Chris Floyd: Amerika mezi dvěma póly zoufalství
27. května 2019 Redakce AC24 Ze světa 39658 16
Jak se zeměkoule točí mezi dvěma póly nabitými zemským magnetizmem, kmitá náš názor na dnešní Ameriku mezi dvěma póly nabitými zoufalstvím. Když zaujmete pozici na pólu jednom, možná tam spatříte sama sebe vykřikujícího, že ještě nikdy nebylo tak zle, jak je dnes.
 

 
Loading...

Jak se zeměkoule točí mezi dvěma póly nabitými zemským magnetizmem, kmitá náš názor na dnešní Ameriku mezi dvěma póly nabitými zoufalstvím. Když zaujmete pozici na pólu jednom, možná tam spatříte sama sebe vykřikujícího, že ještě nikdy nebylo tak zle, jak je dnes.

Ale když se přemístíte na pól protilehlý, můžete tam znou zastihnout sebe sama, tentokrát však přesvědčeného o tom,  že dnešek není vlastně ničím jiným, než pokračováním toho, co zde už bylo - čili hrůz a pekel, které vás provázely celý váš život: válek, lži, zvěrstev, komplotů, nespravedlnosti, terorizmu, korupce i měst v ohni. Cožpak nestálo tohle všechno v pozadí vašeho života, ať už je vám dvacet nebo osmdesát?

A je možné, že vás při takovýchto úvahách napadne i častečně uklidňující myšlenka: Že totiž to, co vidíte dnes, není ve skutečnosti znásilněním dosavadní normy národního života (či všelidských záležitostí vůbec), ale že to jen hypertrofovalo v důsledku pokročilejších technologií a v zásadě se to tedy od nejzákladnějšího minulého neliší. Takže je možná pravda, co už kdosi řekl: Nic nového pod sluncem.

Ale pak usednete k počítači a hledíte na tweet, který tam vyvěsil člen nejváženější instituce v zemi –  senátu. Senátor za stát Florida Marco Rubio tam vedle svého textu, bouřícího proti současné vládě Venezuely, umístil dvě fotografie. Na jedné je usmívající se někdejší libyjský vůdce Kaddáfi – a hned vedle ní fotografie jeho ubitého těla.

V tu chvíli strnete. Je to nepochybné. Jde o vzkaz amerického politika venezuelskému prezidentu Madurovi: Pamatuj, že tohle čeká každého politického vůdce, který neudělá to, co my chceme!

Šok, který v ten okamžik pocítíte, je jako úder do tváře. A dokonce i v čase vlády Trumpovy administrativy se vám zdá, že tohle se už ocitá za hranici. Že tohle už je rozdíl kvalitativní, zavádějící nás do dosud nezpamovaných vod, nacházejících se daleko od břehů minulosti.

Avšak náhle jste zase zpět na pólu opačném. A to když si vzpomenete na další postavu velitelských výšin naší společnosti. Na Hillary Clintonovou. Jak si coby úřadující ministryně po téže vraždě Kaddáfího v televizní debatě takto radostně zajásala: „Přišli jsme, viděli jsme, už nežije, ha, ha, ha“.

Vzpomenete si v tu chvíli i na to, jak v průběhu své prezidentské kampaně slibovala, že totálně vyhladí 70 milionů lidí v Iránu, jestliže tato země, která nikdy nevlastnila nukleární zbraně a nemá je dodnes, zaútočí nukleárně na Izrael, který těch zbraní má víc než dvě stovky. A možná se vám při vzpomínce na tuhle absurditu vybaví i obraz Madeline Allbrightové, hájící usmrcení půl milionu nevinných dětí, které zemřely v důsledku sankcí, uvalených i na ně jejím tehdejším šéfem Billem Clintonem. Což vás zavede ještě dál do minulosti, až k hromadné vraždě v My Lai – a v tom okamžiku se vám vyjeví, že to, co sledujte dnes, není žádným úletem, ale že jde o  p o k r a č o v á n í.

Ano pravda, zrychlené, ale jinak je to totéž zpráchnivělé dřevo potápějící se lodi, jen v ještě pokročilejším stádiu zkázy.

Avšak útesy, na které jsme hnáni, jsou tytéž, ke  kterým směřujeme už dlouhou, předlouhou dobu.

Chris Floyd

Vybral a přeložil Lubomír Man

 

Vážení čtenáří, přispějte na provoz vašeho nezávislého zpravodajství kryptoměnami:

BTC: 1C2tZY29PnRFacscnLf4ghwvUEwoiF7WZD

ETH: 0x5200433e4Ba2e89F1179DB688548Bb5aB2D3b4eC

LTC: LQpFdfXdLmogQzNtL9zZcW4bpuwrgDGhyj

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
27. května 2019

USA vládnu stále tí istí mafiáni a ničitelia, ktorí sa neváhajú vyhrážať hocikomu ukrutnou smrtou ak ich nebude poslúchať.

Ale v Sýrii im to už nevyšlo:

Sýrska Arabská Armáda (DSP) a jej spojenci dostali opäť pod kontrolu mesto Kafr Nabudah v severozápadnej Hama od militantov. VIAC TU

Vojenská Situácia V Severozápadnej Hama Na Máj 26, 2019 (Aktualizácia Máp)

Bude ešte dlho trvať kým mestečko po mestečku oslobodia. Militanti sú dobre vyzbrojení, dostávajú nové zbrane cez Turecko

A nevíde to mafianským zabijjákom z USA ani vo Venezuele ani v Iráne

https://aragonit11.blogspot.com/2019/05/4-7-8-maj-na-jazere-priestor-tu-bude.html


10
EP
Eduard Piovarči
27. května 2019

USA sankciujú až aj sociálne programy Venezuely. Najväčší zlodeji na planéte kričia že Madoro rozkráda Venezuelu cez sociálne programy

Spojene staty pripravuju nove sankcie vo Venezuele. Tentoraz budu zamerane na osoby okolo potravinoveho programu CLAP. Tvrdia, ze cez program CLAP dochadza k praniu spinavych penazi pre Madurov "rezim" a ku rozkradaniu. Oficialny ciel je zastavit rozkradanie, spomina sa vsak, ze na program ako taky sa spolieha mnozstvo obyvatelov Venezuely. Sankcie by mali byt zamerane aj na dalsie socialne programy krajiny https://www.reuters.com/article/us-vene ... SKCN1SR2KY

V Norsku budou pokračovat jednání o urovnání ve Venezuele

Zástupci vlády Nicholase Madura a samozvaného prezidenta Juan Guadia se příští týden vrátí do Osla, aby pokračovali v procesu řešení konfliktu prostřednictvím zprostředkovatele Norska.

Tak že situácia vo Venezuela sa skludnila a Venezuelská proamerická vandalská opozícia stratila dych.

Venezuela zavádza sieť 4G za pomoci Čínskej HUAWEJ. to je soľ do Americkej rany:-)

https://www.regjeringen.no/en/aktuelt/a ... id2646350/https://www.dw.com/ru/%D0%BF%D0%B5%D1%8 ... a-48878129


10
EP
Eduard Piovarči
27. května 2019

Ako dopadli posluhovači USA fašizmu na Ukrajine?

Ukrajina pôjde do bankrotu? Tak to je správička aké demokratické pokroky sa udiali na Ukrajine keď že je úplne pred bankrotom:

Ukrajinski poskoci a posluhovači západu dopadli veľmi zle a myslia si že teraz im niekto zo západu odpustí dlhy?

Sú na veľkom omyle

správička od Terezy Spencerovej.

všehoschopný ukrajinský oligarcha Ihor Kolomojský, který je podle všeho „motorem“ za novým prezidentem Zelenským, svého koně vyzval, aby z hlediska ukrajinských zahraničních dluhů vyhlásil bankrot a dluhy restrukturalizoval „jako Řecko a Argentina“… nebo obráceně, USA a Evropská unie by podle něj měly Ukrajině své dluhy odpustit, a to jako kompenzaci za strádání Ukrajiny během boje proti Rusku… „Je to vaše hra, vaše geopolitika, Ukrajina vás nezajímá, chcete poškodit Rusko a Ukrajinou se jen obhajujete,“ prohlásil v rozhovoru pro Financial Times… že by pět let po Majdanu do hry „zničehonic“ vstupoval „ukrajinský zájem“?... u Kolomojského nepravděpodobné… schválně, jak to dopadne?... a jak dopadne Kolomojský, jehož mají u Trumpa za zločince…

http://www.novarepublika.cz/2019/05/2752019-svet-pri-pondelni-ranni-kavicce.html

 


20
RK
Rudolf Kavan
27. května 2019

„Je to vaše hra, vaše geopolitika, Ukrajina vás nezajímá, chcete poškodit Rusko a Ukrajinou se jen obhajujete,“

To teda vyjadril naprosto presne!!

"A když se Sovětský svaz hroutil koncem roku 1991, Dick (Cheney) chtěl vidět zničení nejen Sovětského svazu a Ruské říše, ale i samotného Ruska."

https://www.theamericanconservative.com/2014/01/21/bob-gatess-farewell-warning/

 


10
EP
Eduard Piovarči
27. května 2019

75 procent osazenstva amerického Kongresu podporuje posílení americké vojenské intervence v Sýrii, a to kvůli zvýšení tlaku na Írán a Rusko…

Tak tu máme v praxi to sťahovanie amerických vojsk zo sýrie. Budú sa odtiaľ sťahovať ako z Auganistanu kde trčia už dlhých 18 rokov

 


20
V2
Vaclav 2
27. května 2019
Chris Floyd - naprosto přesný článek
10
RK
Rudolf Kavan
27. května 2019

Treba predeslat, ze ve Vietnamu Amerika branila Indocinu proti Vietcongu a Khmer Rouge. Neco jineho je, co Amerika dela od konce studene valky.

Clanek si klade otazku, zda to, co Amerika dnes dela, je neco noveho nebo jestli si tak pocinala odjakziva. Nebudu se to snazit na nekolika radcich cele zanalyzovat. Je zrejme, ze v nekterych vecech doslo k zasadnimu zvratu. Napr. roku 1918 USA byly u zrodu Jugoslavie, roku 2000 u jejiho zniceni. Jina, podstatna, s tim souvisejici zmena je nastup neoconu.

 


10
EP
Eduard Piovarči
27. května 2019

Podľa pro-vládnych spravodajcov, ďalšie jednotky ruských vojenských poradcov boli nedávno nasadené na frontovej línii v severnej Lattakii.

Nasadenie sa konala v oblasti na juh od militantných-v držbe mesta Kbani po sérii neúspešných útokov Sýrskej Armády na militatnt pozícií tam.

VIAC O MOŽNOM SCENÁRI PREDDAVOK NA KBANI

Rusáci sa obúvajú do pozemných bojov na ktoré taktika Sýrskej armády už nestačí.

 


10
EP
Eduard Piovarči
27. května 2019

Sýrska armáda mohutne nasadzije v južnej Hame a má v úmysle obsadiť celý južný cíp územia Idlíbu nad mestom Hama. Vidieť dobre tento plán na videu kde je vidieť mapku a stratégiu ďalšieho postupu armády:

https://southfront.org/syrian-war-report-may-27-2019-army-takes-back-kafr-nabudah-delivers-blow-to-militants/

V Máji 26, jednotky Sýrskej Arabskej Armády (DSP), Tiger Síl a Národnej Obrany Sily začala prekvapivom útoku na mesto Kafr Nabudah v severozápadnej Hama, ktoré nedávno zachytili Hayat Tahir al-Sham (bývalá vetva al-Kájda v Sýrii) a jeho turecký-cúval spojencov.

Útok sa začal v dopoludňajších hodinách po sérii náletov od Sýrskej a Ruskej warplanes. Podvečer, vládnych vojakov založila plnú kontrolu mesta zahynulo najmenej 5 militantov.

Hayat Tahrir al-Sham-led sily zadržali Kafr Nabudah 22. Mája. Potom, bojujúce strany tvrdili, že ich zabil najmenej 50 pro-vládnych bojovníkov a zachytil niekoľko kusov vojenskej techniky. Kafr Nabudah je kľúčom silný bod militantov v tejto oblasti. Neschopnosť Hayat Tahrir al-Sham udržať ho pod kontrolou vytvoriť ohrozenie v západnom krídle militantov nasadené v Khan Shaykhun, Kafr Zita a okolitých osád.

 

DSP jednotky zachytených zachytili niekoľko zbraní, cache, vrátane rakety Grad, nádrž kôl, delostrelecké granáty, malty kôl, raketovým pohonom, granáty a veľa munície rôznych calibers, v Kirkat. DSP tiež objavili podzemný tunel vedúci k opevnené operácie izba v meste Qalaat al-Madiq.

DSP zachytené Kirkat a Qalaat al-Madiq skôr v Máji v rámci prebiehajúcej vojenskej operácie v severnej Hama.

Military Situation In Syria On May 27, 2019 (Map Update)

Podľa ruského Ministerstva Obrany, militantné skupiny stratil 350 bojovníkov, päť bojové tanky, jeden bojové vozidlo pechoty, 27 pickupy, dva vozidla-borne improvizovaných výbušných zariadení (VBIEDs) a tri rakety sa spustí od začiatku prebiehajúceho kola bojov v severozápadnej Hama.


10
AH
Acacia hary
28. května 2019

Great article. I love reading your article, it helps me understand a mighty America.

fnaf


00
EP
Eduard Piovarči
29. května 2019

Fly to kill ! – Lítej, abys zabíjel !

Lubomír Man 29. 5. 2019 Dnes večer ve 20:00 dala ČT 2 svým posluchačům možnost seznámit se s naprosto fantastickými možnostmi amerického letectva v příští válce, kterou britští tvůrci pořadu, jak z jeho dikce jasně vyplývalo, považují za jistou a nevyhnutelnou. Ještě štěstí, dýchlo na vás z uvedeného dílka, že do ní půjdeme s těmito zázračnými letadly, rekordně rychlými, nesetřelitelnými a vytrvalými (uletí na jedno pozemní tankování dlouhé tisíce kilomterů, unesou nepředstavitelné tuny bomb atd.). 

Takže příští válka proti ruskému i čínskému rivalovi bude víceméně procházkou, dávali nám vědět jak američtí konstruktéři uvedených nových typů letadel, tak američtí letci, kteří je na manévrech už nečetněkrát odzkoušeli, ale zvlášť na nich bylo znát, jak je už jen pouhé cvičení nudí a jak rádi by je vyměnili za skutečný nekašírovaný souboj kdesi nad Černým mořem, nad Moskvou či nad Čínským mořem.

Ani jediná zmínka o tom, že by snad ještě existovala možnost nadcházející válku odvrátit, či že by se vyplatilo o něčem takovém uvažovat, v pořadu – a to ani v náznaku – nezazněla. Jen síla, odhodlání a chuť konečně to už rozbalit a ukázat světu, co americký maník a dokonalém americkém stroji dokáže světu předvést.

Pořad se jmenoval: Křídla války: letadla pro 21. století a zabrousil i do slavné minulosti amerického válečného letectva, do jeho nasazení v Iráku, vAfghánistánu, v Libyi – a též v Jugoslávii. A stalo se, že jak kameraman zabíral americká letadla připravená pro bombardování Bělehradu, zaznamenala kamera i nápis na trupu jednoho z nich: FLY TO KILL. Čili lítej, abys zabíjel.

Brutalita toho vzkazu mě zarazila. Vzpomínal jsem na fotografické či filmové záznamy německých letadel z poslední války, ale krk bych dal na to, že takto otevřený krvežíznivý nápis jsem ani na letadlech až dosud uznávaných největších hrdlořezů historie, ani na jakýchkoli jiných jejích válečných vozidlech, nikdy nezahlédl.

Ne, to musela přijít až první země demokracie a svobody, aby nám sdělila, proč létat.

http://www.novarepublika.cz/2019/05/fly-to-kill-litej-abys-zabijel.html


10
EP
Eduard Piovarči
29. května 2019

Anonimný 29. května 2019 6:32

Obyčejná primitivní propaganda. Podobné pořady se v poslední době množí jako houby po dešti. Mají ukázat USA jako neporazitelné a to i v případě, že z dané země museli nehrdinsky zdrhat. Sice museli vypadnout z Vietnamu, ale stejně měli nejlepší B52, F4, A10, Apače ..., které kočírovali nejstatečnější piloti světa. Sice existovala tzv. alej Migů, ale nejlepší piloti byli jen ti z USA. Obzvlášť zarážející je militantní a povýšené vyprávění starých dědků - válečných veteránů, plné neúcty a nerespektování protivníka, nepřímé schvalování civilních ztrát apod. V tomhle se nic nezměnilo ani po Jugoslávii, Iráku. Těžko lze očekávat, že následovníci těchto sklerotických hrdinů, kteří zapomněli, že přes své nepřekonatelné úspěchy museli vypadnout, bude se situace v plánovaných válkách odvíjet jinak. O těch jiných, kteří v amerických válkách přišli o život a zdraví a jimž se ten výhled nelíbil, se samozřejmě dokumenty a filmy netočí. Pro povzbuzení správných nálad mezi prostým obyvatelstvem se to nehodí. Podobné snůšky blbostí a krutostí se cíleně vysílají i v koloniích, aby se poukázalo na americkou nepřekonatelnost, na válečné hrdinství a neplašili se potencionální "spojenecké" ovce, se kterými se počítá jako ...

http://aragonit9.blogspot.com/2013/09/zo-zahranicnej-cesty-js-aragonit-v-roku.html


10
DE
Dylan Eales
29. května 2019

Welcome to MYOB learning center where students are assisted with the accurate answers either it is related to their assignment or MYOB practice sets. If you are a student and got stuck while solving the practice sets, you can opt for MYOB assignment help services. This service can be easily found at SAMPLE ASSIGNMENT. Here, a number of experts are available to assist students in solving the practice sets which is available at MYOB practice sets.

These experts hold experience in solving accounting, mathematics, finance, taxation practice sets. Apart from this, you will find various types of services like AutoCAD assignment help, R programming assignment services etc. So, no need to waste your time searching for other assignment services, just get in touch with Sample Assignment company.


00
EP
Eduard Piovarči
29. května 2019

Preklad príspevku:

Vitajte v MYOB vzdelávacom centre, kde sú študentom asistované presné odpovede. Ak ste študentom a uviazli ste pri riešení praktických sád, môžete sa rozhodnúť pre pomocné služby MYOB. Táto služba sa dá ľahko nájsť na SAMPLE ASSIGNMENT. Tu je k dispozícii množstvo expertov, ktorí pomáhajú študentom pri riešení praktických súborov, ktoré sú k dispozícii na cvičných súpravách MYOB. Títo odborníci majú skúsenosti s riešením účtovníctva, matematiky, financií, daňovej praxe. Okrem toho nájdete rôzne typy služieb, ako je pomoc pri zadávaní úloh AutoCAD, služby priradenia programovania R atď. Takže nemusíte strácať čas hľadaním iných služieb priradenia, stačí sa spojiť so spoločnosťou Sample Assignment.

 


00
EP
Eduard Piovarči
31. května 2019

Čínští vojáci

Čína oznámila, že je připravena posílit spolupráci s Ruskem ve Venezuele

Vitaliy Ankov

23:04 30.05.2019(aktualizováno 08:22 31.05.2019)

Čína je připravena zintenzivnit spolupráci s Ruskem při řešení krize ve Venezuele, uvedl ve čtvrtek čínský zástupce ministra zahraničí Zhang Hanhui.

„Co se týče venezuelské otázky, Čína a Rusko mají podobné pozice. Udržujeme stálý kontakt s Venezuelou. Jsme proti cizím zásahům do vnitřních záležitostí Venezuely. Čínská strana je připravena posílit mnohostrannou spolupráci a koordinaci venezuelské otázky s Ruskem ...,“ oznámil Zhang Hanhui na briefingu, když odpovídal na otázku, zda bude tato otázka vyzdvižena během nadcházející státní návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Ruské federaci na začátku června.

© Sputnik / Max Vetrov

Expert: Když bude reakce Číny tvrdší, Američanům mohou přestat létat rakety

Vyjádřil také ochotu čínské strany bránit společně s Ruskem mezinárodní spravedlnost, zásady Ústavy OSN, suverenitu a nezávislost Venezuely, a také udržet mír a stabilitu v regionu a povzbudit Venezuelu, aby se co nejdříve vrátila na normální cestu rozvoje. Paul Craig Roberts, bývalý asistent ministra financí USA v době úřadování prezidenta Ronalda Reagana, se dříve tvrdě pustil do americké politiky ve Venezuele. Podle něj si chce Washington tuto jihoamerickou zemi podmanit a zruinovat ji. Uvedl však, že pokud Rusko a Čína vyšlou do země své vojáky, zachrání před americkým impériem nejen ji, ale i mnoho dalších zemí

 

Tak že dobrá správa. Čína hodlá investovať do rozvodnej siete Venezuely. Američania sklapli a Guida už nie je vôbec počuť.

https://aragonit11.blogspot.com/2019/05/da-4.html


10
EP
Eduard Piovarči
2. června 2019

Na nižšie uvedenej mape poskytuje pohľad na možné Sýrskej Armády vopred v severnom Hama, južnej Idlib v prípade obnovenie vojenských bojov v južnej časti Idlib de-eskalácie zóny.

Najnovší vývoj v oblasti Kafr Nabudah naznačujú, že nové kolo eskalácie zostáva vysoko pravdepodobné.

https://southfront.org/map-update-possible-scenario-of-syrian-army-advance-in-southern-idlib-northern-hama/


00
EP
Eduard Piovarči
27. května 2019

Ako dopadli posluhovači USA fašizmu na Ukrajine?

Ukrajina pôjde do bankrotu? Tak to je správička aké demokratické pokroky sa udiali na Ukrajine keď že je úplne pred bankrotom:

Ukrajinski poskoci a posluhovači západu dopadli veľmi zle a myslia si že teraz im niekto zo západu odpustí dlhy?

Sú na veľkom omyle

správička od Terezy Spencerovej.

všehoschopný ukrajinský oligarcha Ihor Kolomojský, který je podle všeho „motorem“ za novým prezidentem Zelenským, svého koně vyzval, aby z hlediska ukrajinských zahraničních dluhů vyhlásil bankrot a dluhy restrukturalizoval „jako Řecko a Argentina“… nebo obráceně, USA a Evropská unie by podle něj měly Ukrajině své dluhy odpustit, a to jako kompenzaci za strádání Ukrajiny během boje proti Rusku… „Je to vaše hra, vaše geopolitika, Ukrajina vás nezajímá, chcete poškodit Rusko a Ukrajinou se jen obhajujete,“ prohlásil v rozhovoru pro Financial Times… že by pět let po Majdanu do hry „zničehonic“ vstupoval „ukrajinský zájem“?... u Kolomojského nepravděpodobné… schválně, jak to dopadne?... a jak dopadne Kolomojský, jehož mají u Trumpa za zločince…

http://www.novarepublika.cz/2019/05/2752019-svet-pri-pondelni-ranni-kavicce.html

 

+ 2