Čínské ministerstvo zahraničí označilo USA za největší hrozbu pro celosvětovou bezpečnost
12. prosince 2019 Redakce AC24 Ze světa 30743 6
Spojené státy stále uměle vytvářejí obvinění proti jiným státům s cílem zahajovat války po celém světě, a proto se staly největším nebezpečím pro celosvětový mír a bezpečnost, uvedla mluvčí čínského ministerstva zahraničí Chua Čchun-jing na středečním briefingu v rámci svého komentáře k článku o vojenském konfliktu v Afghánistánu. (Foto: Army.mil)

 
 
loading...
 

Tento týden noviny Washington Post zveřejnily dříve utajované dokumenty a rozhovory s oficiálními zástupci USA, které svědčí o tom, že americká vláda skrývala pravdu o vojenském konfliktu v Afghánistánu.

Noviny tvrdí, že dokumenty jsou také v rozporu s veřejnými prohlášeními prezidentů, vojenských velitelů a diplomatů Spojených států, kteří rok co rok ujišťovali Američany, že dosáhli pokroku v Afghánistánu a že se vyplatilo se do této války pouštět.

„Tento článek byl úderem do tváře mnoha lidem ve Spojených státech, takzvaným obráncům lidských práv, a to je jen špička ledovce," řekla mluvčí MZV.

Připomněla, že Spojené státy zahájily vojenské útoky proti Iráku na základě údajné přítomnosti zbraní hromadného ničení v zemi, což vedlo k desítkám tisíc obětí a hromadnému vysídlení místních obyvatel, ale později přiznaly, že informace byly nepravdivé, a důkazy o přítomnosti zbraní se ukázaly být obyčejným pracím práškem.

Dodala, že americké letecké útoky v Sýrii také vedly k mnoha obětem a hromadné migraci, ale nakonec se ukázalo, že „důkazem“ o údajných chemických útocích v Sýrii bylo ve skutečnosti inscenované video vyrobené Bílými přilbami.

„Skutečnost, že Spojené státy si z toho dosud nevzaly ponaučení, je žalostnou podívanou, USA nadále uměle vytvářejí obvinění s cílem zahajovat války po celém světě, útočí, zabíjejí a prodlužují tragédie.

Takové USA se staly největší hrozbou pro celosvětový mír a bezpečnost a také největším porušovatelem lidských práv,“ uvedla.

V pondělí list The Washington Post zveřejnil článek, který s odkazem na odtajněné dokumenty tvrdí, že vlády amerických prezidentů George Bushe mladšího, Baracka Obamy i Donalda Trumpa opakovaně mátly veřejnost, když tvrdily, že ve válce v Afghánistánu dochází k pokroku.

Z dokumentů vyplývá, že američtí vrcholoví politici a armádní velení si připouštěli, že strategie v Afghánistánu není úspěšná a že velká část americké pomoci je na místě rozkrádána.

Mezitím se operace v Afghánistánu, která začala v roce 2001 po útocích 11. září, stala nejdéle trvající válkou v americké historii.

Zhruba dva tisíce dokumentů, ke kterým se deník dostal, nepatřily mezi utajované, nicméně hned, jak je chtěl list uveřejnit, vláda část z nich mezi utajované zařadila.

Redakce se tři roky soudní cestou domáhala, aby k ním získala přístup na základě zákona o svobodném šíření informací.

Dokumenty, které získaly označení Afghanistan Papers, zahrnují rozhovory s více než 400 přímými účastníky afghánské mise, včetně generálů, bezpečnostních poradců, diplomatů a dalšími lidmi, a to i ze spojeneckých zemí NATO nebo s afghánskými činiteli.

Rozhovory pořídla v letech 2014 až 2018 speciální vládní agentura pro kontrolu mise v Afghánistánu v rámci takzvaného projektu Ponaučení (Lessons Learned).

Zdroj: snews.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


glossy diamond
12. prosince 2019
Takové prohlášení, třeba by bylo pravdivé jen z poloviny, vrhá pochopitelně velmi špatné světlo na naše statečné a hodné žoldáky v Afghanistánu. Převelice se Zemanovi divím, že je tam chce udržet za každou cenu - v roli aktivních pitomců (viděno americkýma očima) a odvážných hrdinů (viděno očima českého mainstreamu).
00
EP
Eduard Piovarči
12. prosince 2019

Tak to konečne niekto veľkí povedal na plnú hubu a má pravdu.

rozdrbávajú a destabilizujú celý svet vojensky i ekonomicky. USA sa nepokryte snažia akýmikoľvek prostriedkami zničiť svojich konkurentov.

Má to len jednu jedinú výhodu že technológie v opačnom tábore sa rýchlejšie hýbu dopredu a odpor voči USA vo svete každým dňom rastie. Tento odpor už Sorošove peniaze nezastavia.

Čínske a Ruské zbrojárstvo budú napredovať a ruská i čínska veda sú na vzostupe ktorý už nemožno zastaviť žiadnymi dolármi.

Aj plynovú vojnu USA napokon prehrajú. Nie je možné zastaviť Rusko a zabrániť mu v dodávkach plynu do Európy. Je to už len otázka pár mesiacov a Nord Stream 2 a Južný turecký prúd budú hotovou realitou, ktorá poženie Ruské hospodárstvo dopredu vo všetkých smeroch.

K 3. 10 2019 Podle slov šéfa Wintershall Dea již bylo položeno přes dva tisíce kilometrů potrubí z 2,4 tisíce, které je třeba položit. „Když čtu zprávy projekční společnosti (pozn. Nord Stream 2 AG), vidím, jaký velký kus práce udělali. Čím dál projekt pokračuje, tím menší je riziko jeho zastavení,“ poznamenal Mehren.

Lode položia za mesiac zhruna 200 km potrubia tak že podľa prepočtov ak by aj nešlo všetko celkom hladko potrubie v mori by malo byť uložené prakticky skôr ako do konca roka.

Sankcie amerického vojenského rozpočtu budú schválene až 20. 12. 2019 dovtedy by mala byť pokládka potrubia v mori takmer úplne hotová a ekonomická likvidácia firiem, ktoré sa na pokládke podielajú a ktoré USA hodlajú ekonomicky zničiť už bude bezpredmetná.

A dúfajme že Ruské ponorkové a hladinové loďstvo nedovolí žiadnu sabotáž či vojenský útok na položené potrubie

Pod foto zhrnuté užitočné spravodajské informácie z celého spektra udalostí:

https://aragonit11.blogspot.com/2019/10/vylomenie-kradez-dveri-uzaveru-jaskyne.html

 


00
TF
tomas fuk
12. prosince 2019
proto je na case a plně to podporuji jakekoliv vojenske utoky vuci USA i na jejich uzemi. Nejlepe bude rozpoutat v USA valku a zacit zabijet americke obcany takjak  to delaji oni. Tohle bude aspon spravne a spravedlive. Opakuji, jakykoliv utok proti USA ma muj souhlas a pochopeni
00
EP
Eduard Piovarči
12. prosince 2019

Tomáš vojnu nikto nechce USa stačí ignorovať vo všetkých oblastiach a zaobísť sa bez ich knou kov a ich prašivých dolárov. Skrátka stačí byť plne nezávislí na USA. Karma USa napokon úplne zožerie.

Miloš Zeman a Viktor Orbán

Zeman: Nechat si diktovat, od koho brát nebo nebrat zemní plyn, znamená stát se nesvéprávnou zemí

https://cz.sputniknews.com/politika/201905169911043-zeman-nechat-si-diktovat-od-koho-brat-nebo-nebrat-zemni-plyn-znamena-stat-se-nesvepravnou-zemi/

 


00
EP
Eduard Piovarči
12. prosince 2019

Rusko je králom SEVERU

Západ smutně sleduje rozšíření flotily ledoborců Ruska

10. 12. 2019 naspravdi Vlajkový ruský ledoborec Arktida bude brzy uveden do provozu a zahájí éru nových atomových ledoborců. Rusko rovněž spouští sériovou výrobu ozbrojených hlídkových ledoborců, což ještě více rozšíří jeho vojenské možnosti v regionu. Nejnovější a největší v Rusku atomový ledoborec Arktida začne zkušební plavbu 12. prosince, oznámil loďařský Baltický závod. Tato loď je první ze série pěti nových ledoborců, které budou uvedeny do provozu během nejbližších několika let. Už byla na vodu spuštěna plavidla stejného typu Sibiř a Ural, a v srpnu 2019 roku byla provedena objednávka na čtvrtou a pátou loď dané série.

www.mvestnik.ru

Zkušební plavby proběhnou ve vodách Finského zálivu, kde bude vyzkoušena hnací jednotka ledoborce, zařízení komunikace a navigace, palubní vybavení. Uvedení do provozu je naplánováno na duben roku 2020. Loď bude působit v Barentsově, Pečorském a Karském moři, a také v mělkých vodách Jenisejského limanu a Obského zálivu. "Právě s loděmi této série ledoborců nové generace počítáme při rozvoji Severní mořské cesty (SMC). Je to principiálně nová loď", vysvětlil vicepremiér Jiří Borisov začátkem tohoto roku.

Modernizace flotily ledoborců

To musíte vidieť:

https://www.mojevideo.sk/video/2fc3e/rusky_nuklearny_ladoborec_jamal_pohana_75000_koni.html

Modernizace flotily ledoborců Ruska je neoddělitelnou součástí strategie země ohledně dalšího rozšíření plavební činnosti na Severní mořské cestě. Během posledních deseti let tok nákladu vzrostl desetkrát a očekává se, že v roce 2019 dosáhne přibližně 30 milionů tun. V posledních týdnech jsme se dověděli, že Rosatomflot má v úmyslu už příští rok spustit kontejnerovou přepravu po SMC mezi Evropou a Asií. Nová generace, která obdržela název Typ LK-60Ja, je největší a nejsilnější z kdy vybudovaných ledoborců a nahradí plavidla zastaralé třídy, z nichž pouze dvě – Jamal a 50 let Vítězství – ještě zůstanou ve službě. Ledoborce mají proměnlivý ponor, umožňující jim působit jak v hlubokých vodách Severního ledového oceánu, tak i v mělkých pobřežních oblastech a na řekách. Jaderný a turboelektrický motor generuje více než 81 000 koňských sil, skoro dvakrát více, než perspektivní americký ledoborec, což umožňuje prorážet až tři metry ledu a plout po většině SMC po celý rok.

www.securitymagazin.cz

Překonání zpoždění a technických problémů

Rusko spustilo projekt Arktida v roce 2013 a původně předpokládalo, že uvede první ledoborec do provozu k roku 2017. Nicméně technické problémy, včetně těch, které souvisely s vytvořením tuzemských parních turbín, vedly ke zpoždění o tři roky. Sibiř, druhé plavidlo třídy Arktida, plánované k uvedení do trvalého provozu v roce 2021, absolvovalo minulý měsíc zkoušky na místě, během nichž byla poprvé odzkoušena elektrická soustava a hlavní hnací ústrojí. Třetí plavidlo Ural bylo spuštěno na vodu na začátku tohoto roku a do provozu bude uvedeno v roce 2022.

www.cestujeme-poznavame.cz

Plavební provoz na SMC po celý rok

Když má Rosatomflot pět ledoborců LK-60Ja, bude moci po většinu roku udržovat otevřené plavební cesty a doprovázet plavidla na SMC. Pomocí těchto ledoborců budou velké úseky trasy dostupné dokonce i v zimních měsících, s výjimkou části Východosibiřského moře, kde často bývají komplikované ledové podmínky. Pro tento region státní podnik řadu let projednával možnost uvedení do provozu ještě silnější třídy ledoborců LK-100Ja, které by mohly zajistit celoroční navigaci. V nejbližších letech se očekává investiční řešení k třem ledoborcům tohoto typu. Při nedávné prezentaci Rosatomflot podrobně hovořil o tom, jak budou působit atomové ledoborce podél celé trasy: pět LK-60Ja na západní a dálněvýchodní části a LK-100ja na centrální.

www.cruisegid.ru

Pouze pro obchodní použití?

Kromě neozbrojených atomových ledoborců Rosatomflotu se Rusko pouští i do budování ozbrojených neatomových ledoborců pro své ozbrojené síly. V roce 2017 roce dostalo ruské námořnictvo poprvé za skoro 40 let ledoborec Ilja Muromec (projekt 21180). S výtlakem více než 6000 tun to je největší ledoborec, který byl kdy postavený pro námořní flotilu. V současné době se realizuje výstavba ještě větších ledoborcových hlídkových plavidel arktické třídy (Projekt 23550). První z nich – Ivan Papanin – byl založený v roce 2016 a spuštěn na vodu v říjnu roku 2019. Výzbroj lodi zahrnuje křídlaté rakety, které se svými možnostmi podobají norským raketám třídy Svalbard.

Finweb - HNonline

Ledoborce, jak komerční, tak i postavené pro hlídkování ve výsostných vodách a výhradní ekonomické zóně, jsou klíčovým prvkem z hlediska zájmů Ruska v Arktidě. Rob Hubert, docent univerzity v Calgary a vědecký pracovník Střediska pro vojenské a strategické studie objasňuje, že "ledoborce jim umožňují dělat to, co chtějí, a že je možné je skutečně použít podle toho, co chce politické vedení. Budou mít značně rozšířené možnosti a volba toho, jak je použít, je na Rusech".

pikabu.ru

http://www.novarepublika.cz/2019/12/zapad-smutne-sleduje-rozsireni-flotily.html

https://aragonit11.blogspot.com/2019/01/normal-0-21-false-false-false.html


00
TL
tivukiz larjem
17. prosince 2019

Dollar General Corporation is an American chain of variety stores. The first store was started in 1939 by J.L.Turner. The headquarter of the store is at 100 Mission Ridge.

dgcustomerfirst    | dgcustomerfirst com


00