Američtí vojáci na Slovensku? Danko odhalil obsah americké dohody o financování
16. března 2019 Redakce AC24 Ze světa 7631 7
Předseda SNS a Národní rady Slovenska Andrej Danko odpověděl obhájci smlouvy o obranné spolupráci s USA. (Foto: Flickr)
 
 
loading...

Podle politika nešlo o peníze, ale hlavně o rozmístění amerických jednotek na území státu. O události informoval slovenský server Aktuality.

Danko přednesl proslov, v němž vysvětlil svůj postoj vůči dohodě mezi USA a SR, podle které mohla republika dostat peníze od USA na rekonstrukci vojenských letišť v Kuchyni a na Sliači.

Ministerstvo obrany však dohodu odmítlo. Později se dozvědělo, že MZV Slovenska je nespokojeno s takovým rozhodnutím.

Co se týče dohody, podle Danka nešlo o peníze, ale hlavně o rozmístění amerických jednotek na území státu. „Předmětem smlouvy není finanční pomoc USA.

Hlavní smlouva je postavena tak, že jde o dohodu o obraně mezi USA a Slovenskem. Bez této hlavní smlouvy nelze ani snít o těchto finančních zdrojích. A v té hlavní dohodě je umožněna přítomnost amerických ozbrojených sil,“ prohlásil předseda SNS.

Danko také řekl, že žádný jiný členský stát Evropské unie nemá podobnou dvoustrannou smlouvu. Později však připustil, že Polsko již takovou dohodu se Spojenými státy má.

„Nejprve je třeba si zodpovědět otázku, zda Slovensko chce mít zvláštní smlouvu sice s členským státem NATO, ale smlouvu, jakou nemá s nikým jiným,“ konstatoval.

Danko se obrátil na Pellegriniho, aby slovenský premiér přednesl tuto otázku na mezinárodní úrovni. „Ústavní činitelé by měli dělat vše proto, abychom tuto problematiku vysvětlili a zaujali jasný postoj.

Měli by si ji nastudovat i ministři. A pokud ne, tak raději by měli mlčet. To říkám zejména na margo ministra hospodářství Petra Žigu (Směr-SD),“ řekl předseda SNS.

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
16. března 2019

Americkú základňu Slovensko nepotrebuje v žiadnom prípade!

Rusko nie je náš nepriateľ

To skôr sa ukazuje stále viac že našim nepriateľom sú práve USA.

Tak dúfam že toto neprejde

Načo nám tu budú Americkí vojaci. Pred kým nás majú akože ochraňovať pred nami samími vo vlastnej zemi?

Vypadá to tak že volby vyhrá skor SNS ak to takto pôjde so SMEROM dolu vodou

Vo volbe prezidenta treba dnes vsadiť na národnú silu a národného kandidáta žiaľ ani kandidát SMERU ani Čaputová to nie sú aj keď akokoľvek solídne a inteligentne vyzerajú

 


20
Jarin G.
16. března 2019

Ahoj Edo!

Čapuotvci to berou smrtelně vážně! Už před začátkem voleb se začali aktivovat (viz. foto na konci příspěvku)!!

Čaputová je obdobný projekt, jako byl Makrónek ve Francii. Kde se vzal, tu se vzal, francouzské volby ale vyhrál! A od té doby jen škodí v žoldu, však víš koho.

No počkáme si až na vyhlášení výsledků 1. kola a pak si zanadáváme. Nebo ne? 

Jak rád bych se mýlil. U nás také TV & spol. tvrdily něco jiného, než jaký byl konečný výsledek a jejich přání a podpora jiných kandidátů jim byla k ničemu.

 Ale jestli si Slováci zvolí horší verzi Kisky v sukních, tak ti nezbyde, než odejít do podzemí a tím nemyslím ty jeskyně!  Snad se lidé na Slovensku vzpamatují a uvědomí si, že hezká tvářička v politice je k ničemu!

Náhľad

 


10
Jarin G.
16. března 2019

A když už jsem tu, tak přidám "dnešního" Pjakina!

Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 11.03.2019 Titulky CZ

Program témat tohoto dílu, spustitelný.přímo z času.

Dost zajímavých témat i něco k té Venezuele pro Edu!

ю BTMN

ю BTMNpřed 6 hodinami

1. 00:34 Volodin požiadal Orješkina o podanie správy ohľadom plnenia prezidentovho poslania a národných projektov. 2. 12:03 Pokus pracovníka veľvyslanectva SŠA preniesť mínu v kufri na letisku Šeremetevo. 3. 27:12 Výpadok elektriny vo Venezuele. Diverzia zo strany SŠA. 4. 31:24 Pripojenie kozmickej lode SpaceX k ISS. Projekt Elona Muska. 5. 34:58 Úloha Zimbabwe v globálnej politike. 6. 40:28 Nelegitímna vláda na Ukrajine. 7. 45:52 Komunizmus - utópia? 8. 54:50 Ako sa stať konceptuálne mocným? 9. 56:48 Znalosti a ich šírenie ako JEDINÝ spôsob na odvrátenie vojny. VEĽMI DÔRAZNÁ výzva na samoštúdium a čítanie kníh KSB a DVTR.

Video (klik na obr.):

 

https://youtu.be/hau3kAO89bE?t=1295

 


20
EP
Eduard Piovarči
16. března 2019
Jarin obávam sa najhoršieho
10
JN
Jan Novák
16. března 2019
Slovensko si zvolí Čaputovou a základny USA tam budou cobydup.
10
Jarin G.
16. března 2019

A nejen ty. Čapí je eurohujerka, vítačka, sluníčkářka atd. atp. Ta rozbije V4 bleskovou rychlostí! Otevře brány Slovenska té "správné" liberální demokracii, LGBT i migrantům!

800px-Zuzana_caputova

ZUZANA ČAPUTOVÁ JE NEJSILNĚJŠÍ DŮKAZ EXISTENCE BRUTÁLNÍ PROPAGANDY A VYMÝVÁNÍ MOZKŮ

https://pravyprostor.cz/zuzana-caputova-je-nejsilnejsi-dukaz-existence-brutalni-propagandy-a-vymyvani-mozku/


20
EP
Eduard Piovarči
16. března 2019

USA navazují kontakty s venezuelskými pašeráky

„Mimochodem, nedávno byla zjištěna velmi zajímavá věc, že americké tajné služby pracují na navazování kontaktů – pozor! – s pašeráky, obchodníky s drogami a s lidmi, kteří se zabývají pašováním drog, aby od nich získaly informace o nelegálních přeshraničních přechodech,“ řekla Zacharovová na pátečním briefingu.

Kromě toho sdělila nové podrobnosti o blackoutu ve Venezuele.

„Stejně jako naprostá většina neštěstí, která postihla nezávislou Venezuelu v posledních letech, i toto neštěstí přišlo opět zvenčí. Podle údajů zákonné vlády země v čele s prezidentem (Nicolásem) Madurem a také podle informací z jiných důvěryhodných zdrojů potvrzujících tyto informace bylo na venezuelský elektroenergetický systém zaútočeno ze zahraničí; jde o komplexní distanční působení na systém řízení a kontroly hlavních elektrických rozvoden, na něž bylo instalováno zařízení vyrobené v západním státu, pokud to dobře chápu, v Kanadě, prohlásila Zacharovová na pátečním briefingu.

https://cz.sputniknews.com/svet/2019031 ... -blackout/Rusko navýšilo dodávky ropy do USA

Rusko zvýšilo vývoz ropy do Spojených států. Stalo se tak na pozadí nedostatku těžkých druhů ropy v USA kvůli sankcím zavedeným vůči Venezuele. V souvislosti s tím tak ruské dodávky vzrostly na 150 000 barelů za den. Takové informace se uvádí v březnové zprávě Mezinárodní energetické agentury (IEA). V porovnání s listopadem, kdy Saúdská Arábie, Rusko a Irák těžily ropu v rekordních objemech, klesla nabídka těžkých druhů ropy na světovém trhu přibližně o 1,5 milionu barelů za den. „To od listopadu představuje téměř 90 % celkového poklesu dodávek ropy na trhu. A i v březnu bude pravděpodobně těžba těžkých druhů ropy klesat. A to i vzhledem k tomu, že Venezuelu kromě sankcí zasáhly také výpadky elektřiny. A bude na to mít vliv i Saúdská Arábie, pokud dále sníží dodávky své ropy, jak uvedla,“ uzavírá celou věc IEA.

https://cz.sputniknews.com/svet/2019031 ... py-do-usa/

Ceny ropy pôjdu hore

 

Venezuelský prezident Nicolas Maduro slíbil, že v pátek provede významné změny v práci vlády.

Maduro také oznámil vytvoření nové struktury jako součást ozbrojených sil pověřených ochranou klíčové infrastruktury v důsledku nedávného velkého výpadku proudu v zemi. Prezident poznamenal, že "kybernetický útok proti venezuelskému systému elektrické energie byl teroristickým činem vlády USA proti venezuelskému lidu".

https://nation.com.pk/16-Mar-2019/madur ... astructure Ústavní prezident Venezuelské bolívarské republiky, na setkání, které se koná s veliteli REDI (Strategické oblasti integrované obrany) a ZODI (Operační prostor integrované obrany) uvedl, že "Operace Ana Karina Rote" proběhne tuto sobotu a neděli po celé zemi. Včerejší přípravy na operaci Ana Karina Rote

Jesús Rafael Suárez Chourio. Hlavní velitel Bolívarovské armády: Hrdí a šťastní, že můžeme být v sále Vlasti "Nejvyššího velitele Huga Cháveze", důstojné vojska 43. polní dělostřelecké brigády. Dnes, jsme si vědomi své hodnoty, nesobectví, loajality a vlastenectví; Jste hrdinové, kteří garantují mír a suverenitu národa.

Juan Guaido: Chtěli všechno ukrást, ale už máme kontrolu nad společností CITGO a licencí na pokračování provozu společnosti, která zachránila významnou výhodu pro národ. Chtějí, abychom opustili ulice, ale zítra do nich vyjdeme všichni a zorganizujeme zastavení uzurpace.

USA dává Citgo licenci na pokračování provozu, ale v rukou Juana Guaida

Nicolás Maduro: "Vydal jsem rozkaz na uvedení všech vojenských jednotek v zemi do pohotovosti"

Elliott Abrams: Nedávné výpadky ve Venezuele "zkrátí dlouhověkost" Madura.

Třída Cedeño, kde má Guaido dnes organizovat mítink je uzavřená

Live přenos z revoluční demonstrace mladocha. Je tam asi 2000 lidí. Ostatní kanaly jej ignorují.

https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=11&t=95&start=630

 

Že by Guaido Dogajdal?

 

 

 

 

 

 

 


00
EP
Eduard Piovarči
16. března 2019

Americkú základňu Slovensko nepotrebuje v žiadnom prípade!

Rusko nie je náš nepriateľ

To skôr sa ukazuje stále viac že našim nepriateľom sú práve USA.

Tak dúfam že toto neprejde

Načo nám tu budú Americkí vojaci. Pred kým nás majú akože ochraňovať pred nami samími vo vlastnej zemi?

Vypadá to tak že volby vyhrá skor SNS ak to takto pôjde so SMEROM dolu vodou

Vo volbe prezidenta treba dnes vsadiť na národnú silu a národného kandidáta žiaľ ani kandidát SMERU ani Čaputová to nie sú aj keď akokoľvek solídne a inteligentne vyzerajú

 

+ 2


 

Nejoblíbenější videa

Nejoblíbenější videa je momentálně nedostupný.