Bylo zveřejněno video přeletu ruského Su-24 poblíž španělské letadlové lodi
23. června 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 49278 0
Televizní stanice Antena 3 zveřejnila záběry, na kterých dle nich ruský bombardér Su-24 letí poblíž španělské letadlové lodi Juan Carlos I. v Baltském moři.

 
 
loading...
 

Podle televize proletělo ruské letadlo poblíž španělské lodě „poměrně malou rychlostí“ a v malé nadmořské výšce.

Letoun byl zachycen radary, jeho manévry však „nebyly považovány za nebezpečné“, a proto nebyla učiněna žádná odvetná opatření, oznámila televizní stanice.

Každoroční cvičení vojensko-námořních sil členských zemí NATO BALTOPS 2019 odstartovalo v Baltském moři dne 9. června. Uvádí se, že bude probíhat až do 21. června v Baltském moři u pobřeží Německa, Lotyšska, Litvy, Polska, Dánska a Švédska. Účastní se ho celkem 18 členských zemí a partnerů aliance, včetně 44 lodí, 40 letadel a vrtulníků, a kolem dvanácti tisíc vojáků.

Průběh cvičení sledují síly Baltského loďstva RF. Hlídkují zde také dvě útočné raketové skupiny lodí, pátrací skupina, letadla námořního letectva, a rovněž pobřežní raketové komplexy Bastion.

Uvádí se, že nedávno ruské stíhačky Su-27 zadržely americké bombardéry B-52N, které se blížily k ruským hranicím od Černého a Baltského moře. Minulý týden byl ruský stíhací letoun Su-27 vyslán do vzduchu, aby zachytil dva průzkumné letouny – americký RC-135 a švédský Gulfstream. Pilot letadla je za dodržování všech bezpečnostních opatření doprovodil přes Baltské moře, aby zabránil narušení hranic vzdušného prostoru Ruska.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor