Američané vyhodnotili vojenský potenciál Číny. Letectvo země dohání své západní protějšky, tvrdí
7. září 2020 Redakce AC24 Ze světa 8928 1
Čínské letectvo zůstává největším letectvem v asijském regionu a třetím největším na světě, uvádí se v nové zprávě Ministerstva obrany Spojených států. (Foto: Wikimedia)

 
 
loading...
 

„ČLOA (Letectvo Čínské lidové osvobozenecké armády, pozn. red.) rychle dohání západní vzdušné síly v celé řadě schopností a kompetencí,“ uvádí se ve zprávě Pentagonu.

Americká obrana se v této souvislosti také domnívá, že Čína hodlá posílit svůj vojenský vliv nejenom v oblasti východní Asie, ale po celém světě, a to pomocí svého námořnictva, které podle zprávy je z hlediska počtu bojových plavidel největší na světě, zahrnuje tedy asi 350 lodí a ponorek, včetně více než 130 hlavních bojových lodí.

Zpráva rovněž popisuje Čínskou lidovou osvobozeneckou armádu (ČLOA) jako největší světovou pozemní sílu, která se pokračuje v modernizaci a zlepšování vlastní mobility a účinnosti.

Stojí za zmínku, že koncem července čínský prezident Si Ťin-pching zdůraznil důležitost dronů jako součást čínského letectva, které podle něj již disponuje pokročilými letadly a systémy obrany vzdušného prostoru.

„Drony zásadně mění válečné scénáře. Je nutné posílit výzkum v oblasti bojových dronů (…), zrychlit výcvik pilotů dronů,“ pronesl Si Ťin-pching před studenty letecké univerzity ČLOA v Čchang-čchunu.

Dodáme, že se v letošní výroční zprávě Ministerstva obrany Spojených států na téma vojenského potenciálu Číny uvádělo, že čínské letectvo vyvíjí nové stealth bombardéry středního a dlouhého doletu schopné zasahovat cíle v regionálním a globálním měřítku.

Upozorňovalo se také, že Peking usiluje o modernizaci svých sil se záměrem překonání mezery v leteckém potenciálu se západními státy.

Zdroj: defense.gov

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
7. září 2020

Zlá správa pre USA oligarchiu ktorá by rada ovládala celý svet. Čínu už nemožno zastaviť. Zvládli Covid na jednotku a ekonomicky dobiehajú stratené. Vyskúšali svoj raketoplán v automatickom režime a idú nezadržateľne dopredu aj v ostatných nových technológiách. Intelektuálne sú obrovskou silou práve svojím počtom vzdelanosťou a úrovňou vysokého školstva i výskumu. Zbavia sa už len dolárových zásob a nakúpia ďalšie tony zlata tak ako to robí aj Rusko. V Číne to má odrovskú a nezadržateľnú dinamiku.

Preto majú USA gankstri strach z Číny a samozrejme i z Ruska ktoré sa tiež nedarí položiť na lopatky a tieto dve krajiny dokonca spolupracujú ekonomicky i vojensky čo je ešte väčší prúser.

https://aragonit11.blogspot.com/2020/08/v-minsku-probiha-akce-na-podporu.html

 


00