Bolton pohrozil „významnou reakcí“ na hrozby a násilí proti venezuelské opozici
28. ledna 2019 Redakce AC24 Ze světa 7559 5
Jakékoli násilí ve Venezuele namířené proti americkým diplomatům, vůdci opozice Juanovi Guaidóvi nebo Národnímu shromáždění bude mít za následek „významnou reakci“ USA. V neděli to prohlásil John Bolton, americký poradce pro národní bezpečnost v Bílém domě. (Foto:

 

 
 
 
 

„Jakékoli násilí a hrozby proti americkému diplomatickému personálu, venezuelskému demokratickému vůdci Juanovi Guaidóvi nebo Národnímu shromáždění jako celku bude hrubým porušením právního řádu a bude doprovázeno významnou reakcí," napsal poradce na svém Twitteru.

Dříve venezuelský prezident Nicolás Maduro informoval o přerušení diplomatických vztahů se Spojenými státy a požadoval, aby američtí diplomaté opustili zemi do 72 hodin. A

merický ministr zahraničí Mike Pompeo však tento požadavek odmítl a uvedl, že Maduro nemá pravomoc takové rozhodnutí učinit.

V sobotu Maduro prohlásil, že američtí diplomaté opustili Caracas. Zároveň pověřil Ministerstvo zahraničních věcí Venezuely, aby do 30 dnů zahájilo jednání se Spojenými státy o zřízení úřadů zastupujících jejich zájmy, a to v obou státech.

Americký ministr zahraničí na otázku o možném použití vojenské síly nereagoval, jen uvedl, že by o tom nechtěl spekulovat.

Dříve americký prezident Donald Trump prohlásil, že jsou zvažovány „všechny možnosti", aniž by své prohlášení blíže vysvětlil.

Juana Guaidóa za dočasného prezidenta Venezuely k dnešnímu dni uznaly Spojené státy, Kanada, Argentina, Brazílie, Chile, Kolumbie, Kostarika, Guatemala, Honduras, Panama, Paraguay, Peru, Gruzie, Albánie a řada dalších zemí.

Kromě toho Velká Británie, Německo, Francie a Španělsko oznámily, že pokud nebudou do osmi dnů ve Venezuele vyhlášeny nové volby, uznají Guaidóa dočasným prezidentem země. Rusko podpořilo jako legitimního prezidenta Venezuely Nicolase Madura.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


V2
Vaclav 2
28. ledna 2019
další v pořadí...neuznáme volby, tak bude napalm, že pane...... 
20
PP
paja paja
28. ledna 2019
Ušáci si připravují informační pole pro podporu pozdější vojenské intervence, nebo alespoň hospodářské blokády.
10
EP
Eduard Piovarči
28. ledna 2019

Opozícia na uliciach presviedča vojakov aby sa pridali ku proamerickému prevratu, ale nie sú úspešní ako som sa dopočul na TA3 vraj sú rodiny vojakov a policajtov vo Venezuele dobre zabezpečené. Ponúkajú im dokonca amnestiu ale vojaci sa zatiaľ nepridali.

Je zaujímavé že Venezuela napreiek údajnej katatsrofáolnej ekonomickej situácii dokáže dobre zaplatiť vojakov aj políciu

https://aragonit11.blogspot.com/2019/01/normal-0-21-false-false-false.html


10
EP
Eduard Piovarči
28. ledna 2019

Bývalý zvláštní zpravodaj OSN Alfred de Zayas v interview pro The Independent prohlásil, že hlavní příčinou ekonomické katastrofy ve Venezuele jsou americké sankce.

Byl prvním zástupcem OSN po 21 letech, který pobýval v této zemi Latinské Ameriky. Byl tam především koncem roku 2017, ještě před začátkem současné krize. Hovořil tam nejen se zástupci venezuelské vlády, ale i s neziskovými organizacemi, které v této zemi pracují, s opozicí, vědci, aktivisty, zástupci církve, byznysu a místních úřadů OSN.

„Sankce jsou vražedné," řekl Alfred de Zayas v interview a zdůraznil, že nejvíce jimi trpí nejchudší vrstvy obyvatelstva, které umírají bez jídla a lék

https://cz.sputniknews.com/nazory/201901289053931-venezuela-osn-usa/

Taká je pravda o týchto AMERICKÝCH ZMRDOCH!!!


10
PB
Petr Bureš
30. ledna 2019
Němce nejvíce mrzí to, že nemohli vykrást leningradská muzea! O lidi, tedy Slovany jim nikdy nešlo.
00
V2
Vaclav 2
28. ledna 2019
další v pořadí...neuznáme volby, tak bude napalm, že pane...... 
+ 2