15 tisíc občanů protestovalo proti Babišovi v Praze
30. dubna 2019 Redakce AC24 Z domova neprehlednete videa 6902 1
29. dubna v Praze Spolek Milion chvilek pro demokracii organizoval protestní akci. Tisícovky lidí se sešly k protestu proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a plánovanému jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti.
 
 
loading...

Podle demonstrantů to premiérovi Andreji Babišovi zajistí kontrolu nad justicí.

Pochod začal na Hradčanské náměstí za skandování hesel „demisi“, „Babiše do koše“, „rezignace“ „chceme právní stát“. Následně demonstranti šli na Staroměstské náměstí a ze tří čtvrtin ho zaplnili. Podle organizátorů se sešlo asi 15 tisíc účastníků.

Demonstranti vyjadřovali protest proti dosazení Benešové z ANO do čela české justice. Tím se také bojí toho, že v Česku je ohrožena nezávislost justice, a proto existuje pravděpodobnost, že ČR bude následovat Polsko a Maďarsko.

Demonstrace za nezávislost české justice proběhla také v dalších městech v Česku.

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


RK
Rudolf Kavan
30. dubna 2019

Jsou to zfanatizovane Sorosovy Rude Gardy. Nerespektuji pluralitu nazoru. Predstavuji se, ze lide maji odlisne nazory jenom proto, ze jsou zlovolni. To jim vstipili do hlav ideologove z neziskovek nez je vyslali do ulic.

Oni maji na sve strane moc a silu, vojenskou, financni a medialni silu euroatlantickeho establishmentu. V davu je sila. Mysli si, ze mohou delat, co chcou jako lidove milice roku 48.

 


00