4 zásahy. Na fotografii byl zachycen zasažený tank T-72M1 Adra syrské armády
21. února 2020 Redakce AC24 Ze světa 16823 0
Syrští vojáci odtáhli jeden z poškozených tanků T-72M1 Adra, který bojoval v posledních bojích nedaleko Aleppa. Tank na fotografii byl hned čtyřikrát zasažen. (Foto: Twitter)

Loading...
 
 
 
loading...

Tank patří elitní Čtvrté tankové divizi, která se aktivně účastnila nedávného velkého boje. Protivník kladl silný odpor za hromadného využití protitankových řízených raket různých typů.

V důsledku těchto bojů byly zcela zničeny pouze tanky starých typů, které byly vyvinuty v 50. – 60. letech. Moderní tanky T-72 a T-90A znovu předvedly vysokou odolnost pancíře.

Pokud se zaměříme na T-72M1 Adra, tak tyto stroje si Syřané modernizovali samostatně. V přední části tanku a věže a také na bocích byly namontovány dodatečné kontejnery s výplňovým materiálem, které byly posíleny mřížovanými kumulativními štíty. Vojáci se domnívali, že tato ochrana bude efektivní především proti ručním protitankovým granátometům, ale poslední zkušenosti ukazují, že dokáže odolat i protitankové řízené střele.

Co se týče tanku na fotografie, Syřané uvádí, že vydržel čtyři zásahy. Stroj byl odtažen do týlu, kde bude opraven, poté se vrátí na bojiště.

 
 
Loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor