18letý mladík za volantem Audi ohrozil život právě narozeného miminka
26. května 2019 Redakce AC24 Z domova neprehlednete videa 15132 2
 Dnes jsme se setkali s případem, omluvte ten výraz, naprosté debility a lidské bezohlednosti. Vše začalo tím, že nám čtenář Honza poslal video, na kterém je vidět, jak řidič "závodí" se sanitkou ZZS jedoucí na majáky, předjíždí ji a dělá si z toho velkou legraci.

 
 
loading...
 

Nejprve jsme se spojili se Záchrannou službou, zda je video autentické a nejenže záchranáři pravost videa potvrdili, ale také uvedli, že sanitka vezla čerstvě narozené a vážně nemocné miminko v inkubátoru a řidič Audi svou bezohlednou jízdou nejen děťátko, celou posádku ZZS, ale každého na silnici opakovaně ohrozil.

 Nám se podařilo zkontaktovat dokonce i řidiče záchranáře Martina, který sanitku řídil. 

"Jsem velice rád, že se tím případem zabýváte, něco podobného jsem ještě nezažil. Byli jsme voláni k akutnímu převozu novorozence, takže jsme jeli se sanitkou s inkubátorem a doprovázela nás sestra a lékařka. Dojelo nás černé Audi s plzeňskou RZ, já jel v tu chvíli se zapnutými majáky velmi rychle, přesto nás Audi několikrát předjelo, minimálně dvakrát na plné čáře. Pak někde počkal, vyjel, znovu nás předjel a pak odbočil někam doleva. Bylo to v úseku mezi Domažlicemi a Semošicemi a vysloveně si s námi hrál.

V jedné z obcí, kterou jsme projížděli, je uzávěra a kyvadlový provoz řízený semafory. On mě před tou vesnicí předjel a semafory proletěl na červenou. Pak nás nechal ho předjet, znovu vyrazil, zase s námi závodil a zase nás předjel.

My vezli toho nemocného novorozence, starého jen pár hodin, to je strašně křehoučký človíček a on nás takto předjížděl ve veliké rychlosti. Riskoval nejen svůj život, ale hlavně život toho malinkatého človíčka v inkubátoru!"

My jsme zjistili, že za volantem Audi seděl teprve osmnáctiletý řidič na Instagramu vystupující pod jménem Darek Kastelic z Horšovského Týna a několik jeho kamarádů. Opakované předjíždění sanitky si pak chlapci natáčeli na mobily, nesmírně se u toho bavili a vše přes Instagram rozesílali kamarádům.

Že to Darek Kastelic už hodně přehnal, si ale myslí i jeho vlastní kamarádi. Na jeho Instagramu se objevili tyto komentáře:

  • Já v tom autě bohužel seděl, ale neřídil jsem, řidiče hecovalo, když jsem říkal, aby to nedělal
  • Vy jste fakt curaci, normalne bych vam pral at uz se nekde vymrdate
  • To ste uz fakt prehnali
  • Az vam po nehode pujde o život, snad to nikdo neudela sanitce co pojede pro vas

Darek Kastelic ví, že se provinil a mimo jiné na Instagramu píše:

  • Ta sanitka jela jen 100, takže nemohla jet k ničemu vážnýmu
  • Kamo vymaz to nechci mít poděl, co když to uvidí třeba nejakej policajt na insta

Samozřejmě veškeré screenshoty komunikace Darka Kastelice a získané videa předáváme policii. Samozřejmě záznam pak má i samotná sanitka ZZS.

Zdroj: krimi-plzen.cz

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JJ
Janaz Janaz
27. května 2019
Okrem basy doživotne zobrať vodičák!
00
JJ
Janaz Janaz
27. května 2019
A ešte niečo: zabaviť auto a dať ho zošrotovať!
00