Čína potvrdila účinnost ruského léku proti covidu-19
11. září 2020 Redakce AC24 Ze světa 12673 1
Vědci z Číny potvrdili, že ruský lék s názvem Triazavirin je podle předběžných výsledků výzkumu účinný v boji proti onemocnění covid-19. Uvedl to viceprezident Ruské akademie věd Valerij Čarušin. (Foto: Pixabay)

 
 
loading...
 

Již dříve se uvádělo, že v únoru byl na žádost Generálního konzulátu ČLR v Jekatěrinburgu poslán tento lék do Číny, aby bylo otestováno, jak funguje proti koronaviru.

„Triazavirin má pozitivní účinky v boji proti covidu-19: zkracuje délku onemocnění a zmírňuje spoustu jeho příznaků. Tuto informaci jsme obdrželi od prezidenta Harbinské lékařské univerzity Yanga Baofenga. Zatím jde o neoficiální odpověď, jelikož výzkum ještě nebyl dokončen. Výsledky jsou průběžné a je vyžadován další vývoj, ale celkově má lék pozitivní účinek,“ stojí ve zprávě Uralské federální univerzity (UrFU), v níž jsou citovány Čarušinova slova.

Čína podle něj schválila protokol o klinické studii (zveřejněný v mezinárodním časopise Engineering), podle něhož deset nemocnic v provincii Chej-lung-ťiang provádí randomizované studie a studie naslepo: v kontrolní skupině a u pacientů, kteří lék užívají, ale nevědí o tom, že jej dostávají... Studie se provádějí u pacientů s mírným až středním průběhem onemocnění.

Uralská federální univerzita dále upřesňuje, že do studie bylo zapojeno celkem 245 pacientů z dané provincie. Stejně tak se podobné průzkumy provádějí v řadě nemocnic v Jekatěrinburgu.

Zdroj: aljazeera.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


SI
s0lari iral0s
11. září 2020
A tým je to dané. Čína s Ruskom práve vypálili rybník Gatesovi a Faucimu a oni utrú hubu.
00