A zkusili jste pracovat? Filipínský hoteliér surově poučil hvězdy Instagramu
23. dubna 2019 Redakce AC24 Ze světa 7172 1
Noviny The New York Times zveřejnily článek o majiteli hotelu na Filipínách, Gianlucovi Casacciovi, který zkritizoval „influencery“. Ti výměnou za zveřejnění svých fotografií na Instagramu žádají hoteliéry o služby zdarma, podle něj je to nezdvořilé.

 
 
loading...
 

Influenceři cestují po světě a zveřejňují své fotografie na sociálních sítích. Když jsou dobří, většinu finančních nákladů jim pokryjí hoteliéři a vlastníci resortů.

V březnu tohoto roku si Gianluca Casaccia, majitel malého podniku White Banana Beach Club na filipínském ostrově Siargao, sedl k počítači, aby si přečetl elektronickou poštu. Když si ale v jedné zprávě opakovaně přečetl větu „Jsem influencer“, došla mu trpělivost.

Od května loňského roku, kdy svůj podnik s výhledem na azurové Filipínské moře otevřel, dostal podobných mailů už více než sto. Většina moderních cestovatelů jej žádá o ubytování a jídlo zdarma, výměnou za zveřejnění svých fotografií na Instagramu nebo dalších sociálních sítích.

Typický mail od influencera podle Gianluca vypadá takto: „Přijíždím 25. nebo 27., potřebujeme tři postele, jídlo a ubytování.“ A vše požadují samozřejmě zdarma.

„Myslíme si, že to je nezdvořilé,“ řekl Gianluca novinám The New York Times. Na svých facebookových stránkách proto zveřejnil zprávu pro tyto influencery.

„Dostáváme hodně žádostí na spolupráci s instagramovými influencery. Rádi bychom oznámili, že náš podnik nemá zájem o spolupráci se zmíněnými influencery. Chtěli bychom vám také navrhnout, abyste zkusili jiný způsob, jak se najíst, napít a přespat zdarma. Nebo zkuste opravdovou práci,“ napsal.

Na ostrově se stal hrdinou

Následnou reakci na sociálních sítích, která se stala virální, nečekal. Za týden získal jeho příspěvek více než 11 tisíc lajků, 3 000 sdílení a přibližně 700 komentářů. „Jen jsem chtěl tyto lidi zastavit,“ tvrdí Gianluca. Na Facebooku i na samotném ostrově se však stal hrdinou. Lidé ocenili jeho útok na „novodobé žebráky“, jak je nazval jeden z uživatelů.

Zdroj: nytimes.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


LB
little boy
23. dubna 2019
Konečne som sa dozvedel, kto je to influencer. Tušil som už predtým, že je to nejaká škodná, ale furt som si to zabudol vygoogliť.
20
LB
little boy
23. dubna 2019
Konečne som sa dozvedel, kto je to influencer. Tušil som už predtým, že je to nejaká škodná, ale furt som si to zabudol vygoogliť.
+ 2