Americký ministr zahraničí Mike Pompeo zamíří do Česka, kde odstartuje své evropské turné
30. července 2020 Redakce AC24 Ze světa 4047 1
Vypadá to, že Českou republikou již brzy poctí svou návštěvou americký ministr zahraničních věcí Mike Pompeo. Ten by měl do Prahy zamířit již za necelé dva týdny. Šéf americké diplomacie se chystá na evropské turné a přípravy jeho cesty jsou již v plném proudu. (Foto: Flickr)

 
 
loading...
 

Připomeňme, že Pompeo kromě naší země navštíví také jiné evropské státy, například Slovinsko, Rakousko a Polsko.

Pokud jde o to, kdy by k nám měl americký ministr dorazit, hovoří se o první polovině srpna.

„V Česku by měl být 11. a 12. srpna. Právě u nás cesta začíná. Američané mají zájem spojit to s tématy jako je vzpomínka osvobození během 2. světové války či konec totality v roce 1989,“ uvedl médiím důvěryhodný zdroj.

Připomeňme, že Pompeo měl původně do ČR zavítat již dříve, a to když zvažoval cestu na oslavy osvobození Plzně Američany. Tehdy mu však jeho plány překazila pandemie koronaviru.

Nejnovější informace hovoří o tom, že ve středu 29. července o přípravách hovořil americký velvyslanec v Praze, Stephen B. King, i s premiérem Andrejem Babišem. V rámci cesty amerického ministra se totiž počítá i s jednáním s Babišem.

Oba politici spolu telefonicky jednali už na začátku května, tedy v době nouzového stavu, a to právě kvůli covidu-19. V té době oba politici společně deklaraci k mobilním sítím 5G.

Lze tak tedy předpokládat, že právě nová digitální infrastruktura bude součástí balíčku témat, o nichž bude chtít Pompeo se spojenci v Evropě jednat.

Tato deklarace si totiž klade za cíl vytvořit mechanismus hledání spolehlivých a důvěryhodných dodavatelů pro sítě 5G, ochránit sítě před narušením a manipulací a zajistit v nich ochranu soukromí a práv občanů.

Babiš však nebyl jediný, kdo s Pompeem jednal. Již v únoru s ním hovořil jeho český protějšek, ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Ti spolu navzájem probírali kybernetické hrozby a společné armádní mise.

Zdroj: snews.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
30. července 2020

A kto je vôbec naňho zvedaví vládny pajací na gumičkách?

Nech sedí radšej doma v USA kde majú problémov plnú stodolu, alebo ten svoj bordel chce vyvážať do sveta?

https://aragonit11.blogspot.com/2020/07/matovic-bez-chrbtovej-kosti-neodstupi.html


00