Bývalý analytik CIA: Putin varoval Bushe před teroristickým útokem 11. září
6. září 2019 Redakce AC24 Ze světa 8586 1
Ruský prezident Vladimir Putin v roce 2001 informoval amerického prezidenta George Bushe, že na území USA se mohou připravovat teroristické útoky. O tom píše bývalý analytik CIA George S. Beebe. (Foto: Coast Guard Compass)

 
 
loading...
 

Jak tvrdí Beebe ve své knize The Russian Trap: How Our Shadow War with Russia Can Turn Into a Nuclear Catastrophe, Putin dva dny před 11. zářím volal svému americkému kolegovi a informoval ho, že „ruská rozvědka zjistila příznaky přípravy teroristické kampaně – „něčeho takového, co se připravovalo dlouho“ – vycházející z Afghánistánu“.

"Teroristické útoky 11. září 2001 znamenaly další zlom ve vnímání Ruska ze strany USA. Putin telefonoval prezidentovi Bushovi dva dny před útoky, aby varoval, že ruská rozvědka zjistila příznaky přípravy teroristické kampaně – „něčeho takového, co se připravovalo dlouho“ – vycházející z Afghánistánu,“ napsal Beebe.

Bývalý analytik připomněl, že to byl právě Putin, kdo byl prvním zahraničním prezidentem, který zavolal Bushovi po teroristickém útoku 11. září, aby podpořil USA.

Kniha Beebeho byla v USA publikována v tomto týdnu.

Její autor dříve působil na pozici ředitele analytické jednotky CIA, která se orientovala na Rusko. Nyní působí jako viceprezident washingtonského Centra národních zájmů.

V archivu zpráv na stránkách Kremlu je zpráva z 10. září roku 2001 o telefonním rozhovoru mezi Putinem a Bushem. Zmiňuje se, že hovor se konal na základě iniciativy USA.

Jednalo se o přípravě k summitu Asijsko-pacifického hospodářského společenství a o rusko-amerických jednáních na nejvyšší úrovni. Přitom se zmiňuje, že oba prezidenti vyjádřili spokojenost četností kontaktů ve vojenské a politické sféře, ekonomice a dalších oblastech.

V New Yorku došlo dne 11. září 2001 k velkým teroristickým útokům dopravními letadly na budovy Světového obchodního centra. Při útoku zemřelo okolo 3 tisíc lidí. USA a jejich spojenci na základě tohoto útoku následně provedly vojenský útok na Afghánistán.

Zdroj: geonoticias.com.br

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
6. září 2019

Bola to práca zvnútra USA si teroristov objednali

Oficiální příběh o pádu budovy č. 7 WTC leží v troskách

Paul Craig Roberts 6. 9. 2019   paulcraigroberts Vědecký vyšetřovací tým katedry civilního inženýství na Univerzitě Aljašky vedený Dr. Hulseymem, Dr. Quailem a profesorem Xigoem spolu s vědci nanjingské Univerzity technologie a vědy vydali 3. září tohoto roku konečný nález svého čtyřletého studia pádu budovy č. 7 Světového obchodního centra (WTC) v New Yorku. Toto je tedy první vědecký výklad pádu této budovy, jehož závěr zní takto: 

"Hlavním závěrem naší práce a výzkumu je na rozdíl od závěrů NIST (National Institute of Standards and Technology), a soukromých firem ten, že pád budovy č. 7 byl globálním selháním, zahrnujícím selhání všech sloupů v budově a to všech téměř ve stejném okamžiku. Čili že šlo o selhání simultánní".

Všimněme si nyní tří věcí:

Zaprvé: trvalo téměř 18 let než došlo ke skutečně vědeckému vyšetření destrukce budovy, z niž byli a jsou až dosud obviněni muslimští teroristé.

Zadruhé: jediným vysvětlením pro "selhání všech sloupů v budově a to všech téměř ve stejném okamžiku" je řízená demolice.

Zatřetí: takovýto nález se nikdy neobjevil v našich prostitujících se médiích. Řečeno jinak: tato studie je už dnes určena spíš pro jámu pamětnici než pro cokoli praktického. Ale ukazuje, jakým způsobem nás Matrix ovládá, a dokazuje, že smyslem tisku a televize není dnes nic jiného, než naprogramovat nás tak, abychom lhostejně přijímali to, co se nám předkládá.

A my všichni, kteří sedíme před televizory a sledujeme program televize NPR, či čteme noviny podobné úrovně, jsme těmito médií programováni tak, abychom se stali nepřemýšlejícími automaty.

Všimněme si však též čehosi pozitivního. Jde o rezoluci hasičského sboru obvodu Hunson a Franklinova náměstí, to je obvodu, kde se budovy WTC nacházely.

Praví se v ní:

"Zatím všechny důkazy v této naší rezoluci uvedené demonstrují tu skutečnost, že už předem do budov WTC uložená zápalná zařízení a výbušniny - a nikoli tedy jen letadla - způsobily destrukci tří budov WTC a ukončily životy lidí, kteří se v těchto budovách nacházeli. Oběti 11. září jakož i jejich rodiny stejně tak jako všichni obyvatelé New Yorku i všichni občané USA si zaslouží, aby zločiny spojené s útokem 11. září byly do nejmenších podrobností vyšetřeny. A viníci potrestáni".

Vybral a přeložil Lubomír Man

K problematike po fotkami:

https://aragonit11.blogspot.com/2019/06/pochmurna-nedela-6.html

 


00