaž mi, kdy naposledy si Izraelci zaletěli do syrského vzdušného prostoru (což byla ještě rok zpátky běžná praxe).

Tu, že sem cpeš správy ze SOHR (11 mrtvých), je sice fajn, ale ty tvrdí, že při útoku zemřeli pouze dva příslušníci syrské armády, takže tak.

+ 5

SW
Stanislas Wener
21. ledna 2019
Zabrzdit Rusko se nepodařilo... Navenek nepřátelé, přitom se potají uzavírají tajné smlouvy, kvůli kterým už je lidstvo za pomyslnou hranicí návratu. Kruh se pomalu, spíše rychle uzavírá:  VELMI DŮLEŽITÉ
- 2