Čínský expert okomentoval rozhodnutí USA o stažení vojsk ze Sýrie
20. prosince 2018 Redakce AC24 Ze světa 7813 1
Rozhodnutí USA o stažení vojsk ze Sýrie má pozitivní význam pro stabilitu v této zemi v dnešní fázi, prohlásil ve čtvrtek v rozhovoru pro Sputnik předseda čínsko-arabské asociace pro vzájemnou výměnu Čeng Sing-hwei. (Foto: Wikipedia, Elizabeth Arrott)

„Válka s terorismem je v Sýrii téměř ukončena, ve většině oblastí již byly zahájeny rekonstrukční práce. Nynější prohlášení USA o stažení vojsk určitě sehraje kladnou úlohu pro mír a stabilitu v Sýrii v dané fázi," řekl.

Podle jeho slov Sýrie potřebuje, aby koaliční síly byly jejími opravdovými přáteli a spojenci, aby pomáhaly syrské vládě v překonání reálných problémů na základě postoje OSN a syrské vlády.

Čeng Sing-hwei zdůraznil, že Sýrie nepotřebuje koaliční síly, které zasahují do vnitřních záležitostí a narušují její územní suverenitu.

Bílý dům v úterý oznámil, že USA zahájily stažení vojsk ze Sýrie, ale vítězství nad teroristickou frontou Islámský stát (zakázaná v RF) neznamená zrušení koalice. Agentura Reuters informovala s odkazem na vlastní zdroje, že všichni zaměstnanci amerického ministerstva zahraničí budou do 24 hodin evakuováni ze Sýrie, ozbrojené síly budou staženy do 60-100 dní.

Ozbrojený konflikt pokračuje v Sýrii od roku 2011. Koncem roku 2017 bylo prohlášeno vítězství nad IS (fronta zakázaná v RF) v Sýrii a Iráku. V některých oblastech SAR pokračují srážky s teroristy. Na prvním místě je dnes politické urovnání, renovace Sýrie a návrat běženců.

 
 

 

 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PA
Piovarči Aragonit
21. prosince 2018

Stiahnú sa za 60 až 100 dní tak že to nebude tak rýchlo. Počas tohoto obdobia sa hocikedy môžu opäť vrátiť. Možno chcú len na Vianoce ľuďom trocha spríjemniť atmosféru.... No uvidíme až v Marci či už tam nebudú...

https://aragonit11.blogspot.com/2018/11/uz-stvrty-atak-na-uzaver-jaskyne.html


00