Angličtí fanoušci natočili video odhalující mýty o Rusku. Následovalo nečekané pokračování
14. července 2018 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 32961 1
Nedávno se na síti objevilo video, na němž dva fotbaloví fanoušci z Anglie rozptýlili populární mýty o Rusku. Přeložené do ruštiny video vyvolalo nadšenou reakci mezi uživateli a početné komentáře. Rusy tak dojal Theův videozáznam, že darovali chlapci vstupenku na semifinále.
 

Loading...
 
 
 
loading...

Na videu 17letý fanoušek Theo a jeho otec říkají, že všechny mýty, které se aktivně šíří v britských médiích a jsou oblíbené mezi turisty, se ukázaly být nepravdivé. Byli potěšeni Ruskem a jsou nesmírně překvapeni, proč tato země není mezi turisty nejpopulárnější.

Například tvrdí, že ruští chuligáni, kteří útočí na turisty, neexistují. A místní obyvatelé pomáhají s dopravou na stadion a neberou za to peníze. Jako potvrzení svých slov uvádějí videozáznamy natočené během cesty po zemi.

Anglické fanoušky potěšily i další ruské skutečnosti, například pohodlná taxislužba a levné a dobré pivo. Malá část kritiky připadla jen na leteckou společnost Poběda.

V pondělí na Facebooku umístili toto video s ruskými titulky a shlédly ho stovky uživatelů sociálních sítí. Přiznání Britů vyvolalo bouřlivou reakci.

„Když jsem se díval na toto video o své zemi, které chlapec natočil pro svůj kanál na YouTube, po tvářích mi tekly slzy. Celé národy se stávají rukojmími usměvavých hlasatelů z televizorů a přísných důvěryhodných novinových článků, které vytvářejí zkreslený a nepřátelský pohled na Rusko," napsal Oleg Torbosov, který uveřejnil video s titulky.

Theo a jeho otec říkají, že během prvních dnů svého pobytu v Rusku byli opatrní kvůli zprávám britských médií, ale přesto se rozhodli projít ulicemi v tričkách národního týmu a pod anglickou vlajkou. Místo hrozeb se setkali s ruskými fanoušky, kteří v mistrovství podporují Anglii.
K tomuto uživatelka Marina Lichverovová poznamenala, že poté, kdy náš tým skončil účast v mistrovství, „opravdu fandí Anglii".

„Nepochybně nejdůležitějším výsledkem MS jsou neformální a velmi vřelé vztahy mezi lidmi z různých zemí a Rusy," píše Irina Čičkinová.

Jevgenija Logvinovová porovnává 17letého Thea a jeho otce se Samanthou Smithovou a Katjou Lyčovou z 80. let, které sehrály svou roli při ukončení studené války.

„Co když v době internetu tento chlapec dokáže více", píše.

Po třech týdnech skončil Theův čas v Rusku. Natočil video o svém odjezdu domů a požádal uživatele, aby mu pomohli sehnat vstupenky na semifinále Anglie — Chorvatsko.

Brzy poté Rus, kterému se líbila Theova videa, mu daroval lístek na zápas.

„Napsal mi ruský fanoušek a zeptal se, jestli chci vstupenky. Samozřejmě ano! Myslel jsem, že to byl vtip, ale tenhle chlap mi koupil lístek, protože se mu líbilo, že říkám pravdu o Rusku. Děkuji, Maxi! Jsi opravdová legenda!" napsal Theo.

Dříve se uvádělo, že britská média zbytečně straší fotbalové fanoušky názorem na Rusko. Ti se naopak vraceli domů živí a zdraví a kritizovali média za pomlouvání Ruska.

 

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


30