13letý chlapec vyřešil případ zmizelé ženy z roku 1992. Pátrali po ní téměř 30 let
10. září 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 19205 0
Existuje množství případů zmizení nebo vražd lidí, které jsou bohužel roky nevyřešené a neobjasněné. Pokud se to po letech nakonec podaří, představuje to pro vyšetřovatele určitý úspěch. Jak informuje portál Unilad, v tomto případě se to podařilo pouze 13letému chlapci. (Foto: RCMP)

 

 
 
 

Když se Max Werenka vydal na plavbu lodí po kanadském jezeře Griffin v Britské Kolumbii, ani netušil, jaký unikátní objev se mu podaří. Narazil totiž na převrácené auto objevující se na hladinu.

Max o tomto objevu řekl doma své matce a ta se rozhodla upozornit místní Královskou kanadskou jízdní policii (Royal Canadian Mounted Police / RCMP).

Zpočátku se máma se synem domnívali, že půjde o pozůstatky autohavárie, která se na místě udála v roce 2009. Policie však ten případ úspěšně uzavřela a proto věděla, že za tím bude něco jiného.

Příslušníci RCMP navštívili místo z chlapcova popisu a po třech dnech se jim podařilo dostat vůz na břeh. Z nálezu však zůstaly pořádně zaskočeni.

Na sedadle zchátralého a rozpadajícího se auta totiž objevily ženské tělo. Jak informuje Unilad, identitu těla se podařilo připsat Janet Farris, která zmizela v roce 1992.

V té době se předpokládalo, že důvodem její zmizení je právě tragická dopravní nehoda, ale auto ani její tělo se nikdy nepodařilo najít. Až do teď, po uplynutí 27 let, kdy se případ podařilo konečně objasnit, a to pouze zásluhou malého chlapce.

Rodina Janet si tedy konečně může vydechnout a po téměř třiceti let tuto záhadu uzavřít.

"Nejhorší na tom celém bylo žít v nevědomosti," uvedl syn Janet, dnes již 62letý George Farris pro Unilad.

"Vzhledem k smutné situaci je toto nejlepší možnost, s jakou jsme mohli počítat." 

I když možná nejde o nejpříjemnější zkušenost pro mladého chlapce, jeho máma uvedla, že je na svého syna velmi hrdá. Rozhodl se totiž na svůj nález upozornit a jen díky tomu může rodina tragicky zesnulé Janet konečně lépe spát.

Zdroj: unilad.co.uk

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor