Anonymous zveřejnila zakázky Velké Británie na propagandu proti Rusku. Přišla reakce poslanců
23. listopadu 2018 Redakce AC24 Ze světa 20348 2
Hackerská skupina Anonymous zveřejnila většinu materiálů o britském projektu Integrity Initiative. Tato organizace zahájila svou činnost v roce 2015 a je financována prostředky britské vlády. Konkrétně napomáhá vedení informační války s RF. Informace byla poskytnuta portálem CyberGuerrilla.

Z dokladů plyne, že tajné služby a Ministerstvo zahraničí Velké Británie platí některým známým lidem za vedení hybridní války s Ruskem a odpor ruské propagandě.

Podle ruského zdroje každoročně dva miliony liber utrácí za to, aby lídři pokračovali ve vedení protiruského směru.

V těchto zveřejněných dokladech je oznámeno, že projektu se účastní novináři, vědci, vojáci a zástupci politické sféry.

V seznamech agentů, kteří se podílejí na informační válce, se ocitl Vladimir Ashurkov — ruský podnikatel, ředitel Fondu boje proti korupci a přívrženec ruského politika Alexeje Navalného, také odsouzený za vlastizradu — a britský vědec Igor Suťagin.

V materiálech jsou také jména mezinárodního finančníka, zakladatele a investora fondu Hermitage Capital Williama Browdera a americké britské novinářky, spisovatelky a autorky knih o Gulagu Anny Applebaumové.

Kromě toho projekt Integrity Initiative protlačuje řešení nutná pro Velkou Británii v takových zemích, jako je Španělsko, Itálie, Francie, Řecko, Litva, Norsko a jiné.

Anonymous je mezinárodní síť aktivistů a hackerů, kteří nemají určitého zástupce. Bojují za přístupnost informací a vystupují proti libovůli vlád a korupci, omezení svobody v různých sférách životu.

Musíme v Rusku promyslet myšlenku vytvoření speciální jednotky, která se bude v kybernetickém prostoru soustředit na boj proti zásahům do vnitřních záležitostí RF a také bude čelit informační válce, myslí si místopředseda výboru Státní dumy pro obranu Jurij Švytkin.

„Musíme tuto otázku promyslet, ale je možné, že budeme muset vytvořit speciální jednotku na boj proti kybernetickým útokům, protože jsme se dnes dostali na novou technologickou úroveň, kterou proti nám aktivně využívají západní státy, zároveň nás obviňují z útoků, což neodpovídá skutečnosti," uvedl Švytkin.

„Možná ruskému ministru vnitra za účelem vypracování návrhu na zajištění kybernetické bezpečnosti vůči našemu státu připravím odpovídající poslanecký dotaz," dodal poslanec.

Hackerská skupina Anonymous dříve informovala o objevení dokumentů, které odhalují činnost projektu Integrity Initiative, který Londýn pravděpodobně používal pro zasahování do vnitřních záležitostí evropských států. Na webu skupiny se uvádí, že oznámený cíl projektu je informační odpor Rusku.

Zdroj: snews.comcyberguerrilla.org

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


FD
fabulist detergent
23. listopadu 2018

nno..  chcelo by to viac takych sikovnych,, nech sa ta sila informacneho systemu ukaze aj v inom svetle... cely svet je jedna kurchvaren... 

First rule: Never trust to anyone who is pretending to be your authority!


30
JJ
Jiri Jiri
24. listopadu 2018
Jediné + je, že na seznamu chybí Czech Republic smiley
10
FD
fabulist detergent
23. listopadu 2018

nno..  chcelo by to viac takych sikovnych,, nech sa ta sila informacneho systemu ukaze aj v inom svetle... cely svet je jedna kurchvaren... 

First rule: Never trust to anyone who is pretending to be your authority!

+ 3