Bývalý mexický ministr a jeho podřízení jsou obviněni z napomáhání kartelu
31. července 2020 Redakce AC24 Ze světa 3147 1
Bývalý mexický ministr veřejné bezpečnosti Genaro García Luna, který je ve Spojených státech obviněn z přijímání úplatků a pomáhání známému mexickému drogovému kartelu, čelí dalšímu obvinění, kde mu v případě prokázání viny hrozí minimálně 20 let vězení. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters. (Foto: WIkipedia)

 
 
loading...
 

García Luna, který byl ministrem během vlády bývalého prezidenta Felipeho Calderóna, je podle amerického ministerstva spravedlnosti obviněn už i ze "zapojení do systematického ilegálního obchodování".

Z obchodování s kokainem byli obviněni i dva bývalí vysocí úředníci, kteří pracovali pro Garcíi. Luis Cárdenas Palomino (51) a Ramón Pequeno García (53) jsou však zatím na svobodě.

"Výměnou za úplatky v hodnotě milionů dolarů obžalovaní údajně umožnily drogovému kartelu Sinaloa známého narkobarona Joaquína" El Chapa "Guzmána beztrestně působit na území Mexika," uvádí se ve stanovisku amerického ministerstva spravedlnosti.

Trojice je také podezřelá z poskytování citlivých informací kartelu a jeho rivalem s cílem usnadnit jim trestnou činnost. Podle prokurátorů kartel odevzdal Garciou Lunovi úplatky nejméně dvakrát. V případě prokázání viny mohou všichni tři dostat až doživotní trest.

Zdroj: usnews.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
2. srpna 2020

Tam politici skutočne spolupracujú s mafiou tak ako aj v USA, hlavne že šéf mafiánov bol vraj údajne u nás Fico

https://aragonit11.blogspot.com/2020/07/matovic-bez-chrbtovej-kosti-neodstupi.html


00