Číňané hlásí objev. Na odvrácené straně Měsíce našli podivnou látku
2. září 2019 Redakce AC24 Ze světa 10619 1
Čínský rover Jü-tchu 2 objevil na odvrácené straně Měsíce neznámý materiál. Materiál byl zpozorován během průzkumu jednoho z kráterů: rover ho zachytil na jednom z vysílaných snímků. Uvádí to Daily Mail. (Foto: China)

 
 
loading...
 

Na webu mise se upřesňuje, že fotografie byly obdrženy koncem července.

Na vozítku je instalován spektometr Visible and Near-Infrared Spectrometer (VNIS) umožňující určit složení materiálu podle odráženého od něj světla.

Vědci zatím nevědí, z čeho se skládá nález, a řekli pouze, že  má „neobyčejnou barvu“ a „gelovitou strukturu“.

Zdroj: bilibili.com

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
2. září 2019

Číňania aby viac nedráždili USA psa, ktorý voči nim vedie obchodnú vojnu neuvádzaju farebné zábery z Mesiaca, ale toto je záber ešte spred obchodnej vojny:-)

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Číňané hlásí objev. Na odvrácené straně Měsíce našli podivnou látku

Teraz je to už len čiernobiele ako  foto od USA pristatia na Mesiaci:-) Veľa železa musí byť aj na privrátenej strane Mesiaca tak prečo je Mesiac na SA záberoch tka šedý?

 

A ten gelovitý matroš to je samozrejme zaujímavé zistenie, ale zrejme nepôjde o nič záhadné.

V primárních vzorcích pláště z odvrácené strany Měsíce vědci objevili pyroxeny a oliviny - minerály o vysoké hustotě s nízkým obsahem vápníku a vysokým obsahem železa. Podle odborníků byly tyto horniny původně součástí vrchního pláště, ale následkem padání meteoritů byly vyhozeny na povrch.

Přistávací platforma a lunární vozítko Jü-tchu 2 na neprozkoumaném území úspěšně pracovaly přes čtyři měsíce a zkoumají družici Země i dnes.

Na povrchu Mesiaca sa teda podla čínskych zistení nachádzajú minerály z vysokým obsahom železa ktoré sa dostali na povrch po bombardovaní meteoritmi. To vysvetluje aj červenkasté zafarbenie časti povrchu Mesiaca  o ktorých na fotkách misií Apollo nie je ani stopa. Mesiac sa nám na nich javý úplne čiernobiely a šedivý:-) Kde udelali soudruzy z USA chybu?

https://aragonit11.blogspot.com/2019/07/uplynulo-50-rokov-odvtedy-ako-clovek.html

https://aragonit11.blogspot.com/2019/06/belske-skaly-revizia-tamojsich-jaskyn-1.html


00