47 mrtvých. Výbuch čínské chemičky má hrůzostrašné následky. Moment exploze natočen na video
22. března 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 12013 0
Ve městě Jen-čcheng ve východočínské provincii Ťiang-su ve čtvrtek došlo k explozi v chemické továrně. Katastrofa si vyžádala 47 mrtvých, mezi oběťmi jsou i děti ze školky. Další 32 osob se nachází v kritickém stavu a 58 zraněných v těžkém stavu. V pátek o tom informuje čínský list Žen-min ž´-pao. (Foto: Youtube)

 

Čínský prezident Si Ťin-pching uvedl, že mrtvých je zatím 47 a dalších 90 osob je vážně zraněno.

Agentura Nová Čína uvádí, že při výbuchu se zřítila řada okolních průmyslových budov, v dalších budovách se vysypala okna. Na místo se sjelo 400 hasičů a záchranářů s 86 hasičskými vozy. Úřady příčinu tragédie zatím vyšetřují.

Celkově bylo do 16 místních nemocnic převezeno 640 zraněných. Na místě a v okolí chemického závodu byly evakuovány čtyři tisíce lidí. 3000 pracovníků závodu a ostatní jsou místní obyvatelé. Místní orgány později oznámily, že pitná voda na místě není znečištěna.

Čínská média uvádí, že oběťmi jsou i děti ze školky, která s průmyslovou zónou sousedí. Na sociálních sítích i v čínských médiích se objevila videa, na kterých je vidět desítky metrů vysoká ohnivá koule a následně velký oblak černého dýmu.

K výbuchu v Jen-čchengu došlo asi ve dvě hodiny odpoledne místního času, exploze byla natolik silná, že čínská seismologická agentura zaznamenala zemětřesení o síle 2,2 stupně.

V Číně k podobným tragédiím dochází opakovaně, často je vinna připisována nedodržování základních bezpečnostních předpisů. Z nedávné doby je jedním z nejhorších případů tragédie ve východočínském přístavu Tchien-ťin, kde v roce 2015 ničivé výbuchy zabily 173 lidí.

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor