Americká policie nelegálně vstoupila do budovy venezuelského velvyslanectví ve Washingtonu
14. května 2019 Redakce AC24 Ze světa 5382 3
Aktivisté a americké úřady se navzájem obvinili z nezákonného pobytu ve velvyslanectví Venezuely ve Washingtonu.
 

 

Dříve policie a zástupci Tajné služby USA pronikli na území venezuelského velvyslanectví, kde se už více jak měsíc nacházejí aktivisté a přívrženci zákonného prezidenta Venezuely Nicoláse Madura. Policisté jim nabídli, aby budovu diplomatické mise opustili dobrovolně. Aktivisté to odmítli, následně policisté opustili budovu a vchod zvenku uzavřeli.

„Aktivisté jasně uvedli, že pouze brání mezinárodní právo a mír, to je jejich cíl. Varovali také americké orgány, že nezákonně pronikly do budovy,“ oznámila novinářům mluvčí aktivistů Mara Verheyden-Hilliard.

Zástupci Tajné služby USA, kteří jsou odpovědní za ochranu velvyslanectví, zase aktivistům přečetli a následně rozdali letáky, ve který je uvedeno, že venezuelská opozice, kterou USA oficiálně uznávají, vyžaduje, aby aktivisté opustili budovu.

„Velvyslanci (jmenováni venezuelskou opozicí) od každého, kdo se nachází v budově, vyžadují, aby okamžitě opustil budovu a nevracel se bez speciálního povolení,“ uvádí se na letáku.

„Navíc pověření policisté od každého, kdo se nachází v budově, požadují, aby ji okamžitě opustil. Osobně předali toto oznámení v budově,“ uvádí se na letáku, který není podepsaný a je na něm pouze datum – pondělí 13. května.

Kdo výzvu neuposlechne, hrozí mu zatčení a trestní stíhání, je také uvedeno na letáku.

Aktivisté prohlašují, že chrání budovu před nezákonným obsazením americkými orgány a přívrženci opozice.

Samotný Maduro už dříve aktivistům poděkoval a vyjádřil hluboké nadšení za ochranu velvyslanectví.

Od poloviny minulého týdne ve velvyslanectví nefunguje elektřina, o víkendu byla odpojena i voda. Venezuelští diplomaté opustili velvyslanectví na konci dubna na základě požadavku amerických orgánů.

V budově zůstávají čtyři američtí nevládní aktivisté.

21. ledna začaly ve Venezuele masové protesty proti prezidentu Madurovi brzy po jeho složení přísahy. Řada západních států v čele s USA prohlásila, že uznává Guaida za prozatímního prezidenta. Maduro zase označil předsedu parlamentu za americkou loutku. Rusko, Čína, Turecko a některé další země podpořily Madura jako legitimního prezidenta.

Zdroj: telesurenglish.net

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


V2
Vaclav 2
14. května 2019
us demo na celém světě je naprosto bezkonkurenční.... příkazy, rozkazy, sankce, vyhrožování, sankce, násilí, sankce, vyhrožování, terorismus, války a bomby... a vše je promícháno bezkonkurenční lží... co víc dodat... 
20
TF
tomas fuk
14. května 2019
obranci venezuelskeho velvyslanectvi necht zabiji kazdeho americana co nelegalne vnikne na venezuelskou pudu,coz velvyslanectvi je. American je svab a spina lidstva a musi byt vyhuben.
10
EP
Eduard Piovarči
14. května 2019

Američania porušujú všetky zákony a všade nič im nie je sväté len ich "národné" záujmy v celom svete rozumej Chamtivosť a mocibažnosť

https://aragonit11.blogspot.com/2019/04/blog-post_23.html


00
V2
Vaclav 2
14. května 2019
us demo na celém světě je naprosto bezkonkurenční.... příkazy, rozkazy, sankce, vyhrožování, sankce, násilí, sankce, vyhrožování, terorismus, války a bomby... a vše je promícháno bezkonkurenční lží... co víc dodat... 
+ 2