47 mrtvých. Výbuch čínské chemičky má hrůzostrašné následky. Moment exploze natočen na video
22. března 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 9562 0
Ve městě Jen-čcheng ve východočínské provincii Ťiang-su ve čtvrtek došlo k explozi v chemické továrně. Katastrofa si vyžádala 47 mrtvých, mezi oběťmi jsou i děti ze školky. Další 32 osob se nachází v kritickém stavu a 58 zraněných v těžkém stavu. V pátek o tom informuje čínský list Žen-min ž´-pao. (Foto: Youtube)

Čínský prezident Si Ťin-pching uvedl, že mrtvých je zatím 47 a dalších 90 osob je vážně zraněno.

Agentura Nová Čína uvádí, že při výbuchu se zřítila řada okolních průmyslových budov, v dalších budovách se vysypala okna. Na místo se sjelo 400 hasičů a záchranářů s 86 hasičskými vozy. Úřady příčinu tragédie zatím vyšetřují.

Celkově bylo do 16 místních nemocnic převezeno 640 zraněných. Na místě a v okolí chemického závodu byly evakuovány čtyři tisíce lidí. 3000 pracovníků závodu a ostatní jsou místní obyvatelé. Místní orgány později oznámily, že pitná voda na místě není znečištěna.

Čínská média uvádí, že oběťmi jsou i děti ze školky, která s průmyslovou zónou sousedí. Na sociálních sítích i v čínských médiích se objevila videa, na kterých je vidět desítky metrů vysoká ohnivá koule a následně velký oblak černého dýmu.

K výbuchu v Jen-čchengu došlo asi ve dvě hodiny odpoledne místního času, exploze byla natolik silná, že čínská seismologická agentura zaznamenala zemětřesení o síle 2,2 stupně.

V Číně k podobným tragédiím dochází opakovaně, často je vinna připisována nedodržování základních bezpečnostních předpisů. Z nedávné doby je jedním z nejhorších případů tragédie ve východočínském přístavu Tchien-ťin, kde v roce 2015 ničivé výbuchy zabily 173 lidí.

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor