Česká televize položila Stanislavovi Novotnému pět otázek, ale všechny odpovědi neuvedla. Tady jsou
28. června 2018 Redakce AC24 Z domova 8002 5
Česká televize se svým posledním vydáním pořadu Newsroom ČT2, který byl vysílaný 24. června 2018, věnovala předávání Krameriových cen. Česká televize položila Stanislavovi Novovotnému šest otázek, ale všechny odpovědi neuvedla. Tady jsou.

Protože pořad České televize vyvolal mnoho ohlasů upozorňující na redaktory ČT patrně záměrně zamlčování významných faktů nebo jimi zkreslování skutečnosti a skandalizování médií,  která o předávání Krameriových cen zveřenila reportáže. V pořadu byl citovaný i předseda Asociace Stanislav Novotný, který pro pořad odpověděl na více otázek. Pro srovnání si přečtěte, jak na všechny  otázky redaktorky odpověděl Stanislav Novotný.

Stanislav Novotný odpověděl ve středu 20. června 2018 Nikoly Reindlové, moderátorce pořadu Newsroom 24, na její otázky takto:

1) Co říkáte na reakci Petera Bárdyho, který kritizoval udělení Krameriovy ceny Jánu Kuciakovi?

Píše-li pan Bárdy, že Ján Kuciak ctil pravdu a fakta, byl Ján Kuciak po právu oceněn Krameriovou cenou. Členové poroty si jistě taktéž váží novinářů, kteří si ověřují zveřejňované informace a jejich zdroje. (I když každému se jistě stane občas tak nepříjemná věc, jako panu Mirtrofanovovi, jenž byl vyznamenán cenou K.H. Borovského, a přitom nedávno napsal nekrolog živému novináři Babčenkovi.)

Pokud má snad pan Bárdy dojem, že Jána Kuciaka oceňovaly jakési konspirační weby, mohu jej ubezpečit, že o jeho ocenění rozhodovala porota složená z fyzických osob. Jména byla zveřejněna. Žádné weby jej neoceňovaly.

2) A co říkáte na argument, že oceněním pro Kuciaka chcete pouze legitimizovat samotné Krameriovy ceny?

Krameriovu cenu dostala celá řada vynikajících osobností, které dobře věděly, proč jí přijímají. Moc dobře rozuměly jejímu smyslu. Cena tedy žádnou legitimaci nepotřebuje. Krameriova cena byla udělena Jánu Kuciakovi, protože dělal dobře svojí práci.

3) Informovali jste slovenského velvyslance a Kuciakovi blízké o tom, koho přesně vaše asociace sdružuje?

A proč? Pan velvyslanec je dospělý a soudný člověk a sestra Jána Kuciaka vyslovila souhlas s naším návrhem. Asociace nezávislých médií má jasné a nestranické cíle. A Krameriova cena nese zřetelné poselství. ANM na prvém místě bojuje proti omezování svobody slova a projevu. Každý kdo je s námi jakkoli spojen, respektuje především tento náš společný zájem. Co potom publikují jednotlivá média, jest jejich vlastní odpovědností. Nechápu vůbec smysl otázky.

4) Vaším členem jsou například weby AC24 nebo NWOO, na které upozorňují Manipulátoři.cz, Neovlivní, Evropské hodnoty i rozhlas.cz jakožto na dezinformační. Vy to vidíte jinak – proč si podle vás ale tolik odborníků a novinářů myslí, že šíří právě tyto weby hoaxy, fake news?

Co mi to tu, prosím, citujete za autority? Copak je možné, aby se někdo v demokratické zemi živil sestavováním jakýchsi pofidérních seznamů? Za odborníky považujete Jakuba Jandu nebo Jana Cempra? Bylo toho před Listopadem 89 málo? Zažili jsme si málo estébáckých praktik? Víte kolik odborníků sedělo v 50. letech na Ministerstvu informací a kolik jich zaměstnával Federální úřad pro tisk a informace… Asociace nezávislých médií především hájí svobodný mediální prostor pro všechny. Pokud se někomu nelíbí text či audiovizuální projev umístěný na tom či onom médiu, nechť argumentuje a vyvrací to, co považuje za lživé či pochybné.

5) Je pravda, že do Vaší asociace paří také MF Dnes a televize Prima? 

Ne.

 

Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


CC
Corgoň Corgoň
28. června 2018

V prvej línii

https://www.youtube.com/watch?v=-aSu6aiLWg4

Predstavenie novej relácie „Na prahu zmien„…hosť a budúci moderátor: Stanislav Novotný – bývalý policajný prezident ČR, predseda Asociace nezávislých médií v ČR… moderuje : Boris Koroni


10
Jarin G.
28. června 2018

Ahoj Corgoni a další. Dávejte, prosím, ty odkazy tak, aby se dali ihned rozkliknout!

Pokud to chcete jen jako odkaz (živou adresu), stačí kliknout na ten "článek řetězu" v 2.řádce nahoře a tam už lze vložit tu adresu! Ta už je potom "živá".

A když chcete přímo to video z YT, tak ta ikonka úplně vpravo. Pak stačí zájemcům jen kliknout na obrázek a objeví se spuštění videa (např.). tady je to tvoje:

a už to je živé. Je to váš příspěvek, proč by ostatní s odkazy měli dál pracovat!

 

                                        Díky!

 

 


10
LB
little boy
28. června 2018
Nevidím šiestu otázku.
20
VV
VlastimilChlup VlastimilChlup
28. června 2018
Kde ja ta šestá otázka?
00
PE
Pátý Element
28. června 2018

VLASTNI VSECHNY CESKE TELEVIZE TAJNE SLUZBY ZE ZAHRANICI  ?


01
LB
little boy
28. června 2018
Nevidím šiestu otázku.
+ 2

PE
Pátý Element
28. června 2018

VLASTNI VSECHNY CESKE TELEVIZE TAJNE SLUZBY ZE ZAHRANICI  ?

- 1