Akcie Twitteru se propadly po zablokování Trumpova účtu
11. ledna 2021 Redakce AC24 Ze světa 3973 3
Akcie společnosti Twitter spadly v pondělí v předobchodní fázi o více než osm procent. Došlo k tomu poté, co Twitter trvale zablokoval účet úřadujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa. (Foto: Pixabay)

 

 
 
 

K 10:44 SEČ klesly akcie společnosti v předobchodní fázi o 7,89 procenta na 47,42 dolarů. O několik minut dříve pak pokles dosáhl 8,3 procenta.

Připomeňme, že sociální síť Twitter 9. ledna trvale zablokovala účet úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa, a to kvůli „riziku dalšího podněcování k násilí“. Dříve v lednu zablokovaly Trumpovi přístup k účtu také sociální sítě Facebook, Instagram a další, a to na různě dlouhou dobu. Důvodem se stala prohlášení prezidenta k účastníkům protestů, kteří 6. ledna vtrhli do Kapitolu.

Ke zmíněným nepokojům došlo v den, kdy Kongres USA schvaloval výsledky uplynulých prezidentských voleb. Příznivci  úřadujícího a poraženého prezidenta Donalda Trumpa zaútočili na Kongres USA, což vedlo k přerušení zasedání Kongresu a evakuaci kongresmanů. Zasedání bylo obnoveno až večer a trvalo téměř do rána.

Uvádí se, že když Kongres schvaloval výsledky prezidentských voleb, Trump uspořádal meeting pro své příznivce ve Washingtonu a vyzval je, aby šli ke Kapitolu „pomáhat slabým republikánům“. Právě po tomto jeho prohlášení dav příznivců prezidenta oblehl Kapitol, vnikl do budovy a způsobil v ní pogrom. Během těchto protestů zemřelo pět lidí a přes padesát jich bylo zadrženo.

AC24.cz je také na GAB a Telegramu.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
11. ledna 2021

Takto je to dobré tých parchantov treba práve takto vytrestať.

Aj u nás to treba urobiť presne tak ako v USA nech padnú úplne na hubu

https://aragonit11.blogspot.com/2021/01/v-usa-vypuklo-povstanie-led-6-2021-zive.html


10
V2
Vaclav 2
11. ledna 2021

kdo zase zplodil tenhle článek? nějak mu haraší...

a co se týče akcií, spadly, to je dobré a budou padat i nadále, to je celkem předpokladitelné... to je ale v momentální době nedůležité


10
EP
Eduard Piovarči
11. ledna 2021

Ono je to dôležité poukazuje to na to že ludia tiež majú moc zastaviť rast a prijmy Elít. A treba to začať robiť masovo a radikálne. Elity odstriuhnúť od vodopádou peňazí ktoré majú od nás

https://aragonit11.blogspot.com/2021/01/v-usa-vypuklo-povstanie-led-6-2021-zive.html


00