Čína dosáhla zotavení ve tvaru písmene V, píše The Economist
29. října 2020 Redakce AC24 Ze světa 26973 1
Čína téměř dokončila vzestupnou etapu oživení ekonomiky ve tvaru písmene V, zatímco většina ostatních zemí na světě je uvězněna v hospodářských recesích a nárůstu nové vlny pandemie COVID-19, uvádí se ve zprávě britských novin s názvem The Economist. (Foto: Needpix)

 

 
 
 
 

S citováním čínských údajů o HDP ve třetím čtvrtletí letošního roku (čínská ekonomika se meziročně zvýšila o 4,9 procenta) zpráva přisuzovala oživení schopnosti Číny úspěšně potlačit virus a poskytnout příznivé prostředí pro hladké obnovení výroby.

Nejnovější údaje ukazují vyváženější ekonomické oživení v Číně ve srovnání s oživením v rané fázi, které je způsobeno zejména tovární výrobou a investicemi.

Ve třetím čtvrtletí, když se utrácely výdaje na infrastrukturu v Číně, příspěvek k růstu HDP z tvorby kapitálu klesl na méně než 3 procentní body, zatímco spotřeba přidala téměř 2 procentní body. I když současná úroveň je stále pod úrovní před pandemií, je to již velké zlepšení od vrcholu pandemie.

Čínský obchod se také rychle zotavuje a jeho podíl na globálním vývozu zboží dosáhl během pandemie rekordní výšky. Údaje Světové obchodní organizace ukazují, že čínský zahraniční obchod představoval 12,6 procenta celkového světového obchodu, což je o 1 procenta více než ve stejném období loňského roku. Export i import dosáhly rekordně vysokého podílu na světovém obchodu.

Přebytek obchodní bilance Číny s USA činil v září 30,75 miliardy amerických dolarů, což podle čínských cel pokleslo z přebytku 34,24 miliardy amerických dolarů v srpnu. Celní údaje ukázaly, že za prvních devět měsíců roku činil obchodní přebytek země s USA 218,57 miliardy amerických dolarů. Úspěšným restartováním ekonomiky se stala největším světovým výrobcem ochranných pomůcek proti epidemii, od masek až po chirurgické pláště.

Podle posledního záznamu z Univerzity Johnse Hopkinse překonaly potvrzené případy COVID-19 celosvětově 43,1 milionu s více než 1,1 milionu úmrtí. USA zaregistrovaly přes 225 tisíc úmrtí a více než 8,6 milionu infekcí, obojí je nejvyšší na světě.

„Dokud nebudou zavedeny vakcíny, bude pro ostatní těžké vyrovnat se výkonu Číny,“ uvádí se ve zprávě.

Čínské průmyslové zisky se v září zvýšily již pátý měsíc za sebou na 10,1 %.

Zisky hlavních čínských průmyslových společností se v září meziročně zvýšily o 10,1 procenta na 646,43 miliardy yuanů (asi 96,5 miliardy amerických dolarů), což je o 9 procentních bodů méně než v srpnu, vyplývá to z úterních údajů Národního statistického úřadu Číny (NBS).

Měsíční zisky zaznamenaly růst pátý měsíc po sobě, protože obchodní aktivity se nadále zotavovaly z propadu vyvolaného COVID-19.

Produkce a prodej hlavních průmyslových společností se rychle zotavily a vztahy mezi nabídkou a poptávkou se nadále zlepšovaly a zisky se mezičtvrtletně zvyšovaly, uvedl hlavní statistik NBS Zhu Hong (Ču Chung).

Zisky hlavních průmyslových podniků poklesly v prvním čtvrtletí o 36,7 procenta a ve druhém čtvrtletí zvrátily trend poklesu na 4,8 procenta a ve třetím čtvrtletí se obnovilo tempo růstu na 15,9 procenta, podle NBS.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


LF
Larry Fistingfield
29. října 2020

Je už doufám jasné, kdo řídí COVID-19 NWO Joystick, komu nejvíc chaos prospívá, kdo bohatne tak jako v roce 2007 na krizi, kterou zinscenoval, vyvolal a na které vydělal pohádkové jmění sprostým okradením zbytku světa.

Breaking NEWS !!!

Do Evropy dorazilo právě prvních 10 000 vozů TESLA 3 vyrobených v čínské Shanghai Gigafactory Elona Muska, je dobře vidět, kde NWO 911+ R-R jsou a kam kráčí.

Fůzování a spojenectví NWO "elit" dále pokračuje, servery Microsoft na oběžné dráze v programu "Azure Orbiter" dopravené na místa určení skrze SPACEX, JE POZORUHODNÉ, ŽE ELON SMRTONOSNÉ VAKCÍNY GAVI - COVAX  BOJKOTUJE, ALE NEVADÍ MU DALŠÍ MILIARDY BILLA GATESE.

Jen se štěstím se vyhnula ČR avizované katastrofě v podobě 60% náporu zbytků EPSILON (odnesla to Anglie, Skotsko a Island), v neděli 1.11.2020 mohou ČR ohrozit zbytky hurikánu ZETA přibližně o avizované síle. EPSILON byla odkloněna tlakovými výšemi k Norsku, ale ZETA MÁ 60% šanci projít skrz severní Francii, Německo, Dánsko do Baltského moře a mnohem razantněji ovlivnit počasí u nás. Vydáváme proto varování pro Island, UK, Irsko a svrchu uvedené oblasti včetně ČR.


00