Arabština je hlavním jazykem v některých švédských školkách, učitelé s tím mají problém
20. února 2020 Redakce AC24 Ze světa 14774 3
V několika mateřských školách švédského města Ronneby již většina dětí neumí švédsky - mluví mateřskou arabštinou. Se zprávou přišel švédský rozhlas (Sveriges Radio). V šesti z devíti centrálních mateřských škol města Ronneby kolem 60 až 89 % dětí mají jako mateřský jiný jazyk, nikoli švédštinu. Sveriges Radio píše, že to ukazuje na tendenci k velké jazykové segregaci. Logo neziskové organizace Člověk v tísni © FOTO : FACEBOOK ACCOUNT OF ČLOVĚK V TÍSNI „Nenechme naše děti napospas hysterickým aktivistům.“ Majerová Zahradníková upozornila na aktivisty Člověka v tísni Podle ředitelky jedné z mateřských škol Ingely Bergové k situaci došlo kvůli tomu, že předškolní zařízení jsou propojené s oblastmi, kam se přestěhovávají imigranti, kteří se ubytovávají v sousedství a neasimilují se. Ve výsledku jejich děti často mluví jen arabsky a těžce komunikují s dětmi ze švédských rodin. Problém v komunikaci s dětmi imigrantů tak mají i pracovníci mateřských škol, kteří dokonce někdy používají pomoc opatrovníků. „Někdy, když dochází ke konfliktu, to může být problém, může to být výzva,“ říká ředitelka školky Skogsgläntans Monica Berggrenová. Na zprávu zareagoval jeden z nejsledovanějších na Twitteru švédských politiků – poslanec Umírněné koaliční strany Hanif Bali. Ten označil situaci za arabizaci. (Foto: Oskar Sandström/Sveriges Radio)

Loading...
 
 
 
loading...

V šesti z devíti centrálních mateřských škol města Ronneby kolem 60 až 89 % dětí mají jako mateřský jiný jazyk, nikoli švédštinu. Sveriges Radio píše, že to ukazuje na tendenci k velké jazykové segregaci.

„Nenechme naše děti napospas hysterickým aktivistům.“ Majerová Zahradníková upozornila na aktivisty Člověka v tísni

Podle ředitelky jedné z mateřských škol Ingely Bergové k situaci došlo kvůli tomu, že předškolní zařízení jsou propojené s oblastmi, kam se přestěhovávají imigranti, kteří se ubytovávají v sousedství a neasimilují se. Ve výsledku jejich děti často mluví jen arabsky a těžce komunikují s dětmi ze švédských rodin.
Problém v komunikaci s dětmi imigrantů tak mají i pracovníci mateřských škol, kteří dokonce někdy používají pomoc opatrovníků.

„Někdy, když dochází ke konfliktu, to může být problém, může to být výzva,“ říká ředitelka školky Skogsgläntans Monica Berggrenová.

Na zprávu zareagoval jeden z nejsledovanějších na Twitteru švédských politiků – poslanec Umírněné koaliční strany Hanif Bali. Ten označil situaci za arabizaci.

 
 
Loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


MR
Michael Robert
29. února 2020
It is indeed quite concerning. According to a research conducted by a uk essay writing services , the number of Arabic speakers in Sweden - or in Scandinavian countries - is an estimate of over '200,000' which is a double to the amount since the last decade. Arabic is slowly becoming the second language of Sweden, having a strong influence in Swedish media. A lot of Swedish radio channels have been broadcasting in Arabic more frequently than ever.
00