Americký časopis napsal o „neslýchané“ americké zbrani
12. září 2020 Redakce AC24 Ze světa 10811 2
Prezident USA Donald Trump, když mluvil o „neslýchané“ americké zbrani, jejíž analogy nemají prý ani Rusko, ani Čína, měl na mysli nejspíše jaderné bojové hlavice W76-2, jejichž vývoj a provoz oznámili američtí vojáci již v roce 2018, píše časopis Popular Mechanics. (Foto: Wikimedia)

 
 
loading...
 

List The Washington Post s odvoláním na úryvek z knihy Rage (Vztek) napsal, že americký prezident Donald Trump oznámil, že USA mají systém jaderných zbraní, o němž Rusko a Čína ani neslyšely.

V listě, který uvádí úryvky z Woodwardovy knihy, se uvádí, že Trump promluvil o „neslýchané“ zbrani v roce 2017, když uvažoval o tom, jak blízko mají USA k válce s KLDR.

Podle slov autora knihy po tomto prohlášení anonymní zdroje potvrdily, že USA mají nové tajné systémy zbraní, a prohlásily, že byly překvapeny tím, že o nich Trump promluvil.

Včera Trump ve vystoupení před svými stoupenci v Michiganu znovu prohlásil, že podobnou zbraň nemají ani Rusko, ani Čína.

„Prezident měl nejspíše na mysli nové jaderné bojové hlavice W76-2, které byly vyvinuty pro balistické rakety podvodní dislokace Trident D-5,“ píše časopis.

Podle jeho verze je v současné době ve výzbroji Vojenského námořnictva USA dvanáct atomových raketových ponorek vybavených asi 20 balistickými raketami Trident D-5, každá raketa může nést čtyři nebo pět jaderných bojových hlavic W76-2.

Jedna taková bojová hlavice má sílu kolem 100 kilotun, je tedy asi šestkrát silnější než puma shozená na Hirošimu, píše Popular Mechanics.

Časopis zdůraznil, že o jaderných bojových hlavicích W76-2 se zmínila Trumpova administrativa poprvé v únoru roku 2018 jako o zbrani, která „pomůže čelit jakémukoli chybnému pojetí mezery v amerických regionálních zadržovacích silách“.

Dříve bylo oznámeno, že USA zahájily výrobu nových jaderných bojových hlavic malé síly W76-2, jimiž mají být vybaveny mezikontinentální balistické rakety na strategických atomových ponorkách.

V Moskvě označili zahájení v USA výroby nové strategické jaderné bojové hlavice malé síly za činitel, který nedodává současnému světu bezpečnost.  Velvyslanec RF v USA Anatolij Antonov v rozhovoru pro Sputnik prohlásil, že právě sázka USA na jaderné nálože malé síly, a nikoli opatření Ruska, destabilizuje světový systém jaderného zadržování. 

Zdroj: snews.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
12. září 2020

Nemá to konca karaja až sa raz niečo nedojebe a potom budeme všetci v r.ti

https://aragonit11.blogspot.com/2020/09/americane-vyhodnotili-vojensky.html


00
SI
s0lari iral0s
13. září 2020
Tou neslýchanou americkou zbraňou je...no predsa lož. Tou dlho vládli svetu, ale tá zbraň má jednu slabinu. Má krátke nohy, a preto už svetu nevládnu. Nastupuje Rusko a Čína.
00