Američtí vědci vyvinuli šokující simulaci jaderné války mezi Ruskem a USA
19. září 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 92513 0
Američtí vědci – účastníci projektu Věda a všeobecná bezpečnost (Science and Global Security, SGS) - na Princetonské univerzitě vyvinuli simulaci ozbrojeného konfliktu za použití jaderných zbraní mezi USA a Ruskem. Podle jejich scénáře může v prvních hodinách bojových akcí zahynout a být zraněno přes 90 milionů lidí. (Foto: Youtube)

 
 
loading...
 

Autor simulace Alex Glaser na YouTube a na oficiálním webu projektu Věda a všeobecná bezpečnost zveřejnil čtyřminutový šot pod titulkem Plán A, v němž je ukázán model jaderné konfrontace mezi USA a Ruskem.

Podle scénáře začíná konflikt použitím konvenčních zbraní, pak ale podniká Rusko preventivní jaderný útok na pohraniční území Německa a Polska, aby zadrželo síly USA a NATO v Evropě. Poté NATO zasazuje odvetný úder na Kaliningradskou oblast. Podle navrhovaného scénáře v důsledku toho přerůstá konflikt do taktické jaderné války na území Evropy, pak se rozšiřuje i na území USA a Ruska.

„SGS vyvinula simulaci pravděpodobné eskalace vojenských akcí mezi Spojenými státy a Ruskem s ohledem na realistické pozice jaderných sil, cíle a odhady počtu smrtí. Podle výpočtů bude v prvních několika hodinách konfliktu zabito a zraněno přes 90 milionů lidí,“ uvádí se na webu projektu.

Autoři simulace poukazují na to, že projekt byl „motivován nutností zdůraznit potenciálně katastrofální následky nynějších plánů jaderné války USA a Ruska“.

Náměstek ministra zahraničí RF Sergej Rjabkov dříve prohlásil, že neodpovědné kroky administrativy prezidenta USA Donalda Trumpa zvyšují riziko jaderného konfliktu, Moskva na to musí reagovat. Zdůraznil, že „tyto hry s možností nasazení jaderných zbraní v konfliktu nabývají stále více zneklidňujícího až hrozivého rázu“.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor