Čína provedla úspěšné testy systému hloubkové lokalizace vody
16. prosince 2018 Redakce AC24 Ze světa 5875 1
Systém umožňuje mapovat zařízení umístěné až 1 513 metrů pod hladinou moře, přičemž výzkumná loď, která se nachází poblíž, neustále sleduje příchozí signály.

Čína úspěšně testovala systém podmořské lokalizace v hloubce přesahující 10 000 metrů během testování zařízení pro komplex tzv. Tsaihungyuy pro hluboký výzkum vody.

Podle čínské zpravodajské agentury Xinhua bylo testování provedeno 13. prosince v okolí Kingmanova útesu týmem vědců na palubě výzkumné lodi Shen Ko.

Podle vedoucího výzkumné skupiny Tsui Veichena se zařízení pro umístění pod vodou dostalo hluboko do moře pomocí vysouvacího modulu Tsaihungyuy a během testu bylo možné získat signál a určit přesnou lokaci.

Agentura uvedla, že signál s podrobnostmi o poloze v hloubce loď přijímala každých 12 sekund. Zařízení vyvinuté vědeckým a výzkumným centrem Shenyuan, založené na Šanghajské oceánografické univerzitě, dosáhlo během přibližně čtyř hodin 10 913 metrů. Během testování zařízení po umístění pod vodou pracovalo bez přerušení v stabilním režimu, informovala agentura s tím, že maximálně se zařízením dá měřit v hloubce 15 133 metrů.

Systém pro lokalizaci pod vodou je nesmírně důležitá technologie pro oceánografický výzkum, těžbu zdrojů v oceánu, zachování mořského prostředí a bezpečnostní údržbu na moři. Systém umožňuje vědcům určit z lodi přesné umístění zařízení, které se nachází hluboko v moři.

Zdroj: almasdarnews.com

 
 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Ares Mlok
16. prosince 2018
Velmi zajímavá informace. Mariánský příkop je údajně hluboký 10 994 m, ale můžeme měřit až do hloubky 15 133 m. 4 kilometry rozdíl. Fakt to naprojektovali tak, aby se tomu v hlouce 11 km nic nestalo?
10