Cílem našeho odvetného úderu se stanou země, které u sebe rozmístily americké rakety, zní z Ruska
5. prosince 2018 Redakce AC24 Ze světa 18343 0
V případě vypovězení smlouvy o omezení raket středního a kratšího doletu (INF) se stanou potenciálními cíli odvetného úderu Ruska země, které u sebe rozmístily americké rakety, oznámil ve středu zahraničním vojenským přidělencům náčelník Generálního štábu Ozbrojený sil RF, armádní generál Valerij Gerasimov.

„Jakožto vojenští odborníci musíte chápat, že nikoli území USA, ale země, které u sebe rozmístily americké komplexy s raketami středního a kratšího doletu, se stanou cíli pro odvetné útoky Ruska," řekl generál.

Včera americký ministr zahraničí Mike Pompeo prohlásil, že Washington vyzývá Moskvu, aby obnovila plnění smlouvy INF v průběhu dvou měsíců.

Podle jeho slov nebudou USA plnit své závazky, neučiní-li to RF v průběhu 60 dnů.

Ruské úřady kategoricky odmítají americká obvinění.

Podle informací Ministerstva obrany RF používají Spojené státy při testování systému protivzdušné obrany terče napodobující rakety středního a kratšího doletu, což zakazuje smlouva INF.

Kromě toho, jak uvedli na ruském ministerstvu obrany, smlouvu porušuje také rozmístění v Evropě amerických odpalovacích ramp MK-41 schopných odpalovat okřídlené rakety středního doletu.

 
 

 

 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor