Česká policie objevila další skupinku nelegálních migrantů. Tentokrát na východě země
11. července 2019 Redakce AC24 Z domova 10298 1
V neděli ráno na Frýdecko-Místecku došlo k dalšímu objevení nevítané návštěvy běženců. Tentokrát čeští policisté zadrželi pět nelegálních migrantů. O podezřelé cizince strážce zákona informovali pracovníci čerpací stanice, které předtím varoval řidič nákladního vozidla. Ten zaslechl z návěsu podezřelé zvuky. (Foto: ilustrační)
 
 
loading...

Jak uvedla mluvčí policie Dagmar Pokorná, řidič si podle svých slov cestou nevšiml žádných okolností hodných zřetele a až nad ránem slyšel zvláštní zvuky a vyhledal pomoc.

Když policisté přijeli, po prohlídce vozu v nákladovém prostoru našli pět lidí, jimž je kolem dvaceti let.

Později se Cizinecká policie od nelegálních návštěvníků země dozvěděla, že pocházejí z Afghánistánu.

„Policisté zjišťovali jejich totožnost s pomocí tlumočníka a případ dokumentovali. Za jakých okolností se muži dostali do prostoru vozu, dále prověřují,“ dodala k věci Pokorná.

Zatím je známo pouze to, že cizinci provedli neoprávněný vstup na území České republiky, protože u sebe neměli cestovní doklady, platné vízum nebo jiné povolení k pobytu. 

„Běžence s největší pravděpodobností čeká návrat do země, odkud k nám přicestovali, případně do země, kde požádali o azyl. V tomto případě do Bulharska, Řecka, na Slovensko,“ podotkla v této souvislosti policejní mluvčí.

V letošním červnu Policie České republiky na svých stránkách informovala o tom, že na Vysočině došlo k podobnému incidentu, kdy v kamionu se srbskou registrační značkou objevili tři nelegální migranty. Na možný výskyt migrantů v nákladovém prostoru soupravy přitom policisty upozornil sám řidič srbského kamionu. Ani tato trojice u sebe neměla žádné doklady, které by prokazovaly totožnost a oprávněnost legálního pobytu těchto lidí na území České republiky. Po identifikaci za asistence tlumočníka policie zjistila, že dva muži pocházejí s Afghánistánu a jeden z Indie.

Evropská migrační krize, která byla způsobena velkým počtem imigrantů směřujících do EU, vyvrcholila v roce 2015. Migranti se do centrálních částí Evropy dostávají po dvou hlavních migračních trasách – balkánskou a středomořskou trasou. Nejčastějším cílem imigrantů jsou státy západní a severní Evropy, především Německo, Švédsko, Rakousko, Francie a státy Beneluxu. Podle údajů OSN tvoří největší část žadatelů o azyl lidé ze zemí Blízkého a Středního východu, zejména Syřané, Afghánci, Iráčané, a také z Afriky a západního Balkánu.

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JM
John Maxwell *
11. července 2019
Žabaři laugh , byl jsem svědkem i ůčastníkem kdy na plochu jednoho pole návěsu se nacpalo ve stoje 42 lidí , neskutečný co po nich zbylo po třech dnech takhle naskladněných ... prase je proti tomu fajnový ....
00