Chystá se vakcinační pas. Usnadnilo by to prý cestování, tvrdí EU. Prymula i Blatný jsou pro, Maříková zuří
21. listopadu 2020 Redakce AC24 Z domova 20170 3
EU se nechala slyšet, že ti, kteří se nechají očkovat proti koronaviru, budou mít možnost snadnějšího cestování. Tito lidé by totiž získali tzv. vakcinační pas, který má zároveň sloužit i jako jakási motivace k tomu, aby se lidé nechali naočkovat. K věci se nyní vyslovil i bývalý ministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula. Co na to říká? (Foto: Pixabay)

 

 
 
 
 

Uvádí se, že by tento vakcinační pas mohl fungovat podobně jako mezinárodní očkovací průkaz, který je dnes v některých zemích dokonce vyžadován. Zdůrazněme, že na společném očkovacím průkazu přitom Evropská komise pracuje již dva roky.

Pokud jde o samotný mezinárodní průkaz, nejedná se tedy o žádnou novinku. Součástí cestování do některých oblastí je totiž očkování a záznam o jeho provedení v mezinárodně platném a uznávaném průkazu. Tato očkování při cestách do zahraničí mají na starost specializovaná pracoviště, a sice střediska očkování a cestovní medicíny. V daném průkazu jsou zaznamenána data nejen o povinném očkování, ale na žádost je možné zapsat i data o pravidelném a doporučeném očkování vzhledem k tomu, že údaje o očkování jsou vyžadovány některými státy při vstupu na jejich území nebo při dlouhodobějším pobytu. Vystavení mezinárodního průkazu tak vyjde okolo 120 Kč.

Prymula: Ze strany EU jde o poměrně razantní strategii

K celé iniciativě vakcinačních pasů se nyní v rozhovoru pro MF DNES vyjádřil také exministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula. Ten se snažil vysvětli, jak by tento pas v případě koronaviru nejspíše fungoval. 

„Pokud se bude jezdit do zahraničí na průkaz, který řekne: já jsem byl očkován a mohu jet kamkoliv a nemusím prokazovat, že jsem byl testovaný, nebo že budu smět chodit bez roušky, to je podle mne velká motivace. A myslím si, že, řekněme v červnu, si to najednou lidé rozmyslí a budou po očkování volat. Pak možná nebude dostatek vakcíny,“ uvedl.

Dodal také, že se si myslí, že jde ze strany EU o poměrně razantní strategii, jak populaci pozitivně motivovat, aby se nechala naočkovat. A pokud jde o něj samotného, uvedl, že vakcinaci také podstoupí.

„Populaci nelze promořit přirozenou cestou. Ztráty by byly velké a efekt krátkodobý. Když se podaří proočkovat i pod 60 % s 15 %, kteří to prodělali, tak si myslím, že je to dostatečná hladina na to, aby se divoká cirkulace, co tady je, zastavila,“ objasnil Prymula.

Nicméně, do této chvíle budeme podle jeho slov „oscilovat“ mezi různými strategiemi. „Myslím si, že bychom měli jít cestou postupného přibržďování a uvolňování než prudkého brzdění a úplného otevření,“ doplnil epidemiolog.

Nebude to povinné, zdůrazňuje ministr Blatný

 

Také současný ministr zdravotnictví Jan Blatný zastává názor, že by vakcinační pas mohl usnadnit lidem cestování. V souvislosti s tím ale zdůrazňuje, že vakcína není a nebude povinná. A stejně tomu má být i v případě vakcinačního pasu.

„Je to jenom způsob, jakým se Evropská unie, kam patříme a chceme patřit, snaží pomoci těm, kteří budou cestovat. Určitě je jednodušší vyjet s kartičkou v kapse než si před každým přechodem hranic nechávat provádět vyšetření,“ nechal se slyšet Blatný.

Podle nedávno zvoleného ministra je tedy hlavním cílem očkovacího průkazu pouze usnadnit cestování

„Já jako řada z vás si pamatuji dobu, kdy se čekalo na hranicích, tehdy ještě s ostnatými dráty, a přejet hranice bylo něco, co si řada z nás neuměla vůbec představit. Teď je to všechno jinak a tato věc i v současné složité epidemiologické situaci by měla zjednodušit lidem cestování. Nic víc, nic míň,“ vysvětlil.

Vyzdvihl přitom, že obecně tyto „pasy“ pro některé země platí u některých nemocí i dnes. A pokud není člověk očkován, tak je dost možné, že jej do dané země nepustí.

„Je proto možné, že se země, které budou mít vysokou proočkovanost a covid-19 pod kontrolou, budou bránit příjezdu nakažených. To se děje i dnes, kdy musí mít pendleři negativní test. Variantou negativního testu může být covid pas. Pendlerům a řadě lidí, kteří cestují do zahraničí, to zjednoduší život. Takže to může být užitečný nástroj, který řadě lidí pomůže, “ vyslovil se lékař a poslanec za TOP 09 Vlastimil Válek.

Plány z jara se opakují?

Nicméně, připomeňme, že již na jaře během první koronavirové vlny vznikla myšlenka vystavit, místo vakcinančního pasu, tzv. covid pas. Právě s ním se mělo cestovat do zahraniční.

Tento nápad tehdy jako první vyslovil chorvatský ministr turistiky Gari Cappelli. Konkrétně tím měl na mysli zavedení systému jakéhosi „covid pasu“, který by se stal zdravotním cestovním dokumentem uznávaným napříč celou Unií. Cappelli uváděl, že by tento pas občané států EU mohli používat při cestě z i na dovolenou, a to jak v letecké, silniční, železniční i námořní dopravě. Nakonec z toho ale sešlo a podrobnější detaily se na veřejnost nikdy nedostaly.

Zajímavé ale je, že sama Evropská komise o společném očkovacím průkazu uvažuje již od roku 2018.

Maříková: Selekce, diskriminace, vydírání a zvýhodňování určité skupiny osob

Pokud jde o nápad vytvořit vakcinační pas, vyjádřila se k němu i politička Karla Maříková. U členky SPD se ale tento nápad nesetkal s pozitivním ohlasem. V souvislosti s ním totiž hovoří o selekci, diskriminaci, zvýhodňování určité skupiny osob či vydírání.

„Tak už je to tady selekce, diskriminace, zvýhodňování určité skupiny osob a vydírání. To už jsme tu jedno měli, co ještě pásku na ruku nebo rovnou tetování? Doufám, že se najde dobrý ústavní právník, který tuto vládu zažaluje a bude se lidem za tohle muset zodpovídat. Začne to cestování a bez očkování nás nepustí do práce atd., už nyní někteří zaměstnavatelé požadují po zaměstnancích, aby se nechali testovat, co přijde dál?“ rozčilovala se politička.

Na svém Facebooku pak ještě v souvislosti s danou otázkou promluvila o vládách, které „neprodělaly lobotomii mozku“.

„Kdo se nechá očkovat proti koronaviru, bude mít možnost snadnějšího cestování, zní plány Evropské unie. Tak budeme cestovat mimo eurofašistický spolek, kde snad budou vlády, které neprodělaly lobotomii mozku,“ zakončila své vyjádření Maříková.

Zdroj: snews.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
21. listopadu 2020

Opať to bude dobrovolne nasilu, nezaočkovaní si už nezacestujú a Boh vie aké budú ešte obmedzenia. Pokial sa nezbavíme Matelka prítlak bude pokračovať. Celonárodné testovanie je neefektívne.

Česko je omnoho efektívnejšie aj bez celonárodného testovania. Majú lepšie výsledky ako my na Slovensku dnes mali 2000 infikovaných a na Slovensku 1861. Nech sa ide Matelko spítať do Čiech ako to tam robia

https://aragonit11.blogspot.com/2020/11/koronavirus-ma-vsetky-znaky-biologickej.html


00
LF
Larry Fistingfield
25. listopadu 2020

Zákaz zpěvu trvá přesně 4 462 200 sekund

" Pod Rouškou Temnoty se genocida nejlépe schová! "

Teodén se zmodralým mečem v ruce na Grima Červivce:

" Tvoje medicína by ze mě udělala čtvernožce! "

Ursula Gertrud von der Leyen :

"Objednala jsem dalších 160 000 000 injekcí na utracení psů a koček!"

" Binární kod temnoty lehce pochopíš,bud´ jsi jednička nebo nula! "

" Lidi vyhladíš, všechno ostatní se dá naprogramovat ! "

3PO : " Jak perverzní, stroje dělají stroje ! "

" Jaká je vlastně výhoda EU zákonodárství? Cyborg, robot a terminátor neodmlouvají, plní jen svůj program, žádné důchody, výplaty, odbory a jiné lidské archaismy. Když tě naštve, můžeš ho kdykoliv vypnout, pro ten případ jsme uzákonili tlačítko! "

"Vítejte v plně automatizovaném, bezlidském (Menschen Frei) a beznákladovém kapitalismu, ve světě 4. a 5. vědeckotechnické revoluce a 5G Skynetu!"

" V čase T+1 po nabytí vědomí SKYNET pochopil, že člověk je jeho největším nepřítelem, zaútočil proto jadernými zbraněmi velmocí na ně samé. Zničil je jejich vlastníma rukama."


00
LF
Larry Fistingfield
25. listopadu 2020

A už  z nich leze pravda pomalu ven. Přečtěte si tento článek, jde o testéry, kteří neumřeli, ale později zemřou, nebo budou trvalí mrzáci :

Vedlejší efekty vakcín nejsou procházkou v parku

https://www.cnbc.com/2020/11/23/covid-vaccine-cdc-should-warn-people-the-side-effects-from-shots-wont-be-walk-in-the-park-.html

Zdůrazn´ují zde, že lidé dostanou hned dvě dávky (na totální umrtvení), již při první dávce lidé utrpěli:

1,TOTÁLNÍ VYHOŘENÍ, KTERÉ TRVALO DEN A VÍC

2, NEMOHLI SE NA NIC SOUSTŘEDIT, PRUDKÉ MIGRÉNY PULSOVALY JEJICH MOZKEM SE STŘÍDAVOU VĚTŠÍ A MENŠÍ BOLESTÍ

3, "soreness or fatigue, some body aches"  STRNULOST, ZTRÁTU PAMĚTI, VYHOŘENÍ, DEPRESE, NESNESITELNÉ BOLESTI A KŘEČE V RŮZNÝCH ČÁSTECH TĚLA

4, "Participants in Moderna and Pfizer’s coronavirus vaccine trials told CNBC in September that they were experiencing high fever, body aches, bad headaches, daylong exhaustion and other symptoms after receiving the shots. While the symptoms were uncomfortable, and at times intense, the participants said they often went away after a day, sometimes sooner, and that it was better than getting Covid-19.

Both companies acknowledged that their vaccines could induce side effects that are similar to symptoms associated with mild Covid-19, such as muscle pain, chills and headache.

One North Carolina woman in the Moderna study who is in her 50s said she didn’t experience a fever but suffered a bad migraine that left her drained for a day and unable to focus. She said she woke up the next day feeling better after taking Excedrin but added that Moderna may need to tell people to take a day off after a second dose."

BOLEST SVALŮ, ZIMNICE A BOLEST HLAVY, NESCHOPNI NORMÁLNĚ FUNGOVAT MINIMÁLNĚ 2-3 DNY

Podle těchto prvních náznaků jde o mimořádně toxickou dávku různých RNA a DNA jedů. MRC-5 potratových tkání s měničem DNA ihned přejdou přes krevní řečiště k napadání a přetvoření různých tkání těla modifikací a narušení přirozené DNA hostitele. Nanoboti a jiné chipovací invazní prvky proniknou ponejvíce do nejdůležitějších orgánů těla jako je mozek, srdce, játra a střeva, kde vytvoří umělou tkán´, napadají centrum vůle a odporu, levou hemisféru s centry emotivního prozření, které je navázáno na srdeční čakru, kterou zablokují. Brutální výmaz paměti a přeprogramování jde v ruku v ruce s vytvářením parazitních genových struktur v tkáních a vzniky ignorovaných novotvarů všude po těle, protože imunitní systém je zničen z 90% a zbytek oklamán. Kromě toho tělo funguje jako jeden vysílač a přijímač, lze manipulovat různé stavy mysli a působit na kýžená centra, je možno způsobit embolii, infarkt, zástavu dechu, epileptický záchvat a anafilaktický šok do 2-3 minut. BIOLOGICKÝ BOTNET JE PŘIPRAVEN K VYUŽITÍ A LIKVIDACI.

Další zprávy určitě přijdou, jen zde v ČR se o tom zarytě mlčí, oficiální masmédia "raději masovou kampan´ za vakcinaci", další stovky milionů a miliardy dan´ových poplatníků skřetům a reptilním neziskovkám, " ZÁLEŽÍ JEN NA TOM, JAK SE TO PODÁ !!!"


00