592 miliard korun. Tak vysokou částku německá vláda za migranty a uprchlíky ještě neutratila
21. května 2019 Redakce AC24 Ze světa 3814 3
Výdaje Berlína na pomoc při integraci více než milionu uprchlíků a na boj proti základním příčinám migrace dosáhly v roce 2018 rekordních 23 miliard eur (téměř 592 miliard korun). Informoval o tom portál Reuters s odkazem na vládní dokument německého ministerstva financí. (Foto: Flickr)
 

 
Loading...

Berlínské výdaje tak ve srovnání s rokem 2017 vzrostly téměř o 11 %. Tehdy podle německého ministerstva financí země utratila jen 20,8 miliard eur, tedy 535 miliard korun českých.

V roce 2018 tak německá vláda utratila téměř osm miliard eur za opatření k zadržení migrantů na území Evropské unie a za zlepšení životních podmínek.

Podle agentury Reuters navíc spolkové země Německa obdržely v roce 2018 celkem 7,5 miliardy eur z rozpočtu země, a to na výdaje spojené s ubytováním a integrací uprchlíků. To je tedy o 14 % více než v roce 2017.

Zástupci německého ministerstva vnitra uvedli, že migrační služby země v roce 2018 podaly celkem 162 000 počátečních žádostí o azyl, přičemž dvě třetiny těchto žádostí pocházely z evropských zemí. Pro srovnání – v roce 2017 bylo podáno 198 tisíc žádostí a v roce 2016 šlo o 722 tisíc.

V Německu bylo dosaženo i dalšího nového rekordu, a to v počtu zahraničních vězňů ve věznicích. Uvádí se, že vězeňské orgány věnují zvláštní pozornost vězňům s islámským původem.

V současnosti v Německu žije zhruba šest milionů muslimů, což představuje 7 % z celkové německé populace (82 milionů). Naproti tomu podle shromážděných údajů tvoří muslimové zhruba 20 % z 65 000 vězňů v německých věznicích.

Místopředseda SPD Radim Fiala v březnu k této věci uvedl, že tímto způsobem se projevuje „fatální selhání sluníčkářského multikulturalismu“ v Evropské unii.

Zdroj: reuters.com

 

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JJ
00
V2
Vaclav 2
21. května 2019
ano, bude to dražší...po puči v Rakousku teprve...
00
VC
Vítězslav Crha
21. května 2019
Další hřebík do rakve světového finančního systému. Dojčlandi brzy nebudou mít na důchody a pro sociálně slabé spoluobčany na základní pokrytí jejich potřeb. Prostě ty prachy prošustrují a hotovo. Od teď by se Němci měli se všema platbama na stát vykašlat a prostě finančně stávkovat. I tak to semele celou EU a to již velmi brzy. Jen idiot si musí myslet, že to takto musí fungovat do alelujá. Tak Bohu žel, ani náhodou a toto všechno jsou doslova a do písmene urychlovače pádu měnového systému. Ten se zřítí ještě letos a to na 100 %, jak udávají vysoké ekonomické kruhy. Stačí poze sledovat a číst zprávy a bude jasno každému.
00