4 miliony psychofarmak českým dětem v roce 2017. Přijďte na výstavu, která varuje před praktikami psychiatrů
21. července 2018 Redakce AC24 Z domova 11135 7
Praha - Česká pobočka celosvětově působící organizace odhalující a vyšetřující psychiatrická zneužívání - Citizens Commission on Human Rights (Občanská komise za lidská práva) slavnostně otevřela v Praze svou výstavu Psychiatrie: pomoc nebo hrozba?

 
 
loading...
 

Speciální část výstavy je věnována problematice označování dětí psychiatrickými diagnózami, souvisejícími s poruchami chování a učení, a s následným předepisováním nebezpečných psychofarmak dětem. Od počátku předepisování přípravků na ADHD v ČR v roce 1997 se zvýšil roční objem předepsaných
denních dávek ze 109.000 na bezmála 4.000.000 v roce 2017; za prvních pět měsíců roku 2018 už to dokonce bylo 1.800.000, což je téměř tolik, kolik bylo předepsáno za celý rok 2012. ČR tak v předepisování stimulačních i nestimulačních „léků“ na ADHD zaznamenává dramaticky rostoucí trend. To vše navzdory tomu, že „duchovní otec“ ADHD, doktor Leon Eisenberg, na konci své kariéry prohlásil, že „ADHD je ukázkovým příkladem fiktivní choroby“. A také navzdory tomu, že úřady pro dohled nad léčivy ze zemí, kde jsou již desetiletí standardně dětem předepisována, varují, že stimulancia předepisovaná pro tzv. syndrom hyperaktivity a snížené pozornosti (ADHD) mohou být příčinou mozkové mrtvice, srdečního infarktu a úmrtí.

Výstava s názvem „Psychiatrie: pomoc nebo hrozba?“ byla zahájena tiskovou konferencí pro média, na níž vystoupili lidé s přímou zkušeností s ADHD a psychiatrií, kteří popsali své negativní zkušenosti a důsledky léčby. Zbyněk Svadba, předseda Občanské komise za lidská práva v ČR, k tomu uvedl:

„Problémy se soustředěností a problémy ve vztazích s rodiči i okolím, děti měly i v minulosti. Chování, kterým se často vymykají představám dospělých, je většinou běžnou součástí jejich vývoje. Jsme přesvědčeni, že dětství není diagnóza a proto je nemístné, aby běžné problémy dětí byly řešeny psychiatrickými léky.“

Velmi důležitý pohled na tuto problematiku přednesl, jako host, doktor Jeroným Klimeš, zabývající se především psychologií rodiny. Dle jeho slov je ADHD módní diagnózou posledních let. „Módní diagnózy provází velmi velké procento případů, kdy dítě fakticky poruchu nemá, ale diagnosa je mu chybně připsaná. Dítě je pak nuceno jíst prášky, které mají velmi mnoho vedlejších účinků a jsou mu samozřejmě spíš ke škodě.“

Dr. Klimeš dále poukázal, že psychiatři mají na své pacienty velmi málo času - cca 15 minut, kdy si opravdu stačí jen zběžně poslechnout problémy dítěte a předepsat mu léky. „Není čas na detailnější rozbor příčin problémů dítěte. Děti se totiž často hyperkineticky chovají, i když nemají samu diagnosu ADHD, která by vyžadovala brát stimulancia (Ritalin). K tomu je ale třeba pečlivé diferenciální diagnosy, na kterou nemají psychiatři ve shonu jejich ordinací čas. Velmi častý důvod hyperkinetického chování je třeba obyčejné chronické nevyspání, které vyplývá ze závislosti na telefonu a nočního hraní her. Zkrátka medikace by měla být poslední léčebná volba, ne první nástřel.“

Výstava je pořádána v České republice již po šesté (4x v Praze, 1x v Brně a 1x v Plzni) a doposud jí shlédlo přes 20.000 návštěvníků, a to jak z řad laické, tak i odborné veřejnosti. Výstava mimo jiné odhaluje nehumánní praktiky dřívější i současné psychiatrie a odhaluje problematická místa tohoto oboru, který ve skutečnosti nemá mnoho společného s medicínou.

Ve 14 krátkých dokumentárních filmech a na velkoplošných informačních panelech jsou odhaleny barbarsképseudovědecké praktiky; v dokumentech vystupuje kromě psychiatrických obětí také na 160 odborníků (lékařů, advokátů, vědeckých pracovníků, pedagogů, psychologů i psychiatrů), kteří poukazují na problematické oblasti a k některým konkrétním problémům navrhují řešení.

Pro veřejnost je výstava otevřena 20. července od 12:00 a pak následně každý den od 9:00 do 20:00 až do 3. srpna 2018. Vstupné je dobrovolné.

V návaznosti na mezinárodní kongres probíhající v Praze, pořádaný Mezinárodní asociací pro dětskou a dorostovou psychiatrii (23rd World Congress of the International Association for Child and Adolescent Psychiatry and Allied Professions) pořádá Občanská komise za lidská práva protestní pochod s cílem upozornit na nesmyslné diagnostikování dětí a mladistvých psychiatrickými diagnózami a následné předepisování psychofarmak. Pochod proběhne v úterý 24.7.2018, bude zahájen v 15:00 na Karlově náměstí a bude zakončen před budovou Kongresového centra, kde kongres probíhá.

Detailní stručné informace o výstavě jsou k dispozici na www.vystavapsychiatrie.cz

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JN
Jaromír Novák
21. července 2018
Nehledat příčinu a vyrobit co nejvíce závisláků farmatick loby je silnéjší než zbrojařská.
40
JM
John Maxwell *
21. července 2018
Zdravím , přesně ... závisláci , feťáci ,samostatně nemyslící ... ovce ... toť cíl ...
40
JN
Jaromír Novák
21. července 2018
Též zdravím , nedej bože ,kdyby se uzdravili a nemuseli zobat., bylo po kšeftu a ofce by byla zas o něco nezávislejší a svobodnější.
40
Satan Atan Henoch
21. července 2018

Jeden ze střípků boje s lidskou neovladatelností. Nasadit prášky, pak na nich vytvořit závislost a nakonec ovládat.

Jsi nemocný člověče, vzdyť bereš ty prášky na přílišnou nezávislost již od děctví. Tak co chceš ? Musíš poslouchat, člověče, nejsi svéprávný, vždyť bereš ty prášky od tří let, kdy jsi se začal vztekat. Tak co chceš ? Si stěžuješ na otrávenej organismus ? V háji máš ledviny ? Játra ? Pivo piješ ? Vínko si dáš, občas ? Jenom na narozeninách ? Ale cigára kouříš ? Pak si za to můžeš sám !!! Že ty prášky bereš od tří let ? To s tvejma ledvinama nemá nic společnýho, rozumíš !!! Kouříš, pivo si dáš i víno, rozumíš i víno !!! Tak co chceš ? Dobrá, dám, ehm,ehm, ...prodám ti jinej prášek, hochu, mám z něj větší bonus. To ti ale říkat nebudu. Moment, mám tady nějaké novinky, měli jsme ve Španělsku konferenci, rozumíš, ve Španělsku. Žádný malý školení, ale rovnou konferenci, rozumíš. Mám tady jednu výbornou novinku, všichni si ji pochvalovali, všichni. A jaký lékařský kapacity nám přednášely ! To bys koukal ! Tákhle malinký jsme byli, rozumíš. Zástupci těch největších farmakologických firem nás učili a ty si myslíš, že pro tebe nic nemám. No, že jsi to ty, podívám se na ceny tě...ehm, ehm. .. na ty nové výborné léky, pro tebe hochu, pro tebe. Mám tě rád, vždyť tě znám tak dlouho, od tří let tě znám, tak že jseš to ty...hele tady to je. To je pro tebe jak dělaný, rozumíš ! Předepíšu ti tady tu novinku, určitě tě to zvedne. Tu únavu máš z piva, chápeš. Po pivu se spí. Tak vidíš, že mám pravdu.

 

P.S. tohle jsem nepsal já, ale autor je duch nesvatý. Možná jste ho poznali, takhle s vámi mluví neustále. Navíc pokud se zaposloucháte do rozmluvy dvou pubescentů, slyšíte ho mluvit také.

 

Henoch

 


20
TM
Taylah Moseley
21. července 2018

Komentář byl odstraněn z důvodu nevhodného obsahu.


10
Satan Atan Henoch
21. července 2018

Taylahu, Taylahu,

 

ty tvoje eura ...snad víš co se chystá v kuolárech ? Nejen euro, ale i dolar hochu to má za sebou. Tak se s tím smiř a někdy napiš, co si pak za ně koupíš, až se hodnota eura projeví naplno, jak se ti vede. Už tady máme Dusíka, pátýho elementa. Ten zase prodává videa, víš. Vyšší sledovanost teď je důležitá, když lidi nezajímá veřejnoprávní tv. Proto se teď musí nabízet jinde. 

 

Henoch


40
PE
01
JN
Jaromír Novák
21. července 2018
Nehledat příčinu a vyrobit co nejvíce závisláků farmatick loby je silnéjší než zbrojařská.
+ 4