Čaputová okomentovala rozhodnutí soudu ohledně strany Kotleby
30. dubna 2019 Redakce AC24 Ze světa 6683 2
Žalobu generálního prokurátora Jaromíra Cižnára z roku 2017 na rozpuštění Lidové strany Naše Slovensko včera zamítl Nejvyšší soud SR. Situaci okomentovala na své facebookové stránce nově zvolená prezidentka SR Zuzana Čaputová.

 
 
loading...
 

„Rozhodnutí Nejvyššího soudu není správné chápat jako verdikt, který by vyvrátil podezření, že LSNS je extremistická strana. Soud rozhodl, že konkrétní podání, které připravila generální prokuratura, neobsahuje dostatek důkazů o tom, že by činnost strany směřovala k odstranění demokratického zřízení,“ napsala Čaputová.

Podle nově zvolené prezidentky SR je zřejmé, že ideologie zneužívající frustraci lidí pro vlastní cíle by si našla jiné politické formy. „Společenské atmosféry bez nenávisti dosáhneme tak, že lidem, kteří ztratili naději, nabídneme alternativu slušné politiky se skutečnými řešeními,“ píše Čaputová.

Podle ní je proto velmi důležité nešířit nenávist, nenabádat k extrému a snažit se o novou kulturu v politice.

„Můžeme dnes diskutovat o tom, zda podání bylo kvalitní, zda přišlo včas, zda soud nečekal s rozhodováním o věci příliš dlouho. Ale nemůžeme si myslet, že soud vyřeší problém s extremismem a fašismem jedním rozhodnutím i za nás. Svým osobním postojem k tomu bychom měli přispět všichni,“ dodává Čaputová na sociální síti.

Senát Nejvyššího soudu SR zamítl návrh na rozpuštění parlamentní LSNS. Rozhodnutí oznámil na pondělním jednání. Návrh na rozpuštění strany podal generální prokurátor Jaromír Ciznar v květnu 2017.

Prezidentské volby na Slovensku v roce 2019 vyhrála Zuzana Čaputová poté, co získala v posledním kole voleb 58, 41 % hlasů. Do výkonu funkce má nastoupit 15. června. Podle průzkumu slovenské výzkumné agentury Median 34 procent Kotlebovců v prezidentských volbách volilo právě Čaputovou.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
30. dubna 2019
00
VH
Vladimír Havlíček
30. dubna 2019
Její komentář jsem si přečetl raději dvakrát a mohu ho tak s chladnou hlavou prohlásit za klasický blábol o ničem. Pan Drahoš má velkého konkurenta. (Tedy pardon - konkurentku, ale ona třeba ještě neví, zda se prohlásí za muže či ženu nebo za obé v jednom, atp, takže by jí to nemuselo vadit, že)? 
00